Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето ме и мен с новото Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Не виждам причина да се притесняваш. Не мисля, че някой от критикарите притежава новото Типо и/или е навъртял 100 000+ км. с него . На външен вид хваща окото. Аз съм естет, така че можеш да считаш мнението ми за меродавно . Прилича на Пасат, но да кажем на някаква недодялана версия на Пасат. Което е Ок - казвам го съвсем сериозно. Двигателите на фиат винаги са били Ок, другото - не съвсем. Малко късо ми идва (мисля, че е 4.40-), аз харесвам големите коли.
    Бих си купил новото типо! Миналата година по това време бяхме в същата дилема, но избрахме новата Астра само заради малко по-добрите условия и по-любезните дилъри. Иначе и към нея имам няколко забележки . П.П. Направихме първото гаранционно обслужване - 150-на лв. Чувал съм легенди за други марки.
    Колега, сподели подробности за Астра-та. Аз също ги проверявах, но мисля, че цените им започваха от 29 хил. лева, което ми се вижда доста за Опел.

    Коментар


      #62
      Колега, сподели подробности за Астра-та. Аз също ги проверявах, но мисля, че цените им започваха от 29 хил. лева, което ми се вижда доста за Опел.
      А колко да струва Опел Астра, колега? Това да не е Грейт Уол или някоя индийска кола, или пък лада?

      Но разбира се, зависи и от екстрите. Синът ми се спря на Opel Astra J седан, 4-door Enjoy, 1.4 бензин, турбо, MT6, 140 к.с. - на лизинг. Малко над 30 000 лв. струва с екстрите, които той си избра. Парктроник, лети джанти, цвят по избор, кожен мултиволан, комплект зимни гуми, автопилот (темпомат) - май това беше всичко допълнително. За всичко се плаща, обикновено 1000+ лв. Стандартно се предлага в безличен доматено-червен цвят, за всеки друг цвят се плаща. Дори аз не бих я купил в стандартния цвят. Ние избрахме т.нар. магнетично сиво, което е сиво-синьо. На картинка изглеждаше по-магнетично . Колата ми харесва, приятна е за каране. Безшумна, комфортна, широка, просторна, удобна за всички пътници. Имам дребни забележки към интериора и най-вече към багажника и още по-точно към отделението за резервната гума. Сам много трудно ще извадиш резервната гума от багажника - признаха го дори дилърите в Опел. Освен това жабката е нищожно малка, подлакътникът е удобен, но не е измислен както трябва - предразположен е към счупване. Няма къде да си поставиш стойка за телефона - духалките са разположени много странно и трябва да лепиш стойка на стъклото, което не ми допада. Има и някакви недомислици, свързани с аварийните (цъкането им изчезва при определени условия и можеш да ги забравиш), както и с отоплението на задното стъкло - има широка ивица, в която няма реотани. Не ми допада и отварянето на предния капак - там има една щипка, която е измислена така, че скоро ще се счупи, неизбежно е. Може да струва и стотинки, като разни други копчета, но ще минат години и няма да има откъде да я купи човек.
      За първите 15 000 км. изгори малко масло (до средата на щеката) и антифризът намаля до чертичката на минимума в разширителния съд, но ни увериха, че било нормално в периода на разработване. Първото обслужване струваше по-малко от 150 лв.

      П.П. Мисля, че този модел вече не се предлага. Купихме я малко "аутлет", затова стандартно беше около 26 000 лв. Казаха ни, че точно тези астри след края на 2017 г. повече няма да се сглобяват и предлагат.

      Красавица е!
      Click image for larger version

Name:	IMG_20171221_162710.jpg
Views:	1
Size:	399,0 KB
ID:	2097996
      Последна редакция от snake; 25.10.2018, 22:41.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #63
        А колко да струва Опел Астра, колега? Това да не е Грейт Уол или някоя индийска кола, или пък лада?

