Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръка за марка носачи за Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръка за марка носачи за Крома

    Колеги препоръчайте какви носачи да сложа на кромата, че вече пишман станах. Много мнения имаше, че окачването на крома било здраво, ама аз съм с коренно различно мнение. Вече няма нещо което да не съм сменял по окачването, та започнах за някои неща да завтарям, че и с предните носачи да затретвам - което за 45000 км минати от мен си е ужасно. А колата се кара само от мен и я пазя доста. До сега 2 пъти сменях предни носачи.. отскоро започна да потропва и минах през един сервиз за преглед - отново преден ляв бил свършил (това за няма и 10 000км). Аман вече.. а не е като да са 50-60лв тези носачи. Та какво ще ми препоръчате, което да издържи повече от един интервал на смяна на масло. Също така може и сервиз, който дава гаранция за частите, които монтира (поне 1 год).
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    Странна работа. А какво е заминало на носача?
    Защото той има два тампона, които се продават отделно и един шарнир, който се рециклира много добре. Ако проблема е в шарнира, то прати го за рециклиране в Казанлък. Отделно тампоните също може да ги купиш и смениш само тях, ако се налага.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Шарнира имал голям луфт. Насачите са Starline, като ме убеждаваха, че били читави и като цяло издържали доста... ама явно 10К им е макса. Чувал съм, че на оригиналните TRW успешно се рециклирали, но на тези Starline, не знам дали е удачно.
      Последна редакция от noriaga; 05.04.2018, 15:09.
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        Дано не си изхвърлил оригиналните.
        А тия Старлайн са си боклуци. Може би препоръката е била "диктувана" от отстъпката (надценката), която продавача е имал.
        Носачи само от тройката - TRW, Lemforder, Febi. Много често е един и същ носач вътре. За съжаление явно минаваш точно по максимата, че евтиното излиза скъпо.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          За съжаление оригиналните заминаха отдавна.. още преди 3 год. Тогава просто не знаех за тази работа с рециклирането, иначе щях да си ги запазя. Но този път ще заложа на TRW с надеждата поне в следващите 30К км да няма проблеми. Ще преглътна 600+ лв за 2та носача
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            Само ТРВ. Аз брах ядове с главина на тия звездни линии. Сложихме такива че ТРВ беше на поръчка при цена 256 лв. И нямало налични. Пък старлайна бил 58 лв. и много ги вземали, ма то на тая цена как да устоиш. Та от зор че щеше да се пътува при смяната на маслото и задни главини. След три месеца на следващата смяна на масло имаше поръчка на ТРВ че писнаха ушите и от колата и от жената.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              noriaga написа: Преглед на мнението
              За съжаление оригиналните заминаха отдавна.. още преди 3 год. Тогава просто не знаех за тази работа с рециклирането, иначе щях да си ги запазя. Но този път ще заложа на TRW с надеждата поне в следващите 30К км да няма проблеми. Ще преглътна 600+ лв за 2та носача
              Пробвай се да си намериш втора ръка оригинални и рециклирай с монтаж на гресьорка. 2 минути годишно ти пестят доста пари и време за смяна с нови.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Колеги, а тези TRW, които се предлагат из родната търговска мрежа 1:1 ли са с тези за оригинално вграждане .. или не баш? Те в последствие ако се скапят могат ли да се рециклират успешно?
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  Рециклират се.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Не давай луди пари за носачи, които не се знае колко ще изкарат.
                    Рециклирани в Казанлък карат поне 60-80 000км.
                    Направи си два носача.
                    0888 55 66 09 - Коце - има две Кроми на части.
                    Може да има носачи.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #11
                      ..... Ако проблема е в шарнира, то прати го за рециклиране в Казанлък.....
                      Не рециклирай в Казанлък - тяхното рециклиране е да натиснат на преса шарнира отдолу - като са подложили камък. ГАРАНТИРАМ - на мен така 2 носача ми 'рециклираха'. Има си хора които рециклират наистина, но тези от Казанлък не са това. Тяхното 'рециликлиране' можеш и сам да си го направиш - с по-голям чук и камък около 17-19 отдолу на шарнира - удар и си 'рециклиран'.
                      По принцип не пиша тук - но ще намеря носачите дето тези 'майстори' ми ги рециклираха и ще кача снимка в темата.
                      ... И не са само тези - подобни има и в Пд - така 'рециклират' алуминиевите носачи на Ауди А6/А8,
                      но има и читави хора - намерихме дето наистина рециклират с подмяна на карантиите.
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар


                        #12
                        noriaga написа: Преглед на мнението
                        Колеги, а тези TRW, които се предлагат из родната търговска мрежа 1:1 ли са с тези за оригинално вграждане .. или не баш? Те в последствие ако се скапят могат ли да се рециклират успешно?
                        Лично аз силно се съмнявам. Защото знам само какво е ТРВ за 156-ца в оригинална опаковка и такова за свободния пазар. Но от гледна точка на рециклиране може би е 1:1.
                        Виж, вариант за рециклиране на стари, както ти намекнаха също е вариант.
                        PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                        Не рециклирай в Казанлък - тяхното рециклиране е да натиснат на преса шарнира отдолу - като са подложили камък. ГАРАНТИРАМ
                        Не съм съгласен. Виждал съм Опелов носач като на Кромата рециклиран там и смело мога да кажа, че си сменят всичко, а не го подбиват само, както казваш.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          На мен ми препоръчаха БЕСА...турски и много здрави по думите на един колега...цена 154лв, а на ТРВ цената е 218,66 за ляв и 231,79 за десен. Нямам представа защо има разлика в цените за ляв и десен
                          Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                          https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                          Коментар


                            #14
                            В крайна сметка се оказа, че в този сервиз който ми гледаха окачването са ме ментали яко на черешата. Проблема бе в една биалета та за сега минах тънко
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар

                            Working...
                            X