Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната изневярa

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    И тия където разпарчетосват магията какво ни показаха накрая. Още едно нещо което ушким не се обслужва и никога не се чупи.

    Коментар


      #47
      Показаха виещо лагерче.
      Да не говорим напразно, ако нещо в моята се счупи, ще ти изпратя лично съобщение
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #48
        todorakiggg написа: Преглед на мнението
        Лек технически въпрос.
        Какво става с ДВГ-то като колата се задвижва от МГ2? Като гледам планетарната предавка и трите неща са постоянно зацепени в нея (мг1, мг2 двг).
        Иначе казано има ли нещо като съединител, който отделя ДВГ-то когато колата се задвижва от мг2?
        Няма нищо. Нормална отворена планетарна предавка. Когато колелата се завъртят, това означава алтернативно задвижване на МГ2. МГ2 е пряко свързана със скоростта на колата. И ако предположим, че едното нещо не се върти, да кажем ДВГ-то, то скоростта в планетарната предавка ще се "компенсира" от другото нещо. Или в твоя въпрос, това означава въртене на МГ1.
        chaveto написа: Преглед на мнението
        И тия където разпарчетосват магията какво ни показаха накрая. Още едно нещо което ушким не се обслужва и никога не се чупи.
        Като при човека. Никой не очаква на 20г да получиш инфаркт, но за жалост се случват и такива неща. Макар и рядко.
        Последна редакция от BO; 03.05.2018, 10:36.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #49
          Като при човека. Никой не очаква на 20г да получиш инфаркт, но за жалост се случват и такива неща. Макар и рядко.
          Съгласен съм, но напред беше казано, че този автомобил не притежава неща които ги има в другите. Също така, че допълнителната уредба било нещо уникално което ще живее винаги. Та на 20 никой не го очаква, но пък никой не твърди, че това е невъзможно.

          Коментар


            #50
            Здравейте, от чисто любопитство прочетох темата. Честито на колегите с тролеите!
            Нещата звучат много интригуващо от най- големия консуматив- горивото. След време може и да помисля и за себе си такова нещо, ако имам възможност.
            Друго се чудех. Въпросните приуси не вярвам да са стотици хиляди в България. Това на колегата М5ков с фабрични джанти ли се води или е нещо слагано после?
            Не за друго тук гледам сега една, която визуално ми изглежда същата, но е с Бургаска регистрация А 4682..... Да не някой да се познае.
            Наздраве и на именниците на патерица.

            Коментар


              #51
              Да, това са оригиналните джанти, но с липсващи тасове.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #52
                Те и на тази и липсват капачките на джантите на болтовете, просто гледайки я отстрани са 1 към 1 :D

                Коментар


                  #53
                  Имам си и оригиналните тасове, но на снимката е без тях.
                  Джантите са 16" тъмно сиви и са много леки.
                  Не са много, но не са и малко приусите. В Плевен даже си имам близнак на моята, но не познавам човека.
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #54
                    Те и на тази и липсват капачките на джантите на болтовете, просто гледайки я отстрани са 1 към 1 :D
                    Не знам какво имаш предвид с това изречение, но липсват просто "стандартните" тасове. Тази кола не е с винотве, а е с гайки. Те са цели (затворени) по принцип и нямат допълнителни капачки.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #55
                      Да напиша тази кола какъв разход дава.
                      Току що напълних резевоара и калкулаторът показа 4.66/100 градско.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #56
                        Аз се движа все около 5.3 средно, понеже след жената, горкото винаги показва 6+ :/
                        Иначе май минахме 3000 км., като тепърва навлизаме в активния сезон.
                        Утре трябва да ми дойде най-накрая диска за навигацията, че на един пич сигурно му дойде до гуша от мен, прави ми 2 диска - и двата не тръгват :D

                        Отделно врътнах едни 400 км с корола 1.4 D4D и MMT роботизирана кутия.
                        Разхода беше 5.4 по борд и по колонка, което си е перфе.
                        Обаче пуста смяна на скорости много ме дразни. Все когато не искаш ще намери да свали или качи предавка.
                        И си е доволно тясна, отзад е малко мястото, багажника е малък.
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #57
                          Фейсбуката ми припомни, че днес се навършва 1 година, откакто взех Приуса.
                          Врътнах му около 13 000 км, не съм пипвал друго освен първоначално сменените масло, филтри и свещи.
                          За смяна са дисковете и накладки, че когато им скимне скърцат и ме дразнят. Идния месец ще ги оправям.

                          Впечатленията ми за тази година са абсолютно същите като първоначалните - супер удобна и неангажираща кола, която не спира да ме впечатлява с разхода на гориво.
                          Предстои тест на багажника с бебешка количка, октомври ставаме четирима
                          Прикачени файлове
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #58
                            Предстои тест на багажника с бебешка количка, октомври ставаме четирима
                            Иха, яко, честито.
                            Но от моята камбанария багажника ще те разочарова. Стъклото слиза много странно и предмети, които са "твърди" и не наместващи се правят проблем.
                            Но от друга страна пък и зависи от количката. Ако вземеш някаква малка и гадна за бебето, то ще се събира перфектно. Но ако си е масивна, голяма, с големи гуми и не сгъваща се на "чадър", то работата става малко тегава. За по-продължителни пътувания де. Но на мен и комби с куфар на тавана ми малее, та човек знае 2 и 200.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #59
                              Честито, Мишо. Преди Мареята имахме Самара. Та по някое време кората на багажника може да стане излишна.
                              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                              Коментар


                                #60
                                Благодаря
                                Ще я наместим все някак, багажника не е толкова малък, на 407-цата беше още по- скосен отзад и опираха някакви малки предмети.количката няма да е толкова голяма, че тъпия ни асансьор е по-тесен от 80 см и с него трябва да я съобразявам...
                                Това да ми е проблема :D
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X