Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето ме и мен с новото Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С теб си говорим за едно и също, само че всеки по своя си начин. Прав си, така е. Според мен може би пазара диктува подобни тенденции от една страна, а от друга може би е и маркетингов трик да платиш повече пари за нещо, което не ти е толкова нужно. Ако вземем примера с Типо и Алфа, едно Типо със 150 коня би струвало да речем 45 хил., а Алфа със същият двигател - 55 хил.

    Коментар


      В момента в аутоиталия има промоция на всички автомобили, като гледам са намалили и цените на Tipo, но регистрирани 2017та с пробег 40к км. Някой може ли да каже какъв им е случая на тези модели дето се продават на 2г и дали си заслужава офертата?

      ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

      ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

      Коментар


        То поне да бяха хечбеци, тея грозни седани кой ги гледа изобщо. Сигурно са бройки от шоурум или просто произведени и непродадени. Седани най-много купуват франсетата.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          Мен пък седана ми харесва повече от хечбека, но честно казано ми е все едно. Просто на тези им идва лизинга 164лв/мес, което е все едно да си си взел лаптоп на изплащане :D

          ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

          ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

          Коментар


            Гледам ги, че са с поредни номера - явно са фирмени и фирмата е решила да се отърве от тях по някаква причина. За 2 години може сериозно да са им взели здравето - всеки знае, че служебните коли не се жалят. Странното е, че една от колите я има в две обяви с различни цени:

            https://www.mobile.bg/11559561584235760

            https://www.mobile.bg/11551875156220480
            Последна редакция от snake; 11.08.2019, 23:10.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
              Мен пък седана ми харесва повече от хечбека, но честно казано ми е все едно. Просто на тези им идва лизинга 164лв/мес, което е все едно да си си взел лаптоп на изплащане :D
              Не съм сигурен как точно си ги изчислил тия 167 лв. месечно, но цената е без ддс!!!, с калкулатора приложен към обявата на лизинговата компания излиза 203 лв.(без Ддс) на месец
              за 8 години, лаптопа ще го плащаш една. Иначе е готино Типото....Дай боже всекиму
              Последна редакция от banski starec; 12.08.2019, 00:10.

              Коментар


                Друго, което ми направи впечатление, тъй като се загледах в двете различни обяви за едно и също типо СВ9040КМ: ако не е някакво отражение (но май не е, защото се вижда на две от снимките), има 2 лепенки за гражданска отговорност. Явно е плащана на части и този, който е ползвал колата, го е домързяло да отлепи стария стикер. Това за мен е показателно, че е пълен мърльо. Както се отнасяш с едно нещо по колата, така се отнасяш с всичко.
                Колкото до това кой гледа "грозните" седани - аз. Сменил съм много коли, винаги са били седан или комби. Комбито е по-практично, но истинският комфорт за мен е седана. Няма проблемни задни чистачки, няма да чуваш какво ти похлопва от багажника, климатизира се по-бързо. Хечбеците ми приличат на коли, които са били нормални, но някой е решил да ги отреже. Въпрос на вкус .
                Последна редакция от snake; 12.08.2019, 08:39.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  Друго, което ми направи впечатление, тъй като се загледах в двете различни обяви за едно и също типо СВ9040КМ: ако не е някакво отражение (но май не е, защото се вижда на две от снимките), има 2 лепенки за гражданска отговорност. Явно е плащана на части и този, който е ползвал колата, го е домързяло да отлепи стария стикер. Това за мен е показателно, че е пълен мърльо. Както се отнасяш с едно нещо по колата, така се отнасяш с всичко......
                  Това е малко субективно. Аз съм жив пример, колата ми е в топ състояние(технически и документално), чиста и измита винаги. Имам си нова ел. винетка, но не съм си махнал още стара. Даже имам два стикера от ГО. Просто ме мързи.
                  Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                  Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                  Коментар


                    Виж го и къде му е залепен единият стикер - на една педя от левия край на стъклото. Абе мърльо си е тоя, надушвам ги от пръв поглед. И вече си представям как е пушил вътре, как не е жалил колата първите 10 000 км, докато се разработва, защото е пич и е над тези неща. Аз от това типо се отказвам . Това беше полу на шега, но не съвсем. Всеки си има различни критерии. Някои гледат волана и гумичките на педалите или пък тапицерията на шофьорската седалка и отсичат на колко километра е колата. За мен това са пълни глупости, защото пред очите ми воланът на новата астра на сина овехтя сериозно за година и половина (38 000 км.). Такива са му ръцете - с мазоли от фитнеса и много му се потят. И скапва кожените волани. Аз пък гледам за признаци на мърляшко отношение към автомобила. Кола, в която личи, че е пушено, никога не бих си купил. Неотлепени стари стикери за мен също са такъв критерий. Всеки луд с номера си .

