Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето ме и мен с новото Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тоест ти харесваш автомобила, но не харесваш отношението на АИ?

    На мен ми е малко съмнително за тоя пробег 40 00км. Не ми се струва тези коли да са били служебни, и дори да е така са минавали по 20к на година, което си е нормален пробег за семейна кола вече. А и са няколко бройки 2-3-4 май. Да не би да ги връщат хората и да търсят я дизел, я друг модел?
    Примерно ето ти една служебна кола tipo да видиш какъв е пробега за 2г - 2017та първа рег. вече е на 100к.
    https://www.autoscout24.bg/objava/fi...d214?cldtidx=1
    дет се вика на тия тука в БГ за 40к км са им сменили маслото 2пъти (а може и 1път :D), демек тамън са разработени. Ще взема да им пиша да ги питам каква сервизна история имат, и от кой ги връща.
    Но примерно ремъци, ролки, спирачки сигурно ще се сменят чак на 100к, а както знаем по-големите ремонти почват от 200к нагоре, аз ако минавам 15-20к на година такъв пробег няма да стигна с тая кола изобщо... ще му мисли слудващия собственик.

    Аз разсъждавам така (па може и да греша) Сегашната ми кола е на 330к км и не мисля, че ще се чупи по-малко от нова на 2г и 40к км. Дет се вика тука за последните 2г към дал 4000лв за обслужване и поддръжка, което се пада по 180-190лв месечно, та тая ако е на 164/мес поне да карам нова кола за същите пари. А и ми писна да се дупя пред блока да си сменям сам нещата понеже в сервизите си оставят ръцете. Не, че в АИ няма да е същото, ама поне се надявам да ги посещавам само за годишно обслужване по 1път на 12м :D
    Последна редакция от Lyubcho88; 13.08.2019, 11:53.

    ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

    ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

    Коментар


      С поредни регистрационни номера са. Това няма как да се случи, освен ако не са на един и същи собственик - банка, фирма, застрахователно дружество... И разбира се, напълно възможно е и да са в отлично състояние, но най-малкото, което трябва да направи човек е, да разбере кой е собственикът. След това почти винаги се намира някой познат вътре, който да ти даде пълна информация за интересуващия те автомобил.
      Само да вметна, че ако гаранционното обслужване на фиат е като на опел (или по-лошо), значи положението е много зле. Вече 2 гаранционни обслужвания правих на астрата на сина, както и една дребна щета (след това рекламация, защото новата боя започна да се люпи) и ако можех да отида при някой познат гаражен майстор, щях да съм по-доволен.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        Звъннах на два от посочените телефони. На единия човекът беше тотално незаинтересован, около него беше шумно, почти нищо не чувах и не ми каза практически нищо. Попита ме от кой конкретен автомобил се интересувам, аз му казах произволен регистрационен номер от една от обявите и обеща да ми върне обаждане с подробности за автомобила. До момента още не го е направил.
        Другият беше по-любезен. Веднага каза, че автомобилите са лизингови и ползвани до момента като служебни на фирма. Не ми каза коя, с какво се занимава и при какви условия най-често са карани. Сега фирмата била решила да ги замени с джипове фиат 500. И в тази връзка си мисля, че щом ще заменят типовците с джипове (не че знам що за джип е фиат 500), е вероятно да са юркани здраво извънградско през недобри пътища. Каза, че никой от автомобилите не е претърпявал сериозно ПТП или ремонт на двигател или скоростна кутия.
        Каза и още нещо, което никак не ми хареса. Всички фиат типо от обявите били отдадени в момента под наем на друга фирма, с уговорката да ги ползва за някакъв срок или 10 000 км. И реално щели да бъдат налични когато изтече новият наем. И щели да бъдат по на около 50 000 км., когато ги върнат. Каза и че цената ще бъде коригирана вероятно. Ок, ама те си стават трета ръка автомобили...
        Последна редакция от snake; 13.08.2019, 15:09.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          Това, къде, как и по какъв начин е карана е от без значение, когато състоянието на колата е добро. Вие като си купувате коли нов внос от къде може да знаете какво е правил предишния собственик. Няма как, съдите по текущото състояние. Тези коли ще са след 1 месец като ги пуснат за продажба все още на 2 години, почти 3. Ако ги намалят за по 12 000 с остатъчна гаранция 2-3 години си е супер. Намерете някъде такъв автомобил в този клас и 2 години гаранция за тея пари на 50 000 километра дори било то върнат лизингово. Хората купуват такъв клас коли на 10 години за 8 000. Всичко е до гледна точка. Тук май искате, ако може да са били в гараж 2 години за тея пари.

