Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за екшън камера.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за екшън камера.

    Въпросът ми е:
    Според вас удачна ли ще бъде, ако я купя за да я използвам предимно като видео-регистър в колата, или да забравя. Проблем ли ще бъде, ако при нужда работи в режим постоянен заряд ?
    Камерата, която съм си харесал е с батерия Li-Ion 900 mAh, която в режим видео издържала до час и половина.
    Марка на камерата умишлено няма да пиша, но ме удовлетворява напълно - Micro HDMI изход, Micro USB вход-изход, има широко-ъгълни лещи (170 градуса), меню на БГ, Wi-Fi, резолюция на запис 1080 р 30 fps., възможност да снима и под вода. Цената е много по-ниска от повечето видео - регистри с подобни параметри, но без автономни батерии и толкова опции за приложения , а гаранцията е 3 години.
    ПС: Ще я купувам от същото място, от което си бях купил и видео-регистъра, на който живота му свърши рязко след 2 години непрекъснато ползване, а търговците ми върнаха парите от раз. За това питам за конкретна покупка точно от тях.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    #2
    На екшън камерата ще ѝ умре батерията супер бързо, като я пече слънцето цяло лято. Не случайно на повечето видео регистратори батерията е с доста малък капацитет.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Купи си пак видео регистратор...
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #4
        Батерията на екшън камерата ще се ползва когато няма външно захранване, през останалото време ще си седи винаги заредена. Аз си ползвам старата екшън камера за видео регистратор. Не знам за какви пари си си намерил камера и каква е марката, но определено числата които се дават не са критерии за качество.
        Старата ми например в тъмното е сляпа, също снима HD 1080 и ъгъла на виждане е голям когато е на 720 на 1080 свива. В гората като съм снимал по пътеките не можеш да различиш има ли наклон, неравности... Новата ми вече е 2К но качеството дори и при 1080 няма нищо общо с другата при същото качество.
        Да не говорим, че се настройва през wi fi. можеш да я гледаш и управляваш отново безжично има slow motion.... и съм на 100% сигурен, че цената няма да е по различна от това което си харесал. А видео регистратор на същата фирма е 120лв.
        Последна редакция от chaveto; 15.04.2018, 21:22.

        Коментар


          #5
          chaveto написа: Преглед на мнението
          Батерията на екшън камерата ще се ползва когато няма външно захранване, през останалото време ще си седи винаги заредена. ...................А видео регистратор на същата фирма е 120лв.
          Chaveto, камерата която гледах е Rancore Aqua A77, а цената е 99 лв. с две години гаранция. Питах конкретно за тази камера, поради описаните по-горе факти.................
          ...ПС: Вече съм с камерата. Избрах една от многото опции за монтаж в колата. Справедлива цена - не струва нито повече, нито по-малко. Гледайки първия си и единствен за сега запис, съм очарован от този обзор на 170 градуса, а качеството на записа - средна работа, но напълно ме удовлетворява. Свалих си приложението ( в упътването ме насочиха) и през wi fi на камерата бързо качих видеото в телефона. Батерията ме съмнява да издържи 90 минути, но около час - да. Удовлетвори ме и фактът, че в режим постоянен заряд ( когато се налага) работи, както видео-регистратора ми. С подаване на захранване - включва камерата и съответно- я изключва без него. В режим батерия - работи докато не я изключа, или ако не записва, изключва след предварително зададено време. Общо взето нещата се случиха според желанията ми. Ако сгафи китайчето - го връщам на мига.
          Благодаря за мненията ви колеги.
          Последна редакция от ntodorov; 16.04.2018, 21:28. Причина: Корекция - обновяване на старо мнение.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #6
            Не знам какво точно ще предложи този китаец, но цената е много близка до моя и още по близка до видео регистратор. Та аз ползвам продукти на Xiaomi и съм доста доволен от цена качество. По миналата седмица имаше избор от няколко видео регистратора, сега е останал само един като цената му е 125лв а моята камера е 139лв. Екшън камерите ги сравняват с Go Pro. Дано тази която си взел е добра и няма драми.

