Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето ме и мен с новото Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Интересно ми е как завиват. Линеата завива отвратително, радиусът на завой е огромен в сравнение с всички останали коли, които съм карал. А като гледам типото - ми то си е като пипната оттук-оттам линеа. Дано са оправили този не просто недостатък, а истинско недоразумение.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      Интересно ми е как завиват. Линеата завива отвратително, радиусът на завой е огромен в сравнение с всички останали коли, които съм карал. А като гледам типото - ми то си е като пипната оттук-оттам линеа. Дано са оправили този не просто недостатък, а истинско недоразумение.
      С моя дъртолет правя обратен завой от място в две ленти. Меривата на тъста не ѝ стига съвсе малко, че връщам леко назад за да успея да я вкарам в пътя, а видимо е по-къса..., а какъв боклук е тая Мерива.... брр.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        Здравейте! Реших да се включа във форума с цел да съм полезен на всички, интересуващи се от Tipo SW (Station Wagon или комбито с други думи). Караме нашия вече месец. Купихме го от локалния дилър на Фиат в Бургас - Бургастрак. Реално автомобилът беше ползван почти една година за тестов/служебен там. Беше на 8500км., когато го взехме и на по-малко от година. Ето и малко впечатления от модела: 1.4, 95 кс.

        Бяхме се засилили към някакви турбо варианти, но се оказа, че тестовият се продава. Получихме цена, която ни устройва и след кратък тестдрайв решихме да го вземем. Като цяло двигателят се представя съвсем прилично - старата ни кола е Лагуна 2 хечбек с 1.6 мотор - 107к.с. и разлика почти не усещам в производителността. Типо излиза едни гърди напред заради повечето си скорости - 6. Като цяло си е супер приличен автомобил. Имаме много място за семейството и въпреки сравнително малкото и базови екстри за конкретния модел, пак получавам някои приятни изненади като завиващи фарове, помощ при потегляне под наклон, следене на налягането в гумите и др. Досега не съм я тествал извън града с много багаж и хора в нея, а само с хора,но все пак си се представи прилично през последните 1500, които аз направих с нея. Аз съм сравнително умерен и търпелив шофьор и този мотор ми понася добре - когато се държи в обороти ускорява сносно. Нашата е с 15-инчови гуми, има си резервна пълноразмерна в багажника с разни отвертки и т.н. Гумите са Good year. Лостчето за мигачите малко щрака и си личи, лекичко започва да стои някак една идея по-хлабаво от това за чистачките, но ще видим как ще е с моето уж по-щадящо каране.

        За година са поразхлопали нещо в шофьорската врата. При ситни дупки се чува и малко нервира, но не е болка за умиране.
        Има обаче един неприятен вой от климатика, който се променя при смяната на оборотите на двигателя. При шофиране в градска среда е направо като глутница вълци.
        Днес автомобилът прави една година и го закарах за годишно техническо обслужване като им обясних за проблема. Хората го приеха сериозно, заедно преслушахме звука. Когато отидох да взема колата , конкретният приемчик не беше там, но ми казаха, че са поръчани части за ремонт от София и ще се обадят, когато пристигнат, т.е. явно е констатиран проблем. Не сме си говорили от какво може да е, споменаха за някаква перка, но и аз много не разбирам, та не разпитвах детайлно. Ще разкажа как са се развили нещата. За момента съм доволен от тях.

        Иначе цената на обслужването беше 207лв. с ДДС. Мен това напълно ме устройва. За старото Рено плащам по 150 грубо. Не знам дали правят отстъпка, защото колата е била при тях преди това служебна, но при покупката ми казаха цена от около 250 лева за обслужване. Тези 207 са приятна изненада за мен.
        За момента оставам доволен от Бургастрак. Търговецът Милен Бонев е отзивчив и контактен (звънях му дори в неделя). Наистина проявява професионално отношение и внимание към клиентите.

        Имам малко инфо и за гаранциите, но за тях в отделен пост ще пиша.