        Но разбира се, зависи и от екстрите. Синът ми се спря на Opel Astra J седан, 4-door Enjoy, 1.4 бензин, турбо, MT6, 140 к.с. - на лизинг. Малко над 30 000 лв. струва с екстрите, които той си избра. Парктроник, лети джанти, цвят по избор, кожен мултиволан, комплект зимни гуми, автопилот (темпомат) - май това беше всичко допълнително. За всичко се плаща, обикновено 1000+ лв. Стандартно се предлага в безличен доматено-червен цвят, за всеки друг цвят се плаща. Дори аз не бих я купил в стандартния цвят. Ние избрахме т.нар. магнетично сиво, което е сиво-синьо. На картинка изглеждаше по-магнетично . Колата ми харесва, приятна е за каране. Безшумна, комфортна, широка, просторна, удобна за всички пътници. Имам дребни забележки към интериора и най-вече към багажника и още по-точно към отделението за резервната гума. Сам много трудно ще извадиш резервната гума от багажника - признаха го дори дилърите в Опел. Освен това жабката е нищожно малка, подлакътникът е удобен, но не е измислен както трябва - предразположен е към счупване. Няма къде да си поставиш стойка за телефона - духалките са разположени много странно и трябва да лепиш стойка на стъклото, което не ми допада. Има и някакви недомислици, свързани с аварийните (цъкането им изчезва при определени условия и можеш да ги забравиш), както и с отоплението на задното стъкло - има широка ивица, в която няма реотани. Не ми допада и отварянето на предния капак - там има една щипка, която е измислена така, че скоро ще се счупи, неизбежно е. Може да струва и стотинки, като разни други копчета, но ще минат години и няма да има откъде да я купи човек.
        За първите 15 000 км. изгори малко масло (до средата на щеката) и антифризът намаля до чертичката на минимума в разширителния съд, но ни увериха, че било нормално в периода на разработване. Първото обслужване струваше по-малко от 150 лв.

        П.П. Мисля, че този модел вече не се предлага. Купихме я малко "аутлет", затова стандартно беше около 26 000 лв. Казаха ни, че точно тези астри след края на 2017 г. повече няма да се сглобяват и предлагат.

        Красавица е!
        [ATTACH=CONFIG]106266[/ATTACH]
        Хубава е колата, но за около 32 хил. лева в момента има Шкода Октавия комби 1,6 TDI. Вярно, това е промоция, но в крайна сметка за купувача няма особено значение.

        Коментар


          #64
          Дизелите ще стават все по-промоционални . И нас ни убеждаваха колко изгодно било сега да се вземе нов дизел, но пробвахме дизел с автоматична трансмисия и просто не ни допадна как върви и как работи автоматикът.
          Колкото до Шкода Октавия, аз много ги харесвам. Само за сведение, с което абсолютно по никакъв начин не обобщавам, първи братовчед на сина ми си купи чисто нова октавия - хечбек, турбо-бензин, 1.4, преди малко повече от 4 г. Кара я рядко, почти само извънградско. За тези 50-на х.км. колата хвърли турбина, смениха амортисьор, а сега има някакъв шум в ск.кутия, който не вещае нищо добро.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #65
            fifo td 100 написа: Преглед на мнението
            А марае седан какво е ???
            Непрактична Брава.Липсва и задна чистачка и багажник.Опит на Фиат да изхитруват при това доста успешен.Факт е че пестеливите немци си поръчват половин милион от комбито Weekend.

            Коментар


              #66
              Ех, тея Шкоди от едно време се знае, че са пълни с детски болести. Добре, че двигателите им са немски и поне там нямат толкова проблеми, въпреки че и там е субективно.
              Даже името им не вещае нищо добро

              Click image for larger version

Name:	oh_skoda.JPG
Views:	1
Size:	27,2 KB
ID:	2097997
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                #67
                Непрактична Брава.Липсва и задна чистачка и багажник.Опит на Фиат да изхитруват при това доста успешен.Факт е че пестеливите немци си поръчват половин милион от комбито Weekend.
                Мареата за комби особено едно време си беше кола номер едно.. много се търсеше за 3/4 хили вземаш комби дизел голямо и с много екстри... Един пасатор или опел беше 6 и скопен от екстри и визия...