            Коментар


              #7
              А тая екшън камера как се справя вечер на тъмно? Защото регистраторите са доста оптимизирани (софтуерно) да могат да снимат вечер, вземайки предвид голямата разлика в динамиката на сцената (нощ със светлини срещу обектива).
              И аз от 2 седмици съм с нов регистратор, който го избирах най-малко 6 месеца, защото имах и много изисквания, които трябваше да покрие.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Прави ми впечатление, че тази непретенциозна камерка добре снима в преминаване от светли в тъмни зони. Нощно време не съм снимал, но ще пробвам.
                Днес карах около 20 минути и батерията беше на 60%, но бях задал повече време за активен дисплей. Екшън камерата ще я ползва и щерка ми ( подводни снимки, ски, сноуборд, ролери) и за това клонях към нея.
                Не се постарах да търся нещо по-качествено. Скочих на тази камера, защото само нея предлагаше търговската верига, чиято практика е в гаранционния срок на подобни продукти да връща пари.
                Но като цяло това което ме интересуваше е факт. Екшън камерите могат да заместят видео-регистраторът и в същото време да се ползват и по предназначението си, въпреки че продуктовия диапазон и на едните, и на другите
                е много голям и все още неразкрит за мен.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #9
                  А тая екшън камера как се справя вечер на тъмно? Защото регистраторите са доста оптимизирани (софтуерно) да могат да снимат вечер, вземайки предвид голямата разлика в динамиката на сцената (нощ със светлини срещу обектива).
                  И аз от 2 седмици съм с нов регистратор, който го избирах най-малко 6 месеца, защото имах и много изисквания, които трябваше да покрие.
                  Не е като на светло, но при мръсното (замазано) стъкло от насекоми... мисля, че добре се справя.
                  https://www.youtube.com/watch?v=9p1hLR3Rr2M&t=6s

                  Коментар


                    #10
                    В крайна сметка, седмица след използването на камерата я върнах. В движение установих, че се размазват номерата на отсрещните автомобили, размазват се дори когато аз съм спрял, а другите коли се движат. Не са размазани, ако аз и останалите автомобили са в покой. Батерията не държи повече от 20 минути на 1080 р. До тук със слабостите. Обзорът на 170 градуса е чудесен и ще търся пак нещо такова, но на 4К, wi - fi свързаността също ме впечатли заради моменталното качване на видео в телефона. Ще търся нещо по-качествено и задължително с горе-описаните опции.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #11
                      Пак казвам, както и сам си го забелязал. Това което е на лист не отговаря с това което трябва да бъде.

                      Коментар


                        #12
                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        Пак казвам, както и сам си го забелязал. Това което е на лист не отговаря с това което трябва да бъде.
                        Да, така е. Убедих се сам, още повече след като закупих оня ден новия си видео-регистратор. И понеже отскоро и аз съм фен на марката, закупих това:
                        https://www.xiaomishop.bg/Smart-home...r-video-kamera
                        Добро качество с реални цветове, без накъсване на записа при движение с висока скорост, добър контраст във всякакви условия на затъмненост/осветеност, функции за предупреждение при напускане на пътното платно ( дразнещо е в града де) и при критично намаляване дистанцията до предния автомобил, Wi-Fi с възможност за управление и сваляне на клипове от телефона, удобно меню ( само на английски е), 165 градуса обзор, микрофонът е добър и не изкривява шума за разлика от предните ми устройства. В слота на устройството няма ли SD карта минимум клас 10, машинката не влиза в режим видео.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #13
                          Дано да те радва все така, аз лично много съм доволен от тази марка и следващото което ще си купя е телефон на тази марка. Иначе аз взимам камерите и аксесоарите от друго място, където цената е много по ниска от тази в сайта по нагоре.
                          http://goproaccessories.bg/ocart2/in...&product_id=60

                          Коментар


                            #14
                            chaveto написа: Преглед на мнението
                            Дано да те радва все така, аз лично много съм доволен от тази марка и следващото което ще си купя е телефон на тази марка. Иначе аз взимам камерите и аксесоарите от друго място, където цената е много по ниска от тази в сайта по нагоре.
                            http://goproaccessories.bg/ocart2/in...&product_id=60
                            За телефоните на тази марка си писахме тук. Аз съм с Xiaomi RN 4 от края на миналата година и смея да твърдя, че това е първия ми телефон, който струва повече...от цената си.
                            ПС:chaveto: Регистратора си го купих от Технополис с 24 месеца гаранция. Гледам, че има голяма разлика в цената сравнена с тази от сайта, който си изпратил. Предполагам, че камерата е същата, но не намирам
                            резолюция ( поне в описанието де )от 2304х1296 / 30 frame, която аз имам...Въпреки че, надали щях да дам 55 лв. повече заради нея, и 24-те месеца гаранция де. Иначе сайта, който си поустнал е интересен и ще
                            се възползвам. Така или иначе екшън камера ще купувам за щерката, а си и харесах няколко аксесоара. Благодаря за което.
                            Последна редакция от ntodorov; 27.04.2018, 09:43. Причина: Допълнение към мнението.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #15
                              А защо не си купуваш директно от Китай?
                              Въпросната камера там е по 90лв.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X