Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето ме и мен с новото Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От днес съм собственик на ново Типо 1.4 Турбо 120кс, комби, 6 скорости с много екстри. Монтират в момента ГИ. За цената си ми хареса много, в сравнение с другите 3-цилиндрови алтернативи. Покарах я, добре върви колата и мисля че е много добро предложение. Ще видим в бъдеще как е. От 10+ години карам бензинови Мерцедеси компресор, страхотни са но годините им станаха много.

    Коментар


      Честито , Колега ! Много положителни емоции с новата каляска и безаварийно !
      Качи някоя снимка и ние да и се порадваме малко.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        Здравейте , Колеги !
        Да изтупам малко темата от праха.
        От една седмица и аз карам Tipo SW 1.4 T-JET с фабрична газова уредба. Интересува ме с какво масло се кара този автомобил?
        пс- Намерих го в електронната книга.
        Последна редакция от dobrujanetza; 12.10.2023, 22:39.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          dobrujanetza написа: Преглед на мнението
          Здравейте , Колеги !
          Да изтупам малко темата от праха.
          От една седмица и аз карам Tipo SW 1.4 T-JET с фабрична газова уредба. Интересува ме с какво масло се кара този автомобил?
          пс- Намерих го в електронната книга.
          Това е с течна фаза, без изпарител, нали?
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            Пропан-бутан с изпарител.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              Здравейте , предварително се извинявам ,ако не пиша на правилното място !
              Престои ми закупуване на автомобил и съм се спрял на Fiat Tipo 1.4Т , 120 кс.LPG от 2018 г. но...
              колегите (таксиметрови шофьори) взеха да плащат , че тия коли били големи "маслояди" .
              Потърсих тема свързана с такъв проблем , но не намерих , така че ще съм благодарен на всеки ,който даде адекватно мнение по въпроса.

              Коментар


                Emo_Tion написа: Преглед на мнението
                Здравейте , предварително се извинявам ,ако не пиша на правилното място !
                Престои ми закупуване на автомобил и съм се спрял на Fiat Tipo 1.4Т , 120 кс.LPG от 2018 г. но...
                колегите (таксиметрови шофьори) взеха да плащат , че тия коли били големи "маслояди" .
                Потърсих тема свързана с такъв проблем , но не намерих , така че ще съм благодарен на всеки ,който даде адекватно мнение по въпроса.
                Много зависи как е поддържан автомобила от предишния собственик. Аз за 2000 км ме съм видял нивото на маслото да спадне.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                  Здравейте , Колеги !
                  Да изтупам малко темата от праха.
                  От една седмица и аз карам Tipo SW 1.4 T-JET с фабрична газова уредба. Интересува ме с какво масло се кара този автомобил?
                  пс- Намерих го в електронната книга.
                  Ай честито!
                  Аз бях на косъм да карам едно от малкото Типо Крос в България, ама тия бяха вкарали толкова опоскани откъм екстри екземпляри, и ме отказа най-вече липсата на круиз контрол.
                  Пак съм със Stelantis, ама не е ФИАТ... Може би следващата...

                  Коментар


                    Immortal написа: Преглед на мнението

                    Ай честито!
                    Аз бях на косъм да карам едно от малкото Типо Крос в България, ама тия бяха вкарали толкова опоскани откъм екстри екземпляри, и ме отказа най-вече липсата на круиз контрол.
                    Пак съм със Stelantis, ама не е ФИАТ... Може би следващата...
                    Благодаря , Дидо !
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      Здравейте колеги.
                      Мойто типо чукна 140000 километра и другия месец прави 7 години. Реших да ви споделя какво съм правил по него и какви проблеми съм имал. Като изключим нормалната поддръжка (смяна на масло, ремъци и т.н.) смених тампона на двигателя ( на около 70000 км. се скъса). На около 90000 км. забелязах петна от антифриз върху скоростната кутия, оказа се че един пластмасов накрайник на термостата е толкова изгорял, че като се опитах да извадя маркуча от него, направо се разпадна. По ходовата част нищо не е сменяно освен веднъж накладки. Изтрива ги равномерно предни и задни. Боята не е мръднала въпреки високите температури при нас (южна Испания). Като стана дума за температури, климатика не е допълван никога, работи почти целогодишно. Масло не доливам, от смяна до смяна не го пипа. Сипвам само Селениа. По механичната част съм много доволен, но имах проблем с електрическата. Мултимедията (uconnect 7) се случваше от време на време да не се включи екрана. След като откача акумулатора и го закача пак се оправяше, докато един ден отказа окончателно да светне и се чуваше само радиото за някакви секунди след това тишина после пак няколко секунди звук, все едно постоянно се рестартира. Проблема реших като поръчах едно китайче, изработено специално за модела (самото радио се намира зад жабката а на таблото е само екран) всички контроли на волана си работят коректно, всички настройки на автомобила си излизат в менюто и т.н.. Единственият минус е че не дублира навигацията на контролното табло, но големия плюс е андроида (сега не съм ограничен от към приложения). А да вече нямам и дръвчето с зелените листенца. До тук добре, но понякога пак не се включва докато не разкача и закача акумулатора. Имам чувството че компютъра на колата управлява и мултимедията и просто някой път решава че няма да и даде ток. много скоро ще ѝ изкарам отделен плюс само за нея и ще реша и този проблем. Това е от мен. Като цяло съм доволен от колата. А забравих да спомена че я кара предимно жената, аз се добирам до нея 5-6 дена в месеца, така че не е много пазена кола. Спящите полицай се прелитат на 3-4 скорост.
                      Желая ви весели празници и здрави коли.
                      FIAT TIPO 1.4
                      FIAT MAREA 2.0 20V
                      LANCIA LIBRA 1.8

                      Коментар

                      Working...
                      X