Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви летни гуми да си взема? ЛЯТО 2018

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какви летни гуми да си взема? ЛЯТО 2018

    Какви летни гуми да си взема?
    Освен марката се колебая и за размера. Дали 215/50/17 или 225/45/17?
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    #2
    Fulda SC2 - 225 / 45 / 17, 91 Y - По "шум" разцепват. Изключителна тиха гума.

    Коментар


      #3
      Дънлоп спорт респонс може да ги послушаме.
      На тая крома на 45 гума ще е таралеж в гащите
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        блу респонс или фаст респонс?
        На 45 много ли ще друса? 215/50/17 разликата в цената с 225/45/16 е 250лв за комплекта
        Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
        https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

        Коментар


          #5
          Пак теории на Банков.
          Карал съм с 225 45 17 и 215 50 17 и не се усеща никаква разлика нито в поведение, нито във возия.
          Разликата в цената сам си установил.
          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

          Коментар


            #6
            225 / 45 / 17, 91 Y Оги този индекс май не е подходящ за моята каляска. последните гуми бяха XL 95 V . Кромата е доста тежка, а скоростния индекс предпочитам да е около 240 най-много, че едва ли ще вдигна 300. До колкото знам гумити с по висок скоростен индекс са по-твърди за да има на къде да омекват при високи скорости
            Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
            https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

            Коментар


              #7
              Индексите не се разглеждат самостоятелно. Комбинацията от двата показва максимално тегло при максимална скорост. Виж какво точно се препоръчва за модела и според това си избери. Самият индекс го написах, защото цената на такава гума е малко по-нормална от цената на другите. Съмнявам се, че ще тръгнеш да товариш колата с 1/2 тон* багаж и да я засилиш с 220, примерно.
              Последна редакция от ogi28b; 11.04.2018, 15:00. Причина: *

              Коментар


                #8
                Nokian ми препоръчват естествено тяхната zline с размер 215/50R17 95V XL
                Явно съм бил прав за индекса на кромата. Някои пробвал ли е тази гума на nokian?
                Аз все пак ще си взема 225/45, че разликата в цената е огромна
                Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                Коментар


                  #9
                  Какво препоръчва производителят на автомобила, а не производителят на гумата? Този тежък въпрос зададох в мнение с номер 18 000 за мен.

                  Коментар


                    #10
                    В книжката на кромата пише 215/50R17 93W
                    ПП: Трябва да почерпиш за 18000
                    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                    Коментар


                      #11
                      Ааа, мина вече, съжалявам.

                      Ами ако сравниш двата размера на калкулатор за гуми, то 225/45 е доста по-малка от тази препоръка. Аз не бих я сложил. То цената - цена, ама бих се придържал максимално близо до оригиналния диаметър. Предложението ми изхождаше от оригинален 205/55/16, който срещнах в 2 различни сайта за 1.9 JTD 150, и на който съответства 225/45/17. След като оригиналният е 215/50, то не виждам никаква смислена причина да не сложиш 235/45. За 2 милиметра по-ниска гума (които никога не могат да са решаващи за която и да е ситуация и които са в рамките на нормалното износване на гумата) получаваш 20 милиметра ширина, които са с доста по-голямо значение от 2-та мм разлика във височината.

                      Все пак, моето лично и неангажиращо мнение, предвид опита ми с различни коли и различни размери на една и съща кола, е че винаги е за предпочитане по-широката и по-ниска гума, спрямо по-тясна и по-висока, при сравнително еднакъв диаметър. Например:

                      175/65/14 срещу 195/50/15
                      205/55/16 срещу 225/45/17

                      В двата случая много по-комфортно возене и по-точно усещане за управлението на колата имам с по-широките и относително по-ниски гуми. Да не говорим пък за отместването от оста и деформацията на гумата в завой. При така поставени условия, и стига да са съвместими с джантите, без колебание вземам:

                      FULDA SPORTCONTROL 2 - 235/45R17 94Y FR - 150-160 лв./бр., с борд е, по шум е уникална, едва 66 дБ, по сцепление на мокро е най-висок клас. Не по-лоши гуми тук са и Goodyear Eagle F1 A3, заедно с Dunlop-а на Банков, но шумът за мен е решаващ.

                      За марката - очевидно си гледам от собствената камбанария, но ми се струва чудесна комбинация между цена и качество. Но тук вече е моментът да ти дам най-мъдрия съвет: "Не знам, човек, ти си знаеш най-добре!"

                      Айде и от мен едно ПП: Това е единственият контакт на колата с пътя. Не пести и няма да съжаляваш.

                      Коментар


                        #12
                        Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                        https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                        Коментар


                          #13
                          А някой карал ли е с UNIROYAL RainSport 3? Шумна ли е? При мен е важен шума, но най-определящото е поведението при дъжд, че имам една неприятна случка в летен дъжд
                          Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                          https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                          Коментар


                            #14
                            Аз карам с унироял рейнспорт 1. Търкалям ги последна година.За мен са шумни и не спират добре на сухо, камо ли на дъжд. Унирояла е компримис ако за едно, две лета я изтърколиш на 80 000 км и после я хвърлиш.С една дума гума за бакшиши. Не бих повторил преживяването.Добри впечатления имам от гуми Мишелин летни и зимни, бюджетни зимни Корморан(Сръбски) от завода на "Тигар" Пирот и Сава летни(Словенски).

                            Коментар


                              #15
                              Момчета по какво съдите и какъв е критерия за шум при една гума? Примерно 70дб при сухи данни от производител на чисто нова гума ... окей, но съм убеден че след 20к/или не добре съхранявана гума каучука се втвърдява(вследствие става шумна), да не говорим, че ако сравним два модела автомобили пунто и крома да кажем , каквито и гуми да и слагаме пунтото няма никаква изолация, за разлика от крома. При каква скорост се измерват тея дб..?
                              Да не спамя само по темата: в последно време изпробваме разни китайци (сайлун, сънфул и т.н) на служебните автомобили: сега второ лято ще търкалям едни петласи на служебната баничарка - перфектни , няма да лопа, няма да криви, няма вибрации товаря и по тон и косур и заминавам, зимните пак са ми нови тая зима пак сложих едни сайлуни - не вярвах в началото, но излезна доста сполучлива гумица - мека, с хубав грайфер с място за шипчета, супер се държи на сняг, на магистрала е супер. Приятел търкаля на сааб 93, който си е реално крома едни сънфул някви пак 17-ки точния размер на шир. и вис. взе ги на цена цена като за маркови 15-ки, не знам ама ходи всеки уикенд до близкото гръцко море -супер доволен е, казва че като я изкара на магистрала рядко кара под 180 :D , та извода е Нова Гума, вече какъв модел... според зависи

                              Коментар

                              Working...
                              X