Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Труден студен старт Fiat Marea 1,9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ако отида на диагностика,как да закарам колата? загряла на средата или студена ?Кое да гледаме? Температурата на антифриза достатъчен критерий ли е ? Когато колата е загряла нормално,къде трябва да пипна ,за да видя дали отваря термостата? Кога трябва да се пуска перката?

    Коментар


      #17
      Термостатът ако не отваря, ще разбереш изключително бързо. Има значение дали затваря. За да разбереш дали затваря плътно, пипни двата маркуча, които влизат в радиатора сутрин, когато колата е изстинала, преди да запалиш. Усещаш колко са топли/студени, запомняш. Трябва когато видиш стрелката да отлепя от дъното след като си запалил, да пипнеш пак двата маркуча. Единият трябва да е топъл, другият трябва да е така, както е бил преди да запалиш или едва-едва леко по-топъл, но в никакъв случай да не е топъл колкото другия.

      Ако са еднакво топли или с незначителна разлика, преди стрелката да е стигнала до средата - термостатът не работи правилно. Усеща се също и много бавно загряване, зимата - направо невъзможно. По-горе си написал, че си загрява и стрелката стои на средата - това говори, че по-вероятно е темростатът да работи нормално.

      Коментар


        #18
        Благодаря на kолегата,ogi28b!Проверих термостата по начина показан от колегата и всичко си работи !

        Коментар


          #19
          glupaka написа: Преглед на мнението
          Проблемът беше оправен! Колата е смукала въздух от маркуч за обратна нафта...Какви мъки, какви чудо заради едно маркуче...
          Колега, имам 2 въпроса:
          1. В кой от всичките маркучи за обратната нафта беше проблемът?
          2. Имаше ли теч или поне мокрене по проблемния маркуч?

          Благодаря

          Коментар


            #20
            Здравей,колега:
            1.в тези,които са между дюзите-късичките
            2.преди имах проблем и сълзене,но явно след смяната нещо не съм поставил както трябва и се започна проблема!

            Коментар


              #21
              Благодаря за инфото. Ще ги погледна при мен как са.

              Коментар

              Working...
              X