Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето ме и мен с новото Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Съгласен съм с Bo ,нищо общо между новото Типо и Бравата-2 освен емблемата.Като нов модел не се доближава и грам като интериор и външно до по-качествения стар модел.Все едно гледам излъскан турски Тофаш.За мен пълно фиаско и гавра с италианския дизаин.Лично аз , ако ще купувам нов Фиат за тези пари бих си взел Пунто с фабрична газ.

    Коментар


      #32
      Обаче това пежо е на 250 000 и изглежда като ново нищо не му тропа или лопа вътре
      Click image for larger version

Name:	IMG_20181013_101754_HDR.jpg
Views:	1
Size:	331,9 KB
ID:	2097993Click image for larger version

Name:	IMG_20181013_101800_HDR.jpg
Views:	1
Size:	153,0 KB
ID:	2097994

      Коментар


        #33
        Хаха, както каза колегата по-горе, направо ми секнахте желанието. Щом във Фиат форум се плюе толкова по новото Типо, значи трябва да се пропусне. Иначе, от Дачия наистина съм удивен. Имаме над 15 такива коли, всичките 1,5 dci 75 коня. На абсолютно всичките са сменяни само консумативи. Лично ги гледах преди две седмици някъде, че ми трябваше една справка. Някои от тях се карат и по черни пътища даже и не се щадят. Интересното е, че дори пластмасите им не хлопат, скърцат и т.н. Вярно са дървени вътре, спор няма, но за парите си са екстра. Решил съм колата задължително да е нова, понеже ми писна да поддържам барутници, които да ми излизат на цената на нов автомобил. Най-мразя да се занимавам със сервизи и "майстори", които редовно си оставят ръцете по колата, иначе взимат пари като за ремонт директно в завода. Карам по около 15 хил. км. на година, така че след 10 години автомобилът ще е на 150 хил. км., т.е. с нормална поддръжка би трябвало съвсем спокойно да си изкара 10-15 години. Предимството е, че карам нова, стегната кола и не мисля утре какво ще й се счупи. В момента карам Лагуна 2 и въпреки, че съм налял доста пари в нея, возията й е по-зле, отколкото на Сандеро. Тойота Корола хич не е лош вариант, но тя е само седан, а аз държа на комби. По тази причина отпада и Пежо 301. Обичам да мога да си върша работа с колата и да съм сравнително независим. С Лагуната, макар че е хечбек, обзаведох цяла къща и продължавам да си транспортирам доста обемни неща. Шкода Рапид ми се вижда малка, дори в комби вариант, а и е по-скъпа. Дачия Лоджи ми се струва перфектна, само дето никъде не мога да я покарам. Комбито на Типо също ми се видя приемливо, но явно не си заслужава. Пък и както предполагах никой не ми се обади от АИ за тест-драйв, както уж се бяхме разбрали. Първоначално даже ми предложиха да покарам умопомрачителните 3 км.!!! Човек ще си каже, че у нас новите автомобили вървят като топъл хляб и продажбите направо валят. Зорлем те отказват като клиент.

        Коментар


          #34
          Аз не мога да кажа, че някой го плюе.
          Просто си е бюджетна кола. Ако искаш такава, то е един от смислените избори. Особено ако държиш на комбито.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #35
            Вземаш караш тя е в гаранция като не те кефи след 5г е сменяш...

            Коментар


              #36
              Това с връщането не е оферта. Не съм се интересувал от конкретни условия на Фиат, но схемата е долу-горе следната: Вкарваш първоначална вноска и след това плащаш някаква месечна такса, която е изпилена за сметка на остатъчна стойност, която трябва да заплатиш, ако да речем след 5г. или колкото е срока решиш, че вече не искаш Фиат или каквото караш. Освен това трябва да върнеш автомобила в близък до нов вид, защото той после отива на вторичен пазар и трябва да се продаде. Всички повреди официалният сервиз ти ги фактурира на доста солени цени.