        Дълъг пост, но дано да е полезен. Като цяло препоръчвам автомобила. Гледахме и седани, но аз харесвам комбита и не съжалявам, че избрахме комби. Насреща съм за въпроси


        Коментар


          Градски, ти направо като рекламно лице на АИ си - честито и със здраве да си я караш!
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            Благодаря Не искам да правя излишни реклами. Аз лично не мисля Ауто Италия и Бургастрак да са едно и също дори и двете да продават Фиат. Може и да съм в грешка, поправете ме, ако е така. Опитвам се да бъда обективно-позитивен, защото другото всички го можем. Както казах, имам някои забележки като цяло и тях мога да ги изложа при нужда.
            Ако трябва да съм максимално обективен, ако от Бургастрак не ми бяха предложили тази конкретна кола, не знам дали щях да се спра на Типо. Рено и Киа ми направиха конкурентни оферти, които превъзхождаха офертата на Фиат в няколко аспекта - по-дълга гаранция, интериор и някои екстри при сходни мотори - 1.3 / 1.4 турбо между 110 и 120 КС.
            Другото, което за мен е важно като потребител са неща, които бях споменал - обслужване преди и след избора. Засега моя тест го издържат хората, ще видим дали ще продължи да е така. Аз реално не съм поклонник на конкретни марки. Искаше ми се някаква Октавия Комби, за да съм напълно откровен, но не намерих подходяща оферта.

            Поздрави!

            Коментар


              Здравейте, аз днес карах Типо 1.4Турбо 120 коня - тестовото, което караха Бричката и Дизирайдърс за ревю.

              Преди месец карах и 1.6 дизела с автомат, който честно казано не ми хареса, беше леко тромав и не знам дали заради основно градското каране на тестовата кола, имах чувстово, че едни 20 коня ги няма. ДПФ ли е запушен или има нещо друго и колата си е принципно смотана - НЕ знам, но не ме и интересува нафтата като цяло.

              За турбобензина мога да кажа хубави неща, много лесно се кара, много пъргав мотор, леко управление, изобщо много ми хареса как се кара, като се има предвид че сегашната ми кола е 3.0 в6 230 коня - и всичките са си там

              Бензинката, която карах беше с кожен салон - нещо според мен много важно за тоя модел! Обикновената тапицерия също е стегната и красива, но на седалките, а не и на корите. На корите е доооста евтина, даже на някои от колите в шоурума така се е зацапапа, че освен с пране не знам как ще се изчисти с друго.

              Като цяло колата е яка и има даже и опция за адаптивен темпомат, камера за задно виждане, парктроник и всички необходими глезотии като в общи линии даже с турбо мотора и екстри рядко надхвърля 37000лв с ДДС - тов апо ценова листа. Вече в днешно време лесно се вземат 15-20% отстъпка и за 30000лв може да се кара доооста приятен НОВ автомобил.

              Уви турбобензиновата версия не предлага Автоматик, което за мен е проблем, но въпреки това, след като покарах ръчката, смело мога да кажа, че колата се кара като перце!

              Имам актуална ценова листа. Aко на някого му трябва, да ми прати мейл на msvfotev@gmail.com
              '05 E-class 3.0 24v 30mm H&R/Billstein B6KME GOLD GT/Barracuda LPG / '07 147 1.6 16v Eco Romano Antonio OBD2
              Ex:
              '07 159 1.9 16v JTD SW, '00 Lybra SW 1.9 8v, '86 Delta GT 1.6 8v, '04 C2 1.6 16v

              Коментар


                Много се съмнявам за тея пари да са сложили истински автомат, по-скоро е някоя роботизирана шитня като във всичките им предишни модели и затова не ти е харесал дизела.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  Карам Типо 1.6 ETorq автомат, Opening edition. Колата е на 58000. Сменил съм само една крушка. Автомата е Айсин. Колата е на газ. Среден разход 8.5. Сменил съм над 10 лични автомобила, и моето мнение е, че ако ви направят добра отстъпка и колата не е базова си струва парите.
                  Кара се всеки ден по 90-100км. Не лопа, не тропа. Единственото ми подобрение е дръжка за затваряне от вътрешната страна на багажника. За момента съм доволен и не мога да се оплача.
                  Последна редакция от ross_n; 13.01.2020, 13:46.

