Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DPF филтър - Регенерация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    DPF филтър - Регенерация

    Здравейте,
    Моята крома прави регенерация на филтъра за твърди частици на всеки 2000-2500км. (това ми се струва нормално, но не знам все пак ми е първи дизел) Притеснява ме времето което отнема регенерацията, а то е от 40-80 км. (струва ми се много ) При вас как е? За сега не мисля да го махам. За вбъдеще ще го сваля, но ще си го запазя ако в парламенту измислят нещо. Та...нормална ли е тази регенерация? Каква е нормалната? Каква е лошата(при която се налага смяна на филтъра)?
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    #2
    Колега, ако наистина е така е идеално при теб, обикновено при японките регенерацията е между 400 - 700 км извънградско, а градско може и на 150 км да се пуска зависи от стила на каране (на късо, студена).
    Доколкото знам тя е между 10 и 15 мин, ама като се има в предвид интервала при теб може да обяснява защо е толкова дълго. Като стигне филтъра 66% сажди и се пуска да регенерира.
    Ама ти сигурен ли си че имаш изобщо ДПФ? Като регенерира виждаш ли бели сажди през азпуха ако я нагазиш докато регенерира?

    Коментар


      #3
      Сигурен съм, че имам. Не съм обръщал внимание какво излиза отзад докато регенерира. При мен съотношението градско-извънградско е 25:75. Също така рядко карам на къси разстояния ( под 20-30км.).
      Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
      https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

      Коментар


        #4
        Как разбираш, че тече регенерация или че е заяършила,?
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Рязко ми качва разхода и след това съшо така рязко се оправя. Един път беше придружено със светването на чека, но това беше само веднъж.
          Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
          https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

          Коментар


            #6
            А масло харчи ли(гори ли го)?

            Коментар


              #7
              не...дори отворих тема и за това...Стори ми се странно за 9000км да изгори 100-200гр. На мен всичко ми изглежда ОК, единствено ми се вижда доста дълга регенерацията. Да не би филтъра да е някакъв голям и да събира повече боклук. Другият път като я кача на стенда ще огледам за сериен номер или нещо такова
              Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
              https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

              Коментар


                #8
                По погрешка предния път сложих селения ви-ер пюр енерджи 5в - 30, което е със спецификация по АЦЕА Ц2. Да не би да е от това?
                Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                Коментар


                  #9
                  Принципно за коли с ДПФ маслото трябва да е с ниско съдържание на сажди, това такова ли е?
                  Иначе можеш да си качиш Torque на телефона и с подходящи PID можеш да гледаш кога почва и кога е свършила регенерацията. Предполагам, че има и други програми, които могат да ти покажат тази информация.

                  Коментар


                    #10
                    За моята Тойота, която е с DPF, препоръчват маслото да е по АСЕА - С2. Така, че маслото ти е подходящо за DPF филтър.
                    Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
                    Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

                    Коментар


                      #11
                      George1984 написа: Преглед на мнението
                      Рязко ми качва разхода и след това съшо така рязко се оправя. Един път беше придружено със светването на чека, но това беше само веднъж.
                      Поради спецификата на борд компютъра това не може да го видиш там. Още повече, че споменаваш за 40-80км разстояние, което предполага движение на колата, където още по-малко ще може да го наблюдаваш по показанието на БК.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Стана 5 месеца от както съм с тази кола и всеки ден изминавам по 100км( по един и същи маршрут). На малкия дисплей, който е между километража и оборотомера съм настроил да показва моментния разход. Точно с такава цел...да забележа ако има отклонение. По маршрута има 5км спускане на 6та предавка с 110км/ч без да натискам педала на газта. Моментния ми разход оникновено е минимален при спускане 2л./100км. Когато се пусне регенеразия ми показва 4-5л./100км дори когато не натискам газта. Накрая средният разход за тези 100км през които се е включила регенерацията +2литра/100км. Не съм 100% сигурен , че това е регенерацията понеже това ми е първият дизел, който притежавам. Но няма с какво друго да си обясня разликата в разхода на всеки 2000-2500км. след като маршрута е един, колата е една, стила на каране също. Следващият път ще пробвам с torque, a какво е PID и от къде да си го закупя?

                        Когато ми светна чека грешката беше, че дпф е пълен или нещо подобно. Същият ден бях почиствал ЕГР и най-вероятно беше влязла някаква гняс от това.

                        На мен производителя ми препоръчва В4 по АЦЕА въпреки , че имам ДПФ.
                        Последна редакция от George1984; 09.04.2018, 21:01.
                        Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                        https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                        Коментар


                          #13
                          Плаща се само Torque, PID са едни файлове които се качат в програмата (слагаха се в някаква директория) и после се избират от самата програма. Виж в гугъл коя е точно директорията, че аз съм го правил преди години и не се сещам, също така най вероятно в чужд форум ще намериш и конкретните файлове за крома.

                          Коментар


                            #14
                            Ако ти прави регетерация на тия километри или смени бензиностанцията или си провери дебитомера и огледай за пробиви след него.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Този уикенд ще огледам за пробив. Дебитомера....ламбда сондата ли е?
                              Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                              https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                              Коментар

                              Working...
                              X