Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смених марката...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смених марката...

    Преди половин година в главата ми започна да се заражда идеята, че е време да сменя колата. С жена ми започнахме да се шегуваме, че Мареата е вече абитуриентка и че е време да поеме по свой собствен път извън семейството. Проблеми с нея никога не съм имал, 11 години ми служи вярно и безропотно, напук на разпространеното мнение сред непросветените за марката Фиат и на убедеността на просветените в проблемното ЕКУ 49Ф.
    Започнах да се "подковавам" теоретично за определени марки, като изискванията бяха: бензин, ръчка, да става за LPG, комфорт, разумна поддръжка, след 2008г. и определения бюджет от около 12 к лв. Списъкът ми беше: Тойота Авенсис, Мазда 6, Ситроен Ц5 и всичко останало. И се започна едно обикаляне по обявите и по автокъщите. Слави Банков имаше нещастието да ме съпровожда на доста от набезите ми точно по време на скапаното, кално-снежно време и горкият едно че остана без обувки, второ успя да хване лоши настинки. Попадах на гробници, кенефи, миндерници и прочие за нищо не ставащи лъщарки. Имаше и проблясъци, разбира се, изтървах уникален Авенсис - капарираха го половин час преди мен. С течение на времето започнах да се заглеждам и по други марки - Тойота Корола Версо, Мазда 5, Гранд Ц4 Пикасо, Нисан Кашкай, Хюндай И30, Шевролет Круз (баси дървото) и т.н.
    В края на краищата видях обява за Шевролет Каптива. От частно лице, регистрирана, ниско оборудване, но пък с два чифта гуми 17 инча Нокиан, Каско, ГО, ГТП, купувана от GM, със сервизна история, бензин, ръчка, ГИ Ланди. Обадих се, гледах, карах, сервиз, капаро, нотариус и от днес вече е моя. Дано съм имал късмет! Снимките са от преди автомивката:
    Click image for larger version

Name:	IMG_20180403_132805.jpg
Views:	1
Size:	298,8 KB
ID:	2169638
    Click image for larger version

Name:	IMG_20180403_132817.jpg
Views:	1
Size:	406,3 KB
ID:	2169639
    Click image for larger version

Name:	IMG_20180403_132927.jpg
Views:	1
Size:	317,5 KB
ID:	2169640
    Прикачени файлове
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    #2
    Честито и безаварийно!
    Усещането да се качих в колата, а не да седнеш нея ми допада.
    Язък за авенсиса- мнооооого добри са.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Вярно е за Авенсиса. Беше на първи собственик, купуван от ТМ през 2008, на 116 к км реални, 1.6, гаражна. Слабият мотор въобще не можеше да ме откаже от тази толкова запазена кола. Обаче не била моя. Сигурно е било за добро.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #4
        Честито ви абитуриентка!

        Шевролет Круз (баси дървото) и накрая пак Шевролет... Дано тоя да не е дърво!

        Честито и много безаварийни километри, колега!
        1997 Brava 1.6, 16V

        Коментар


          #5
          Колкото по хубава джипката толкова повече ще ходиш да търсиш трактор .
          Друго си е джипката една идея повече съмочувсъвие при каране на кола.
          Многп безпроблемни колометри.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Честито, Иво! Много безаварийни!

            П.П. Преди да си взема линеата, аз също заглеждах и пробвах джипове. Наистина усещането да гледаш отвисоко на пътя, никак не е за пренебрегване. Но аз не можах да възприема возията и клатенето, така характерно за повечето джипки.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Честит ти нов член на семейството!
              Да те слуша също така добре както мареята
              Наздраве!
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                Да те слуша също така добре както мареята
                Наздраве!
                И аз стискам палци за това! Наздраве!

                Иначе днес направих един преход до Силистра. На първото засичане на 250 км, от които 50 градско в задръстванията в София, ми даде 13,3 л/100 газ. по магистралата 130-150, после 110-120 ( в населените места с 50-60). Висящият лагер на кардана си е тръгнал и в определени обороти има малка вибрация. Но за него си знаех още при прегледа. За сега толкова. Благодаря на всички за пожеланията!
                Stop giving directions, just say "Follow me."
                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                Коментар


                  #9
                  Честито! С удоволствие да си карате Шевито и само безаварийно!
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                    Честито! С удоволствие да си карате Шевито и само безаварийно!
                    Благодаря!

                    Днес, от Силистра до Българене (231 км), скорост около100-120, ми даде разход 10.3/100 газ!!? Чак не повярвах. После до София (по магистралата 140-160) качи на 15/100. За отбелязване е, че в Българене заредих на една измислена газостанция. Все още е рано за генерални изводи, ще изчакам още няколко засичания. Но определено очаквах нещата да са по-зле откъм разход. Поздрави на всички!
                    Stop giving directions, just say "Follow me."
                    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                    Коментар


                      #11
                      Ти сега само записвай зарежданията и изминатото разстояние.
                      За разход ще говорим след 10 хил. км.

                      Честито за новата придобивка, и дълги и безаварийни километри с нея!

                      Коментар


                        #12
                        При мене нещата станаха пък наобратно. Аз карам Каптива дизел автомат от 11 години. Миналата седмица станах фиатаджия, с пунтото от аватара.

                        Коментар


                          #13
                          dartakaBG написа: Преглед на мнението
                          При мене нещата станаха пък наобратно. Аз карам Каптива дизел автомат от 11 години. Миналата седмица станах фиатаджия, с пунтото от аватара.
                          Да го караш с удоволствие и без проблеми!
                          Stop giving directions, just say "Follow me."
                          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                          Коментар

                          Working...
                          X