Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откраднати рег. табели, какво следва?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Откраднати рег. табели, какво следва?

    Здравейте, колеги! Днес установих, че ми липсва задната рег. табела, ходих в районното и обявих номерата за изгубени/откраднати. Какво следва да направя, за да си извадя нови табели? Да поясня - колата в момента е във Варна, а е регистрирана във Силистра и не е на мое име(на майка ми). Трябваше ли да ми дадат някакъв документ от районното? Защото нищо не ми дадоха. Мога ли да прикарам колата до КАТ Силистра без платформа(с някакъв документ или да изкарам транзитни)? Моля някой, който е минал тази процедура да ми изясни какво трябва да се направи, защото от полицията така и не ми дадоха ясни обяснения. Благодаря предварително!
    Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

    #2
    Ако в полицията не са ти дали ясни обяснения, няма кой да ти даде.

    Законът казва, че нямаш право да караш колата без регистрационни табели.
    Наказанието е сериозно -
    Чл. 175. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:1. (изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) управлява моторно превозно средство, на което табелите с регистрационния номер не са поставени на определените за това места;

    Но може да рискуваш да стигнеш до Силистра, и да се правиш, че не знаеш, че ти го няма номера в случай, че те спрат.
    Иначе ако държиш да си изряден - мисля, че само и единствено платформа е варианта.

    А колата задължително трябва да пререгистрираш с нови номера, няма друг вариант.


    Коментар


      #3
      Ясно ми е, че не мога да я карам без номера и ще трябва да се пререгистрира.Надявах се да има вариант с транзитни номера, че платформата ще ми излезе колкото колата... Утре ще отида пак до районното да разпитвам.
      Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

      Коментар


        #4
        На скоро бях свидетел на подобрен казус. Транзитни номера можеш да си изкараш от всеки КАТ. Нужни са голям, малък талон, полица за гражданска и лична карта.
        Щом колата не е твоя сигурно ще ти трябва нотариално заверено пълномощно от собственика.
        FIAT Nuova Punto 1.2 8V
        FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
        ...and justice for all

        Коментар


          #5
          Благодаря колега, ще действам по въпроса с транзитните значи. С платформа нямаше да е оферта хич.

          П.П.: Ходих в районното пак и ми обясниха, че не ми трябва бележка, че номерата са изгубени, защото системите били свързани вече. Отивам с малкия, големия талон и полицата за гражданската (и пълномощно ,понеже не е на мое име) в който и да е КАТ и си изкарвам транзитни номера. После отивам в КАТ Силистра връщам стария номер и правя нова регистрация.
          Последна редакция от didoroki; 04.04.2018, 15:54.
          Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

          Коментар


            #6
            Прати по куриер на майка ти в Силистра талоните, тя ще отиде, ще ти извади за 25лв. транзитни номера, които ще ти прати пък на теб по куриер, и готово.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #7
              И аз така мислех да направя, но по-добре да ми изкара пълномощно и да не я занимавам повече.
              Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

              Коментар


                #8
                Значи съм в грешка за "единствения" вариант.
                Не знаех, че може и транзитни номера за регистрирана кола.
                Ами това е добър и доста по-евтин вариант.

                Коментар


                  #9
                  Да, може, трябва предварително да си обявил стария номер за изгубен в съответното РПУ. Оттам по служебен път го обявяват за невалиден и излиза във всички системи.
                  Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

                  Коментар


                    #10
                    Няма как да не знае че му липсват номерата, при положение, че е бил в полицията. И тея табели наистина ли не ги занитват вече (задните) ?
                    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                    FIAT Punto sx 75 '94

                    Коментар


                      #11
                      Не ги занитват, за да могат по-лесно да ги свалят катаджиите на пътя.
                      Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

                      Коментар


                        #12
                        slav4o_vt написа: Преглед на мнението
                        Няма как да не знае че му липсват номерата, при положение, че е бил в полицията. И тея табели наистина ли не ги занитват вече (задните) ?
                        Дори преди, когато уж ги занитваха този нит седеше декоративен. 2 от 2 опита за сваляне на заедн номер показва че даже няма и дупка в бронята/багажника.
                        FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                        FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                        ...and justice for all

                        Коментар


                          #13
                          Е да но ако си сложиш краден номер и ще кажат, къде е нитът или има нит ама защо не е какъвто трябва. То пишеше нещо на самия нит даже. Та мисълта ми е че ги прави леко неизползваеми. Макар, че пак имаше набези... Но най-малкото не се крадат толкова бързо
                          Последна редакция от slav4o_vt; 13.04.2018, 16:34.
                          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                          FIAT Punto sx 75 '94

                          Коментар

                          Working...
                          X