          Коментар


            Аз не се интересувам лично от тези коли като купувач. Харесвам ги, но отдавна свикнах с диапазона 120-140 к.с и не ми се връща надолу. Имаше въпрос "какъв им е случаят". Е, понеже няма какво да правя, изясних случая с помощта на две телефонни обаждания. Пак познатите автоджамбазки номера: на 40 000 са, ама ако ще купуваш, ще са на 50 000 . Е такава смешка не бях чувал досега. Дори попитах човека, за да не стане грешка и той потвърди, че ще бъдат на около 50 000 км. А за състоянието им - нищо няма да разбереш преди да я покараш, имам предвид доста да я покараш. Чак тогава ще си каже всичко. Така че хич не е без значение как и от кого е експлоатирана.
            Всеки си има критерии и глава на раменете. Който се интересува, може и да си купи. И или ще се мине, или няма да се мине .
            И последно от мен по темата: преди няколко месеца попаднах на интересна обява от оказиона на популярна марка. Ставаше дума за джипове на малко километри, върнати от лизинг. Цената беше изключително примамлива. Понеже по случайност имам близък приятел, който работи там, човекът ме светна, че джиповете са карани във фирма от минната промишленост във висококиселинна среда. И ме посъветва в никакъв случай да не си хващам такава беля. Така че всичко има значение. Колкото повече информация, толкова по-добре.
            Последна редакция от snake; 13.08.2019, 17:00.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              Има значение къде и как е карана, то е ясно, обаче пак казвам, няма как да знаеш. Те могат да ти кажат, че е ползвана от някоя си фирма за счетоводство примерно (може и да излъжат, за успокоение на клиента), това не значи, че някой не е влизал в ливади с нея и не е натискал педала до метала. Това не е успокоение. Затова в този случай единственото на което можеш да разчиташ е сервизната история (подменени части) и евентуално ако може да се докопаш до изписани щети по каско.

              П.С. Иначе само от това, че колите не са били брандирани може да се съди много каква фирма ги ползва, тоест не са някой тотални мърлячи. Това, че ще ги сменят със 500 SUV, който няма много по-голям просвет и не е кой знае колко проходим, не ме навежда на мисълта, че ще карат по черни пътища. По-скоро изглежда по-внушаващо.
              Последна редакция от yeksuh; 13.08.2019, 17:36.

              Коментар


                Звъннах на два от посочените телефони.
                Благодаря, че си се обадил да разбереш повече за тия коли!
                Последна редакция от Lyubcho88; 13.08.2019, 18:34.

                ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                Коментар


                  Ами да се похваля и аз.
                  Click image for larger version

Name:	received_313439966203506.jpeg
Views:	1
Size:	144,0 KB
ID:	2098570Click image for larger version

Name:	received_960066364332050.jpeg
Views:	1
Size:	132,4 KB
ID:	2098571
                  FIAT TIPO 1.4
                  FIAT MAREA 2.0 20V
                  LANCIA LIBRA 1.8

                  Коментар


                    jastreb написа: Преглед на мнението
                    Ами да се похваля и аз.
                    [ATTACH=CONFIG]107493[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]107494[/ATTACH]
                    ЧЕСТИТО!
                    Само безаварийни километри!
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      jastreb написа: Преглед на мнението
                      Ами да се похваля и аз.
                      [ATTACH=CONFIG]107493[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]107494[/ATTACH]
                      С много здраве да си я караш и никакви проблеми да не ти създава!
                      С какъв двигател е?

                      Коментар


                        Благодаря много. Двигателя е 1.4, 95к.с. Мислех че ще е доста мудна но се представя почти като либрата която е с 1.8 двигател. Возията и е малко по твърда от Ланчиата но пък за сметка на това е много стабилна в завоите. Като разход на гориво дава между 6.5 и 7 литра с постоянно включен климатик (при нас е много топло), това е смесено, повечето градско. Ако ви интересува друго питайте.
                        Click image for larger version

Name:	720x540-667faf63-f56b-494e-a1d1-2456c0b5c138.jpg
Views:	1
Size:	45,4 KB
ID:	2098572
                        FIAT TIPO 1.4
                        FIAT MAREA 2.0 20V
                        LANCIA LIBRA 1.8

                        Коментар


                          Ех как ти завиждам :D

                          ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                          ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                          Коментар


                            Колега не завиждай на мен, а на жената, аз си карам Либрата. Бях си харесал 500 X Cros, но тази ми изпадна на много добра цена и не се сдържах. А клипчето е много точно. Нов автомобил с много глезотийки, широко вътрешно пространство и красив външен вид за малко пари. Пожелавам на всички да се насладят на една такава кола.
                            Последна редакция от jastreb; 18.08.2019, 23:36.
                            FIAT TIPO 1.4
                            FIAT MAREA 2.0 20V
                            LANCIA LIBRA 1.8

                            Коментар


                              Ама червеното как пасва ... Размечтах се.

                              Коментар


                                Да се оплача. Сефтосаха я.
                                Click image for larger version

Name:	IMG-20190820-WA0000.jpg
Views:	1
Size:	269,1 KB
ID:	2098578
                                FIAT TIPO 1.4
                                FIAT MAREA 2.0 20V
                                LANCIA LIBRA 1.8

                                Коментар

                                Working...
                                X