Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крома 1.9 16V мултиджет - прекъсва при постоянна скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Крома 1.9 16V мултиджет - прекъсва при постоянна скорост

    Здравейте колеги,

    проблемът ми е следния: при поддържане на постоянна скорост(и при включен темпомат) или леко ускорение колата прекъсва като се чува и един странен звук - пфуу, понякога по силен, понякога по слаб. Това се случва над 1800 оборота т.е. когато е "включено" турбото. При по силно натискане на газта не се получава това прекъсване и колата си върви прилично.
    Разбира се има и предистория - смяна на EGR(даваше грешка, а и няколко пъти ми прави проблеми по светофарите като не искаше да върви - вероятно задавена от незатворения EGR), като по съвет на майстора сложихме "читав" китаец.
    Някой имал ли е подобен случай? Къде най вероятно ми е проблема, в новия EGR или някъде другаде? Какво да очаквам при следващото посещение при майстора?

    Благодаря ви за отговорите и съветите

    #2
    Колега провери всички маркучи по които минава въздух провери и вакумите,а EGR е трябвало да го затапиш а не да го сменяш
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

    Коментар


      #3
      Alfa tuner написа: Преглед на мнението
      Колега провери всички маркучи по които минава въздух провери и вакумите,а EGR е трябвало да го затапиш а не да го сменяш
      Абсолютно !

      1. Клапите махнати ли са?
      2. Провери вакуум маркучите както спомена колегата.
      3. Провери селеноида и акутатора дали работят коректно.
      4. Пронери маркуча за ниското налягане от дебитомера до турбината
      5. Маркуча да високото налягане погледни също, малка цепнатина в него ще ти прави подобно свирене.
      6. напръскай буксите на педала на съединитела и тоя на газта.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Карал съм автомобил който от проблемен ЕГР клатеше. Ри по старите мотори такова клатене се получаваше и от проблемна дюза, не виждам защо и тук проблема да не е в дюза.

        Коментар


          #5
          Така, закарах колата пак при майстора, който ми сменя/поръчва EGR. Повозихме се, видя за какво става въпрос, компютъра не отчете никакви грешки... Следващата стъпка беше да се сложи една ламаринка на EGR и да се затапи, съответно колата спря да прекъсва и клати. Оттук майстора отсече - значи проблема е в EGR. Следва разговор с доставчика и рекламация, като бяхме посъветвани да вземем друг модел, "че тази партида май давала много проблеми". Добре, доплатих там по скъпия модел, монтираха ми го и чудо - колата си върви и не прекъсва.... и така 1 седмица. След седмица пак започна много по малко да го прави, но го прави отново. И започвам да си мисля, че май не е бил тоя EGR виновен. Странно е как като се подмени частта и всичко си е нормално седмица-две и после започват проблемите. Не би ли трябвало ако нещо не работи както трябва да започнат веднага симптомите?

          Стана ми ясно, че не е трябвало изобщо да го сменям ами направо да отида на варианта затапване и софтуерно премахване, но пък се набих с още едни пари за по-скъпия EGR и сега съвсем не ми се затапва...

          ако имате идеи или да ми препоръчате майстор, който би открил/отстранил проблема

          Коментар


            #6
            nasosupastar написа: Преглед на мнението
            Здравейте колеги,

            проблемът ми е следния: при поддържане на постоянна скорост(и при включен темпомат) или леко ускорение колата прекъсва като се чува и един странен звук - пфуу, понякога по силен, понякога по слаб. Това се случва над 1800 оборота т.е. когато е "включено" турбото. При по силно натискане на газта не се получава това прекъсване и колата си върви прилично.
            Разбира се има и предистория - смяна на EGR(даваше грешка, а и няколко пъти ми прави проблеми по светофарите като не искаше да върви - вероятно задавена от незатворения EGR), като по съвет на майстора сложихме "читав" китаец.
            Някой имал ли е подобен случай? Къде най вероятно ми е проблема, в новия EGR или някъде другаде? Какво да очаквам при следващото посещение при майстора?

            Благодаря ви за отговорите и съветите

            Здравей колега,
            Реши ли проблема?

            Коментар

            Working...
            X