Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Connect Nav+ на Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Connect Nav+ на Крома

    Става дума за бившата ми Крома, която продадох на приятели.
    От известно време се появи проблем с мултимедията, като историята е следната:

    Преди известно време първо се започна с трудно разпознаване на Yatour-а (виртуалния CD ченджър).
    След това се появиха следните симптоми:
    - всички запаметени станции на радиа изчезват и на запаметените позиции се изписва честота 87.5 (всеки път след изключване);
    - изобщо не разпознаване на Yatour, понякога след многократно изключване и включване на кабела му се разпознава, но все по-рядко докато накрая изобщо не го намира;
    - отказ да извади диска от устройството;
    - пълно изключване на аудио-модула - не се чува никакъв звук
    - работи единствено навигацията, при това без звук.

    Мултимедията беше занесена на сервиз - препоръчан ми от приятели като почти единствения много добър (в Студентски град, сервиз Сони).

    След "ремонта", струващ 90 лв, има единствено подобрение в аудиомодула - радиото свири.
    Сега симптомите са следните:
    - не опознава Yatour-а (изобщо не се е оправило това от "ремонта");
    - не работи автоматичното търсене на станции - не спира на нито една станция. Ако ръчно се въведе честотата, съответното радио работи.
    - вътре има диск, който натиснеш Eject, тръгва да излиза, но запецва някъде по средата на операцията, и нито излиза, нито влиза обратно.
    - Всеки път като угасиш колата, VOLUME-то отива на минимум и след палене трябва да си го усилваш.
    - не помни и настройките на звука (баси, високи, баланс и т.н.).

    Поредният "майстор", който го е гледал е казал, че било от това, че е сменян софтуера (??!). Пояснявам, че софтуера съм го сменил аз, и при мен е работил без проблем повече от 2.5 години, както и поне половин година при новите собственици.

    Според мен е очевидно, че проблемът е хардуерен - нещо неработещо по платката...
    Въпросът е към хората, разбиращи от електроника:
    Има ли вариант да се поправи тая машина, за да си работи нормално, или да се сменя с друга такава от кола на части (предлагат се).
    Хората предпочитат да си е оригинална мултимедията, макар вариантът с афтърмаркет да го има, но засега не се предпочита.

    #2
    Никой нищо?

    Коментар

    Working...
    X