Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето ме и мен с новото Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    За теста на Типо автоматик се наложи да почакаме няколко дена.Менкат си моделите по представителствата. Веднага се обадиха като докараха колата, в случая от Варна

    Коментар


      #17
      Е тя е нова и в гаранция... Какви може да и стане?
      Това едно 1.4 ме притеснява...

      Коментар


        #18
        То, ясно че е нова, но ако ще посещава още по време на гаранцията сервиза, няма смисъл. Търся нова кола с идеята поне първите 100 хил. км. да сменям само консумативи. Малкият двигател и мен ме притеснява, но ще я тествам. Ако не ми допадне, може би ще пробвам и дизела.

        Коментар


          #19
          То, ясно че е нова, но ако ще посещава още по време на гаранцията сервиза, няма смисъл. Търся нова кола с идеята поне първите 100 хил. км. да сменям само консумативи. Малкият двигател и мен ме притеснява, но ще я тествам. Ако не ми допадне, може би ще пробвам и дизела.
          Да де ама на нова кола имаш много задължителни неща...
          Примерно както на един колега.
          Задължително касно
          Задължителни 4 зимни гуми (2 000 лв джип е)
          5 години задължително преглед и обслужване при тях по 500 лв на процедура...
          Ще даваш пари ама за обслужване и др. пари.
          Още го е яд, че са му предлагали една запфира за 12.500 едно време на 8 г на 90 000 км. в самата къща

          Коментар


            #20
            Здравейте на всички. Ще се радвам да споделите мнения от новото Типо, понеже сякаш съм се насочил към него. Трябва ми преди всичко здрава и надеждна кола. Не съм фен на екстрите, климатик, хидравлика, ESP, електрически стъкла и подгрев на огледала са ми напълно достатъчни. Принципно, бях решил да си вземам Дачия, но останах разочарован от отношението на почти всички представители. Нямат тестови автомобили, не знаят и кога ще имат. От единият представител вече втора седмица нагло ме лъжат, че ще ми осигурят автомобил и ще ми звъннат до 5 мин. Иначе от Дачия съм много доволен. Имаме над 15 служебни Сандеро, някои от които са вече на над 170 хил. км. и не са им правени никакви ремонти освен обслужвания и накладки. Вярно, вътре са супер пластмасови, но пък нито скърцат, нито хлопат. Та, ще се радвам да споделите впечатления от колата и мнения. От АИ обещаха да ми уредят тест-драйв, но и те не ми се сториха особено читави по телефона. Все пак ще видим.
            За Дачия, мога да те пратя при представител, където ще ти обърнат внимание.
            За Типото, аз лично не бих ти го препоръчал. Нямат добри мотори, дори и 1.6 дизела 120 коня е слаб. Лоши материали, които след 2-3 години ще изглеждат доста вехти.
            Това не е онова типо. В твоя случай дори Дачията ми се вижда по-добрия избор, поне цените са доста по-надолу, а качеството не е по-лошо от на Фиат-а.
            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

            Коментар


              #21
              На Дачиа 0.9cc и 1.2 бензиновите да не са по-добъри или пък 1.5dci. Направо са цъфнали като ги гледам. Ти си първият човек, които казва, че на Дачиа е сменявал само консумативи, хората в 1 фирма тук смениха турбини на 100к и се хванаха за главите какви боклуци са, а преди това караха Doblo-та и бяха супер доволни. И пак много зависи как са карани колите, дали тези километри са минати извънградско, дали е имало много студени стартове, така че е възможно всеки да има различни наблюдения, но аз съм сигурен, че като личен автомобил няма да изкара толкова, колкото служебната без да правиш нещо по нея. Типо-то не е изобщо лош избор за цена/качесто/екстри, близо като качество и цена са Peugeot 301, Suzuki Baleno, Skoda Fabia, Kia Rio, но не и Дачиа, те са доста по-назад, просто трябва да си разглобявал Дачиа за да разбереш какъв кош е.
              Последна редакция от mell0; 22.10.2018, 11:04.
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                #22
                ...Типо-то не е изобщо лош избор за цена/качесто/екстри, близо като качество и цена са Peugeot 301, Suzuki Baleno, Skoda Fabia, Kia Rio, но не и Дачиа, те са доста по-назад, просто трябва да си разглобявал Дачиа за да разбереш какъв кош е.
                Не искам, да изглежда, че плюя по Фиат, защото не е така, но новото Типо никой не може да го защити с нищо пред мен.
                Карах на тест драйв ТОП модела им с 1.6 дизел мотора, 6-степенна, автоматична скоростна кутия, с двоен съединител, навигация, парктроник и бля, бля екстри. Знаеш ли каква му е цената? 46000 лв. Знаеш ли каква кола се купува за такива пари? Нито една от изброените от теб марки, не може да достигне тази цена, макар, че точно тези модели не са му в класа. Към типо би приравнил Пежо 308, Шкода Рапид, Кия Сиид. Дори и да достигнат по-висока цена в ТОП оборудването си, са много по-добри от него. За Дачия Сандеро в ТОП оборудване, няма да дам повече от 20-22 хил. тя също не му е в класа, но ако ще спорим некой, да каже в детайли, кое точно не им е ОК. Ходова част, мотори, ел. система, скъпа поддръжка, кое?
                Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                Коментар