              Коментар


                #37
                Това с връщането не е оферта. Не съм се интересувал от конкретни условия на Фиат, но схемата е долу-горе следната: Вкарваш първоначална вноска и след това плащаш някаква месечна такса, която е изпилена за сметка на остатъчна стойност, която трябва да заплатиш, ако да речем след 5г. или колкото е срока решиш, че вече не искаш Фиат или каквото караш. Освен това трябва да върнеш автомобила в близък до нов вид, защото той после отива на вторичен пазар и трябва да се продаде. Всички повреди официалният сервиз ти ги фактурира на доста солени цени.
                Какви ми каза един бакшиш ...
                Карал за 15 г само нови фиати... По 5 г демек 3 фиата сега е на линиа.
                Дадох само 8000 преди много години за първоначалната вноска и от тогава само месечна.
                Като минат 5 г и е изплатя им е връщам те ми приспадат и ми дават нов Фиат... И никога кола не съм ремонтирал ... И да стане нещо има гаранция.
                15 г има вноска само нови коли кара...
                Линеата беше на 350 000 и нямаше да тропа и лопа и возеше меко като Мерцедес....

                Коментар


                  #38
                  fifo td 100 написа: Преглед на мнението
                  Какви ми каза един бакшиш ...
                  Карал за 15 г само нови фиати... По 5 г демек 3 фиата сега е на линиа.
                  Дадох само 8000 преди много години за първоначалната вноска и от тогава само месечна.
                  Като минат 5 г и е изплатя им е връщам те ми приспадат и ми дават нов Фиат... И никога кола не съм ремонтирал ... И да стане нещо има гаранция.
                  15 г има вноска само нови коли кара...
                  Линеата беше на 350 000 и нямаше да тропа и лопа и возеше меко като Мерцедес....
                  Зависи колко му е била вноската, но такси след 5 години работа е вече почти 100% амортизиран автомобил и предполагам затова не са се опитвали да я ремонтират. Иначе, да, има гаранция, но тя не покрива всичко, като например боя, ходова част и т.н. Подобен филм го играхме с Мото-Пфое. Карахме Фиести на оперативен лизинг за 3г. и 100 хил. км. пробег. Накрая, след като върнеш колата, задължително получаваш една хубава фактура с ремонтирани разни детайли. За мен по-важно е автомобилът да е надежден и първите 5 години поне да забравя, че имам кола. Между другото от АИ се свързаха с мен и чакам да ми изпратят оферта за Типо, но след отзивите на колегите сякаш се поразубедих. Все пак, ако ми организират нормален тест-драйв може би ще се възползвам. Ще пусна и параметрите на офертата, когато я получа.

                  Коментар


                    #39
                    Да вярно вземи си дачия, до месец ще свикнеш с лупкането вътре.
                    успех с покупката
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #40
                      Слави, човекът каза, че са идеални и не лупкат...

                      Сега сериозно, карал съм новото типо, като кола под наем и няма сила дето да ме накара да купя дачия вместо него...
                      Последна редакция от todorakiggg; 23.10.2018, 19:29.

                      Коментар


                        #41
                        Значи само лупкащи съм карал.
                        Просто лош късмет
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #42
                          Първоначално даже ми предложиха да покарам умопомрачителните 3 км.!!! Човек ще си каже, че у нас новите автомобили вървят като топъл хляб и продажбите направо валят. Зорлем те отказват като клиент.
                          Само 3 км!Много е малко.Ние повъртяхме около 15-20 км.Преди да потеглим питахме колко може да караме и казаха,че може и повечко

                          Коментар


                            #43
                            Слави, твоята не е била Зглобена хубаво, за това е лупкала.хахахха
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #44
                              Хаха, както каза колегата по-горе, направо ми секнахте желанието. Щом във Фиат форум се плюе толкова по новото Типо, значи трябва да се пропусне.
                              И си готов да се откажеш, само заради мнението на няколко потребителя в един форум? Отиди, карай и ако на теб ти изпълни критериите на избор - купи и се наслаждавай.

                              В момента не се сещам дали съм правил пробно шофиране на нов автомобил в България, но в Германия до сега съм получавал такъв минимум за ден, а няколко пъти и за уикенд. Та дори шофиранео на предоставените от дилърите по време на панаир автомобили са с продължителност около 30мин. и понякога са за над 50км.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар


                                #45
                                В Бг те преценяват дали си струва да се занимават с теб.
                                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                                Коментар

                                Working...
                                X