                Коментар


                  #68
                  Беше колега, но сега вече не е.Само 6 години след Мареата, Опел предлага Астра H със нашия двигател 1.9 и легендарния 1.7 на Исузу и колата наистина си струва.Няма да споря кой е по-добър двигател, за мен всеки си има + ве и -си.1.7-прост нисък данък,1.9 120коня прост, върви добре.1.9 150 коня сложен върви много добре.Но тук вече не става да си при кварталния майстор.Тук си в официален сервиз със сметка за труд, части и ДДС.Ама на бензиностанцията сипваш нафта догоре и си свиркаш.

                  Коментар


                    #69
                    Да бе мойта кола ако стъпи в АИ значи съм удрял. вече има кой да ги прави а не са разработка на наса
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #70
                      Така е. Въпросът е че си трябва добре оборудван сервиз.Не говоря за сервиз на Ауто Италия респективно на Булвария за Опел, защото там нищо не отбират и се учат по колата, но има други сервизи, примерно на бул. Черни връх на Фолксваген или сервиза на Инфинити, които стават.
                      П.С Последния идва твърде скъпо ама си получаваш колата пред вкъщи.Ръководи го бивш приемчик на Булвария.
                      Препоръчван първия в извънработно време, майсторите са фенове на дизела и доста активни участници в Опел форума.
                      Последна редакция от Юли; 26.10.2018, 15:16.

                      Коментар


                        #71
                        Най-добрия сервиз сме си самите ние. Смята на масло опира до 2 инструмента и желание, особено ако си подбрал добър екземпляр, може да ти се наложи дълго време само това да правиш. Има и други елементарни неща, които се изисква малко време и изглеждане на няколко клипчета и си готов. Повечето неща по колите не са изобщо сложни, иначе нямаше повечето монтьори със средно образование да практикуват. Разбира се има и по-сложни, които си трябва доста четене, инструменти, гараж и въпреки това не са невъзможни, но неуверените хора и тези нямащи възможност ще се наложи да се опрат до сервиз. Разбира се винаги ще има някой, който ще каже, че е супер зает и не иска да се цапа и т.н. Затова има 2 типа хора - каруцари(карачи) и ентусиасти. Втория тип хора биха дали само в краен случай да им барат по-колите, особено знаейки колко некъдърници има по-сервизите. Всеки знае, че когато си го правиш за себе си, го изпипваш много по-добре.
                        Последна редакция от mell0; 26.10.2018, 16:06.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #72
                          И какво го правиш маслото след смяната му?
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #73
                            Беше колега, но сега вече не е.Само 6 години след Мареата, Опел предлага Астра H със нашия двигател 1.9 и легендарния 1.7 на Исузу и колата наистина си струва.Няма да споря кой е по-добър двигател, за мен всеки си има + ве и -си.1.7-прост нисък данък,1.9 120коня прост, върви добре.1.9 150 коня сложен върви много добре.Но тук вече не става да си при кварталния майстор.Тук си в официален сервиз със сметка за труд, части и ДДС.Ама на бензиностанцията сипваш нафта догоре и си свиркаш.
                            С тези официални сервизи не те виждам като ти вземат 1000 за един смяна на 2 модула ще гледаш като тръба с някоя 156 2.4 или 159.... Дето едната струва 3000 другата кола 6000...
                            Недай си боже попа или дюзи... Ще се гръмнеш...
                            Добре че си има голям и ефтин майстор за дизел дето ни направи помпата за 300 лв... Че другите искаха една камара пари.... За 60/80 лв комплект гумички...Да хванеш една щанга и наред... 100 за труд на ТД 100 за подгряващи свещи как ти се вижда??? Дето се прави за 10 пред блока с 2 камъка и едно рамо... Или 80 лв смяна на масло силиконане на картера... Майстора з 60 ми смени 2 амортисьора с подложките а за 100 съединител... Добре че само един път се опарих и то с 80 лв... За свещите избягах направо...

                            Коментар


                              #74
                              И какво го правиш маслото след смяната му?
                              С перо от петела се смазва веригата на колелото....

                              Коментар


                                #75
                                И какво го правиш маслото след смяната му?
                                Паля си ракиджийския казан.
                                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                                Коментар

                                Working...
                                X