                  #23
                  Точно Peugeot 308 е по-голяма и скъпа кола, по-скоро Шкодата може би е в този клас, Киа Сийд също е по-скъп вариант, разгледай конфигурациите и двигателите като избор са същите като на Типо-то (1.4 директно впръскване с турбо трябва да си улав да си го купиш) иначе като качесто може да са 1 идея по-добри. Дачиа няма нужда никой да обяснява кое не е наред, просто загледай какви са кошове след 5 години експлоатация и дали хората ги купуват 2-ра употреба, нищо че се продават за без пари почти.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    #24
                    Ще го кажа така:
                    Ако бъда принуден да избирам между тези два модела, няма да е в полза на Типото, защото нищо не може да ми даде тази кола, нито като мотори, нито като екстри, нито като усещане и емоция. За справка, 7 години карах предишното Типо и още ми липсва.
                    Дачията също не може да ми даде нищо, но е 2 пъти по-евтина.
                    А след 5 годините и двете ще са едни и същи кенефи, но за единия ще си дал 2 пъти по-малко пари, както първоначално, така и за обслужване и поддръжка.
                    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                    Коментар


                      #25
                      Типо са около 20000 лева. Какви нереални цени пишете?

                      Коментар


                        #26
                        stilo_new написа: Преглед на мнението
                        Типо са около 20000 лева. Какви нереални цени пишете?
                        Я да ги видим?
                        От 22900 лв. стартират.
                        Последна редакция от kosta; 22.10.2018, 12:39.
                        Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                        Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                        Коментар


                          #27
                          Типото, както и новото Браво което карам са едно и също качесто и мога да ти кажа, че 10-годишното ми Браво е в перфектно състояние, нищо, че му правих ремонт на двигателя, то не беше от нужда, ами от краста. Вътре интериора е като нов, за сравнение с повечето други марки. Седалките са с Isofix и не са мръднали. Ще кажеш, че вчера са ги сложили. Таблото няма драскотина, само волана и топката на лоста се бяха позабелили ама то е ясно, щом е въртяна градско и са кожени няма как, то моето кожено яке се забели, където го нося 2 сезона, пък това няма, където го жулиш по-цял ден. Копчетата не са изтъркани, както на повечето конкуренти, все още е с оригиналните макферсони и задни амортисьори за разлика от другите коли на тея години. Като цяло искам да кажа, че качеството на колата не е изобщо толкова лошо, колкото си мислиш. Хората са се постарали. Откъм двигатели съм съгласен, няма какъв да е избор, но пък е обяснимо с тези скандали за емисиите. Разбира се и според мен има по-добър избор за тези пари, но пък всичко зависи от това дали ти харесва дизайна и дали предпочиташ дадена марка. На мен лично много ми допада Renault Megane та дори и Toyota Corolla е от 27 000лв. , която дори без много екстри пак е на нивото на Tipo-то и според хората и опита им по-здрава спрямо италианските красоти.
                          Последна редакция от mell0; 22.10.2018, 14:07.
                          Fiat Bravo II 1.4 16v
                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                          Коментар


                            #28
                            Типото, както и новото Браво което карам са едно и също качесто и мога да ти кажа, че 10-годишното ми Браво е в перфектно състояние, нищо, че му правих ремонт на двигателя, то не беше от нужда, ами от краста. Вътре интериора е като нов, за сравнение с повечето други марки. Седалките са с Isofix и не са мръднали. Ще кажеш, че вчера са ги сложили. Таблото няма драскотина, само волана и топката на лоста се бяха позабелили ама то е ясно, щом е въртяна градско и са кожени няма как, то моето кожено яке се забели, където го нося 2 сезона, пък това няма, където го жулиш по-цял ден. Копчетата не са изтъркани, както на повечето конкуренти, все още е с оригиналните макферсони и задни амортисьори за разлика от другите коли на тея години. Като цяло искам да кажа, че качеството на колата не е изобщо толкова лошо, колкото си мислиш. Хората са се постарали. Откъм двигатели съм съгласен, няма какъв да е избор, но пък е обяснимо с тези скандали за емисиите. Разбира се и според мен има по-добър избор за тези пари, но пък всичко зависи от това дали ти харесва дизайна и дали предпочиташ дадена марка. На мен лично много ми допада Renault Megane та дори и Toyota Corolla е от 27 000лв. , която дори без много екстри пак е на нивото на Tipo-то и според хората и опита им по-здрава спрямо италианските красоти.
                            Не е редно да съпоставяш Браво-2 с Типо. Когато Браво-2 излезе на пазара то си беше тергетирано да се бори с конкуренцията, която конкуренция се изразяваше в алтернативните му Астри, Голфове и подобия.
                            Типо-2 няма общо с тази категория. То си е долнопробното "нещо" от Фиат, целящ да отклони пазара на бюджетния потребител, попадащ под Пежо 301, Дачиа, Рапид и подобни изделия.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #29
                              Убихте му кефа на човека...
                              Fiat Coupe 1.8

                              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                              Коментар


                                #30
                                Карам Браво-то от 2 години и половина вече, правил съм тест драйв на същия двигател 1.4 на новото Типо хечбек и не мога да се съглася с вас, но всеки си има мнение.
                                Fiat Bravo II 1.4 16v
                                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                                Коментар

                                Working...
                                X