Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със задна чистачка на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със задна чистачка на Браво

    Здравейте,задна ми чистачка спря да работи.Преди няколко месеца започна ту да работи,ту не и сега вече тотално спря.Може ли проблема да електрически (от бушон да речем) или е нещо друго?Пръскалката си работи.Видях подобна тема за Крома и прочетох мненията за гресиране... Само това ли може да е причината? Благодаря предварително за съвет или мнение,ако някой има опит с подобен проблем.Дреболия е,но е дразнещо,когато не работи.
    Последна редакция от Пламен; 04.04.2018, 19:58.

    #2
    Сигурно има болежките на първото Пунто с машинката. Като го карах съм сменил поне 2 моторчета и постоянно даваха дефекти. Накрая си взех пак втора ръка, отворих го, смазах го и нямаше ядове повече.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      #3
      На бравото като отвориш багажника има едни като "пишки" които правят контакт като е затворен багажника. Провери там да не е заминала връзката.
      FIAT Nuova Punto 1.2 8V
      FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
      ...and justice for all

      Коментар


        #4
        Това браво какво точно е?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          1.4 12V е Бравото,с триста зора махнах кората на багажника,има само 4 винтчета пластмасови видимо,но под кората има поне 10 пластмасови дюбела,които се набиват в самата врата... Голямо дърпане падна и естествено единия се скъса...Не посмях да отварям моторчето,нямах и време,може да е изгоряло.Преди като натиснех лостчето за чистачката се чуваше едно "цък"-изчиства и пак "цък" като спре.А сега нищо и не помръдва,само помпичката за течността,пръска и се стича по багажника.Не знам дали стига и ток до моторчето(ако не е изгоряло),нямам уред да премеря.

          Коментар


            #6
            Как да проверя тази връзка?Има "пишки" да,до заключалката на багажника

            Коментар


              #7
              Пламен написа: Преглед на мнението
              Как да проверя тази връзка?Има "пишки" да,до заключалката на багажника
              Да не е клеясало нещо и да не прави връзка. Ако е отворен багажния моторчето не работи защото от там не прави връзката. Идеята ми беше да се провери с мултицет.
              FIAT Nuova Punto 1.2 8V
              FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
              ...and justice for all

              Коментар


                #8
                Нямам мултицет,един колега ме посъветва също да се провери дали стига ток до него.Ще видя след празниците да го проверя и ако не е от тока може би си плаче за подмяна.Благодаря за мненията и съветите.

                Коментар


                  #9
                  Пламен написа: Преглед на мнението
                  Нямам мултицет,един колега ме посъветва също да се провери дали стига ток до него.Ще видя след празниците да го проверя и ако не е от тока може би си плаче за подмяна.Благодаря за мненията и съветите.
                  Само да си знаеш, ако се окаже че връзка има и смениш моторчето с друго, багажника трябва да е затворен за да работи.
                  FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                  FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                  ...and justice for all

                  Коментар


                    #10
                    Не съм мерил с мултицет и не сменях моторчето,започнах с почистване на пластините,които правят връзка,пробвах на затворен багажник и си работи.Благодаря много за съветите и мненията,колеги!

                    Коментар

                    Working...
                    X