Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бутон на Microsoft - за какво служи ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бутон на Microsoft - за какво служи ?

    На волана имам бутон на windows и microsoft. В жабката имам букса за USB със същата картинка. За какво служат и как могат да бъдат накарани да вършат нещо ? Прочетох за някаква съвместимост с майкрософтски телефони, а аз имам такъв.

    #2
    Първо...за каква кола става въпрос ?
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Предполагам в различните модели на фиат този бутон значи различни неща ? Фиат Пунто.

      Коментар


        #4
        Предполагам, че не е сериина екстра, а Фиат Пунто има няколко поколения, като се произвежа още от миналия век, но предполагам, че ти си над тези неща ?

        Дано някой колега е запознат.
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Фиат Пунто-то от аватара, 09, 04, 2009г, 1,3 дизел ,90 коня, 6 скорости, 2 врати, 3 + 1 места на 95 000 км. сребърен металик. Важна информация , виж ако беше с 4 + 1 места нещата щяха да са различни ,нали ? Не разбрах за какво са ти пълните данни на колата, след като за първи път чуваш за тоя бутон ?
          Последна редакция от dartakaBG; 16.04.2018, 21:34.

          Коментар


            #6
            Да, това много променя нещата.
            4+1 беше важната информация, която ми беше нужна. Не се пали излишно - просто питам

            Ето в тази връзка едно клипче с Фиат 500:

            https://www.youtube.com/watch?v=Ncb765TX_hE
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Може и да има разлики и специфични неща за отделните модели и години.
              Ти откъде си толкова сигурен и толкова заядлив, след като и ти не си запознат ?

              https://en.wikipedia.org/wiki/Blue%26Me

              https://www.youtube.com/watch?v=HT_25HYmYwk

              https://news.microsoft.com/2006/02/2...e-on-the-road/

              https://www.fiatusaofscottsdale.com/...ith-blueme.htm


              Моля, няма защо.

              Продължавай да се заяждаш. Едно браузване щеше да е по-полезно както сам виждаш. Хайде със здраве.
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                Push to talk би трябвало да е или така наречените гласови команди, имайки предвид, че използва уииндоус мобайл като на 159 само че там този бутон е с друг символ.
                Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                Коментар


                  #9
                  Тъй като съм дедо, не говоря свободно английски ,гледал съм ги клипчетата ,но .... много слаба успеваемост.
                  Надявах се някой да има такова нещо в колата си та да ми го обясни с думи прости, но нейсе... явно съм с най-хай автомобила тука, баси. Ще ръгам кабела в нокията ,може и да се получи.

                  Коментар


                    #10
                    Тогава "дедовски" отговор:
                    Това е копче, с което да може да комуникираш с колата чрез говор. Да кажем да ти пуска дадена песен, или да набереш някой по телефона само с глас. Ама ако не знаеш да говориш един от следните езици, то няма да може да използваш тази услуга/система.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря за отговора и за линка към това устройство. Там влязох и научих много неща. Не е само да си говориш с колата, доста повече неща прави, вкл. да свири mp3-ки , навигации и т.н. Благодаря.

                      Коментар


                        #12
                        На това му се вика Blue&Me и реално се ползва за много неща. Може да си вържеш телефона към него и съответно да го управляваш през копчетата на волана или с гласови команди на съответния език на който е инсталиран софтуера (в сайта на Blue&Me може да си изтеглиш различни пакети с езици и с флашка да си го инсталираш за да го поддържа, но няма Български до колкото знам. Тоест ако колата ти е от Италия можеш да си я обърнеш да ти говори на Английски). Когато си свързал телефона ще ти излиза кой ти се обажда на дисплея, съответно ще ти звъни през колоните на колата и можеш да вдигнеш и говориш през вградения микрофон. Също така може да си пускаш музика през телефона, гласова навигация и други глезотии. Има УСБ порт, който май се намира в жабката на Гранде-то и през него може да вържеш флашка и да се възползваш да пускаш музика, но там имаше някакви трикове. Аз реално на моето Браво го ползвам с Андроид да си пускам Spotify и като някой звънне като хендс-фрии.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар

                        Working...
                        X