Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви летни гуми да си взема? ЛЯТО 2018

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    vnukata написа: Преглед на мнението
    в последно време изпробваме разни китайци (сайлун, сънфул и т.н) на служебните автомобили
    SAILUN ATREZZO- твърдо НЕ ! Ужасни, смотани, дървени, кривящи се боклуци. На два пъти за малко да се пребия, заради тях. Возията им е като каруца, сцеплението им е по-зле от плажни джапанки на ледена пързалка, а на мокро при 90км/ч ми направиха аквапланинг на задната ос и едва удържах колата. Да не говорим че веднъж в жегата, с малко по-висока скорост, не можаха да спрат, включи се ABS-а и колата отиде чак на средата на кръстовището. Освен това се кривят, волана почва да тресе, а гумите бяха с идеален грайфер и още в експлоатационния си срок до 5г след датата на производство. Издържах ги точно едно лято и миналата година ги смених с GISLAVED URBAN. Сега седят в мазето, защото ме е страх, че ако ги изхвърля, някой ще ги вземе и ще ги ползва, защото изглеждат почти като нови и ще се пребие за няма нищо, а може и да претрепе някой друг на пътя.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #17
      Полски, сръбски, македонски и китайски гуми бих купил само за бившата си тъща, жалко че не гледат с добро око вече на инквизизията.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        vnukata написа: Преглед на мнението
        Момчета по какво съдите и какъв е критерия за шум при една гума? Примерно 70дб при сухи данни от производител на чисто нова гума ... окей, но съм убеден че след 20к/или не добре съхранявана гума каучука се втвърдява(вследствие става шумна), да не говорим, че ако сравним два модела автомобили пунто и крома да кажем , каквито и гуми да и слагаме пунтото няма никаква изолация, за разлика от крома. При каква скорост се измерват тея дб..?
        Ето един полезен документ на английски език по темата:

        https://www.oponeo.co.uk/tyre-articl...comfort-tested

        Ако не знаеш английски - най-общо звучи така (това е един от методите на изпитване): кола минава през зона с дължина 20 метра, в средата на която (на 10-я метър) има микрофони, а те са на 15 метра един от друг, равноотдалечени от средата на колата. Колата се засилва до около 80 км/ч и преди да влезе в зоната на измерване, водачът изключва предавка и гаси двигателя.



        Сега, да се говори за шум след неправилно съхранение, или сравнение върху различни коли - не е сериозно. В крайна сметка - разликата между гуми маркирани 66 и 67, 66 и 68, или дори 66 и 69 децибела в определени коли може да не се усеща и чува толкова, както и между 68 и 70, или 69 и 72, и всякакви такива близки комбинации, но разликата между 66 и 72 например е огромна (4 пъти!) и няма начин да не я чуваш и разбереш, че я има. Децибелите са логаритмична мерна единица, а не линейна.

        Коментар


          #19
          Стана тя пак една...баща ми купи 2 гуми UNIROYAL RainSport 3XL FR (до тук добре) 215/50/17 95V - 380лв.(тук вече ми прилошава) Стар човек....не можал да запомни размера Аз днес си поръчах и още 2 FULDA SportControl 2 XP FP 225/45/17 94Y за 260лв.
          Сега възниква въпроса кои гуми да сложа отзад? Аз мисля, да сложа по-широките отзад, но не съм сигурен дали така е правилно...вие какво ще кажете?
          Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
          https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

          Коментар


            #20
            George1984 написа: Преглед на мнението
            Стана тя пак една...
            Сега възниква въпроса кои гуми да сложа отзад? Аз мисля, да сложа по-широките отзад, но не съм сигурен дали така е правилно...вие какво ще кажете?
            215/50/17 диаметър: 647 mm

            225/45/17 диаметър: 634 mm

            Разлика в диаметрите на двете гуми: 12mm

            Как очакваш ABS & ESP да работят коректно?
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #21
              И двата размера един друг ни за отпред, ни за отзад. По- добре реши какъв размер да е последно и върнете едните.
              94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
              03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
              02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

              Коментар


                #22
                Отказах фулдата, че uniroyal вече е купен За жалост останах с този набутан,скъп размер. При така стеклите се обстоятелства другите 2 гуми ще бъдат бюджетни. Набелязах следните бюджетни гуми:

                - HIFLY HF805215/50 R17 95W XL
                - SILVERSTONE ATLANTIS V7 215/50 R17 95V
                - TAURUS ULTRA HIGH PERFORMANCE 215/50R17 95W XL
                - PETLAS PT741 VELOX SPORT 215/50R17 95W XL
                - GISLAVED ULTRA*SPEED 215/50R17 95Y XL FR
                - GENERAL ALTIMAX SPORT 215/50R17 FR XL 95Y
                Ако някой е ползвал подобни гуми нека искаже мнение. Подредени са по цена от 87лв до 129лв. Таурусас е на Мишилин. Гиславед ги слагат на БМВ като първаначално вграждане. Дженерал е на Континентал. Напоследък доста често го срещам този дженерал.
                ПП: Много ме е яд за размера. Не мога да си обясня защо този е толкова безбожно скъп.

                ПП: В такъв случай унирояла ще го монтирам отзад. Бях гледал интервю с Колин МакРии в което той съветва хубавият грайфер да се слага винаги отзад, дори и при коли с предно предаване. Според мен има логика в думите му и от 2 години така си монтирам гумите.

                Последна редакция от George1984; 23.04.2018, 23:51.
                Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                Коментар


                  #23
                  Мой познат, който работеше в известна верига за гуми ми хвалеше много петласа, по- неговите думи си заслужаваше супер много за тея пари, защото и аз се чудех преди каква марка да взема, но заложих на други. За петласа съм чувал положителни мнения и от други хора, но лични впечатления нямам, до колкото съм запознат са турско производство.
                  94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
                  03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
                  02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

                  Коментар


                    #24
                    Аз сложих 4 броя Дънлоп спорт махх РТ и приключих с драмата с летните гуми.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      George1984 написа: Преглед на мнението
                      - GISLAVED ULTRA*SPEED 215/50R17 95Y XL FR
                      Аз съм с летни Гиславед вече второ лято и мога да кажа само хубави неща. Ако ти дойдат и произведени в Германия, както са моите... Не само на BMW, тази марка обуват и VOLVO. Марката е шведска и гумите са хубави. От тези, които си изброил, Гиславед са класа над другите. Меки са и имат много комфортна возия, което е важно за стар човек като мен.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #26
                        За Петласа - един приятел беше сложил такива летни, нямаше оплаквания. Обаче зимните ги върна след няколко дни употреба, невъобразим шум, все едно караш пластмаса.
                        Някой има ли отзиви от корейските NEXEN?
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #27
                          Като цяло са читави. KIA ги използват за заводско вграждане.
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #28
                            Късно видях темата,но все пак да кажа ,аз карам със 225/50/17 кромата и няма проблем.С 5 човека и багаж не ми опират,возията е добре ,абс-а си работи коректно,километража може би да лъже малко,но не ми пречи толкова .

                            Коментар


                              #29
                              Петлас понякога имат проблем с баланса, знам го от приятел гумаджия.
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар


                                #30
                                205/55/16 GOODYEAR
                                EFFICIENTGRIP PERFORMANCE изключително съм доволен от модела, а и цената е добра, вече втори сезон ще съм с тях!
                                link

                                Коментар

                                Working...
                                X