                    И изобщо - ако ще е нова, да е нова наистина. Никакви върнати коли от лизинг, никакви "сигурни" и "проверени" автомобили. Казвали са ми как ги гледат и проверяват - всичко е ала-бала. Никой не знае какво е реалното им състояние, освен този, който ги е карал.
                    Последна редакция от snake; 12.08.2019, 11:34.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      banski starec написа: Преглед на мнението
                      Не съм сигурен как точно си ги изчислил тия 167 лв. месечно, но цената е без ддс!!!, с калкулатора приложен към обявата на лизинговата компания излиза 203 лв.(без Ддс) на месец
                      за 8 години, лаптопа ще го плащаш една. Иначе е готино Типото....Дай боже всекиму
                      Нищо не съм изчислявал. Сумата я пише в обявата.
                      Месечна вноска 164 лв. на месец с ДДС при финансов лизинг с 30% първоначална вноска и 20% остатъчна стойност.

                      ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                      ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                      Коментар


                        има 2 лепенки за гражданска отговорност. Явно е плащана на части и този, който е ползвал колата, го е домързяло да отлепи стария стикер. Това за мен е показателно, че е пълен мърльо. Както се отнасяш с едно нещо по колата, така се отнасяш с всичко.
                        Това няма как да е показателно. Аз например съм много стиктен като поддържам своя автомобил, не съм мърльо и се грижа от-до за колата си. Също плащам ГО на 4 вноски, а не на куп и когато ми дадът новата, а от старата остават 2-3-5дни не я махам и седят и двете залепени седмица време. Ни мислиш ли, че и тук може да е така?

                        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                        Коментар


                          Нищо не мисля, казвам какво съм забелязал . Все пак предчувствието ми е, че старият стикер се е позастоял на стъклото, но това може да го потвърди или опровергае само някой, който отиде да види колата. За някои това са маловажни неща, за мен пък са важни и показват отношението към автомобила изобщо.
                          Колата може и да е напълно в ред, а може и да не е. Мисля, че по-важното е това, че всички типовци от обявите в Аутоиталия са с поредни регистрационни номера, което за мен означава, че се били служебни. Кола, експлоатирана като служебна, поне аз не бих си купил никога, колкото и изгодна да е цената. Всички виждаме как се карат служебните коли. Дори имаше и тема за бързите служебни дачии.
                          И другото - но за това също всеки си има собствено мнение: тези коли ще са много спънати със смешните 95 к.с. за това купе.
                          Последна редакция от snake; 12.08.2019, 14:33.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            ...И другото - но за това също всеки си има собствено мнение: тези коли ще са много спънати със смешните 95 к.с. за това купе.
                            Това, че са спънати няма спор. Но най-големия мотор на това Типо е 1.6 дизел със 120 к.с. Карах го на тест драйв и трябва да ти кажа, че и то е умряло.
                            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                            Коментар


                              Ок, и това е супер относително. Аз като съм свикнал на пунто 60кс едва ли ще забележа. Не че не съм карал коли и от по 200кс, но ако караш 90% градско едва ли ще нарпавиш разлика в задръстването.
                              Без да се засягаш, но ето малко данни, понеже ми стана интересно, колко е спъната 120кс версия:

                              Fiat Tipo 1.4 95hp
                              - Ускорение 0 - 100 км/ч 11.5 сек
                              - собствена маса: 1150кг

                              Fiat Tipo 1.6 JTD 120hp
                              - 120hp Ускорение 0 - 100 км/ч 9.7 сек
                              - собствена маса: 1270 кг

                              Alfa 156 SW 140hp
                              - Ускорение 0 - 100 км/ч 9.7 сек
                              - собствена маса: 1355 кг




                              ето и моята, с която сега карам

                              Skoda Octavia automatic 90hp
                              • Ускорение 0 - 100 км/ч 15.2 сек
                              • Собствена маса: 1305 кг


                              * данните са от autodata

                              ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                              ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                              Коментар


                                Отдавна гледам Tipo и почти се бях навил да го купувам миналата есен, но от АИ сами ме отказаха с липсата на тест-драйв. Всъщност, предложиха ми такъв за около 3 км.!!! Благодарих им и си стегнах старата кола, която почти бях вече бракувал. След месец-два ми звъннаха с предложение вече за 20-30 км. тест-драйв, но се бях отказал. Миналата седмица видях, че имат промоции за автомобили на склад. Tipo SW излизаше около 19 500 с ДДС, което е доста добра цена. Писах им във формата на сайта - никакъв отговор. Звъннах няколко дена по-късно и естествено пак нямат никакъв тест-драйв. Предложиха ми единствено 1,6 дизел автомат.
                                Колкото до обсъжданите автомобили на по 40 хил. км., аз не бих си взел такъв, защото според мен имат някакъв дефект, за да са върнати с толкова нисък пробег. Никой не взема служебна кола, за да я маха след 40 хил. км. Че е карана и като за последно го оставям настрана. За съжаление всички знаем как повечето се отнасят със служебните коли. Освен това, преди време си говорихме с един познат на тема "върнати от лизинг автомобили" и той ми сподели, че се интересувал от Опел Инсигниа и говорил с познати в някои от представителствата, предлагащи подобни модели. Отговорът им бил: "ако е за теб - не си вземай".
                                Интересна е и гаранцията в обявата - 3 години! Фиат не даваха ли 5?

                                Коментар

                                Working...
                                X