                  Коментар


                    Карам Типо 1.6 ETorq автомат, Opening edition. Колата е на 58000. Сменил съм само една крушка. Автомата е Айсин. Колата е на газ. Среден разход 8.5. Сменил съм над 10 лични автомобила, и моето мнение е, че ако ви направят добра отстъпка и колата не е базова си струва парите.
                    Кара се всеки ден по 90-100км. Не лопа, не тропа. Единственото ми подобрение е дръжка за затваряне от вътрешната страна на багажника. За момента съм доволен и не мога да се оплача.
                    Колега, това сигурно ли е, че автомата е Айсин? Ще взема да се замисля за едно Типо комби ако е така...
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      noriaga написа: Преглед на мнението
                      Колега, това сигурно ли е, че автомата е Айсин? Ще взема да се замисля за едно Типо комби ако е така...
                      1.6 E-Torq е с Aisin AW60T.
                      1.6 M-Jet е с FPT C635 DDCT.
                      Последна редакция от Stefanaki; 13.01.2020, 15:15.
                      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                      Коментар


                        Да, Айсин е кутията. Колегата е написал правилно. Сега се сещам за един недостатък. При градуси под 1 пали винаги от втория път. Първия винаги гасне. В АИ казаха, че проблема го има и при други но не знаели от какво се получава. Скоро наближава сервизното обслужване и ще им напомня пак за това. Някой има ли го този проблем?
                        Последна редакция от ross_n; 13.01.2020, 22:16.

                        Коментар


                          Аз отскоро карам едно ново добло 1.4турбо на фабричен метан.Всяка сутрин като го запаля и много често веднага изгасва.При повторно палене няма никакъв проблем.
                          Peugeot 307 2.0i ГИ
                          ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                          Коментар


                            jordan85 написа: Преглед на мнението
                            Аз отскоро карам едно ново добло 1.4турбо на фабричен метан.Всяка сутрин като го запаля и много често веднага изгасва.При повторно палене няма никакъв проблем.
                            Абсолютно същата работа. Казвал ли си за това в АИ колега?

                            Коментар


                              jordan85 написа: Преглед на мнението
                              Аз отскоро карам едно ново добло 1.4турбо на фабричен метан.Всяка сутрин като го запаля и много често веднага изгасва.При повторно палене няма никакъв проблем.
                              Пробвай като въртиш първия път да си с натиснат до долу педал на газта. Разбира се щом запали веднага го пускаш.
                              Изкупуване на автомобили на добри цени
                              /////

                              Коментар


                                Здравейте! И аз искам да споделя впечатления от новото Типо. Вече месец карам седан с мотор 1.6 дизел, 120 к.с., 6 скорости и съм много доволен. Колата върви доста добре с този мотор и при това с нисък разход. Купето и багажника са достатъчно големи и комфортни за семеен седан. Взех я с пълен пакет екстри и някои от тях са доста полезни като камера за задно виждане и парктроник, свързване на телефона с мултимедията на колата, hill assistant, автоматични и дневни LED светлини и др. Като дребни забележки мога да отчета, че вози по-твърдо може би заради гумите, които са 205/55/16, но пък е стабилна. Има и start/stop система, която рядко ползвам и трябва при всяко палене да я изключвам, но вече ми стана навик и не ми прави впечатление. Като е пълен резервоара при спиране и неравности се чува леко как се плиска нафтата в резервоара, но като падне малко нивото спира да се чува. Общо взето колата е добра с хубава визия и съм щастлив от покупката.
                                Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
                                Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

                                Коментар

                                Working...
                                X