Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето ме и мен с новото Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Stefanaki написа: Преглед на мнението
    И си готов да се откажеш, само заради мнението на няколко потребителя в един форум? Отиди, карай и ако на теб ти изпълни критериите на избор - купи и се наслаждавай.

    В момента не се сещам дали съм правил пробно шофиране на нов автомобил в България, но в Германия до сега съм получавал такъв минимум за ден, а няколко пъти и за уикенд. Та дори шофиранео на предоставените от дилърите по време на панаир автомобили са с продължителност около 30мин. и понякога са за над 50км.
    Ами, честно казано в случая за мен е доста показателно. Принципно, всички знаем, че българина винаги си хвали колата и дори да е изтеглил късата клечка с някой лош екземпляр, той пак е много "доволен". Това, че доста хора се изказаха меко казано неласкаво за Типо наистина ме притеснява. Положителни коментари също почти няма. Тест-драйв така или иначе сигурно ще направя, но той е по-скоро да видя дали ще ми пасне двигателя. Колко е надежден автомобила обаче няма да разбера. Затова е добре да се чуят мнения на хора, които го карат и поддържат от по-дълго време. Колкото до Дачия, наистина изобщо не са лоши автомобили. Определено на външен вид са много по-грозни от Фиат, но с италианците в това отношение едва ли някой може да се мери. Иначе, скърцането и тракането на таблата поне според мен в повечето случаи не е от марката, а е поради факта, че са разглабяни от бай Пешо в знайни и незнайни гаражи. Имали сме служебни Фордове, Дачии, Ауди, Фолксваген и на никоя не съм забелязал да й тракат пластмасите.

    Коментар


      #47
      Аз пък не съм се возил на Дачия, която не и скърцат ултра пластмасовите пластмаси. Явно под "скърцане" или разбираш друго или двигателят заглушава тракането или по случайност никога не са били разглобявани корите на вратите, защото ако бяха, то на 100% тънките като кофичка от мляко пластмаси и щипки щяха да се раздробят и да хлопа. За да е толкова евтина са икономисали доста и то си проличава, а да не говорим за обработка на купето и гниене. Това е кола да изкара 5 години и да бъде хвърлена или заменена с друга, защото толкова и е живота, всичко повече от това е живот на "изкусвено дишане". С двете си очи съм виждал какво представляват такива коли, понеже съм ги отварял. Те даже не могат да се нарекат "бюджетни" просто защото по-евтини от тях няма, те са утайката, сложили надпис Dacia(by Renault) за да вдъхнат малко доверие, че има нещо Френско в нея но и това не помага, защото на боклука - автомобил не може да кажеш. Извинявам се предварително, ако някой ще се засегне.
      Последна редакция от mell0; 24.10.2018, 09:11.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #48
        Колеги, не знам какво очаквате от нов автомобил струващ 20 000 лв.При това с газов инжекцион, който ти покрива гаранцията. Браво 2 е доста по-луксозно.Типото е разумен седан с ниски разходи, двигател от Пунто, но е грамотно направен.За мен превъзхожда по управляемост дори близнаците Пежо Ситроен 301, но по разходи те го бият.Зимата Дачията е трагична,(нисък цолаж джанти, често липсва спирачен асистент) а живота не струва колкото един автомобил. Дачията е старото Рено Клио, с нов живот в Румъния.За''Дръстъра'' има по-малък багажник от моята малолитражка.Дачия само служебна, щото постната кола е евтина на чорбаджийте.
        Последна редакция от Юли; 24.10.2018, 13:30.

        Коментар


          #49
          ...,сложили надпис Dacia(by Renault) за да вдъхнат малко доверие, че има нещо Френско в нея но и това не помага.....
          Това мнение е доста крайно. Дачия е изцяло френски автомобил, дори няма нищо румънско в нея. Тя е френски автомобил още от 1966 г.
          Колите са изключително добри за парите, които се искат за тях. Искал съм оферта от тях за Дачия Дъстер 4х4 (защото има и само с предно предаване) и тя следната:
          35000 лв. за 1.5dci - 110 коня (най-мощния им мотор) с 6 степенен автомат, 7" навигация, парктроник, камера за задно виждане, ел. всичко, климатроник, кожен волан и т.н.
          Същото го има и за Дачия Сандеро (без автомата и с 85 коня мотор) за 25800 лв. Може да с от материали с ниско качество, но са събразени с цената.
          Няма Фиат Типо на тази цена с добър мотор и екстри.Не ме разбирай погрешно, 7 години съм имал Типо, карам само италиански коли, но с този модел се издъниха и няма да имат успешни продажби. Тук материалите също са с ниско качество, но цената е силно завишена. Бих платил за тази кола с фул екстри, 1.6 дизел, автомат, максимум 30000 лв. те обаче искат 46000 лв.
          Последна редакция от kosta; 24.10.2018, 12:51.
          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

          Коментар


            #50
            Да, колата е съобразена с парите, тоест за толкова пари - нищо не получаваш. Това със скъпите Дачи е заради екстрите, иначе си е все един кош само, че единия е кош с дисплей и кожен волан. Типо-то не може като качесто дори да го сравняваш с Дачиа, само като чуеш, че Дъстера като уж най-добрата Дачиа и клас SUV през 2018 има барабани, какво изобщо да си говорим. Не ми се изброяват и другите неща, и ходи да видиш на Типо-то интериора и пластмасите дали не са по-качествени. За дизайн пък и дума не може да става. Типо-то може да е една идея по-лошо от предходните модели на Фиат, но все още не е толкова зле, че да го сравнявате с Дачиа дори и то с върхова такава. Дачиа може да се сравнява само с Дайхатсу, Tата и производните утайки в автомобилостроенето. Само ще ти кажа, че в Германия Дачиа има най-лошата история в техническите прегледи сред всички коли, даже има и рекорд.
            Последна редакция от mell0; 24.10.2018, 13:20.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #51
              Колега Дачия Дъстър 1.5 110 коня и Фиат Типо 1.6. 120 коня са с абсолютно еднакви цени от 36 000 лв и нещо.За коли с роботизирани трансмисии и стари дизелови двигатели това са много пари.Тук говорим за стария бензин, който се вкарва дори с газов инжекцион (може би от Сърбия), знам ли и е доста разумен избор при това с 16 000 по-евтин.

              Коментар


                #52
                Начи не мога да ви разбера какво ми сравнявате новото Типо с новото Браво и даже със старото Типо. И аз моето Браво, ако го сравнявам с Брава, нищичко не му харесвам повече, освен радиуса на завиване. Ама си е самолет, сравнена с подобните от тези години. Просто такъв е пазара. Новото Типо и то отговаря на конкурентната среда, и според мен доста добре. Отвън е страхотно, отвътре е комфортно. И бил луд човека да си вземе бензиновия двигател. Ми да си вземе 3 цилиндрова фабия да не би да е по-нормално?!
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #53
                  Не, перфектна Дачия е по - нормално, мисля, че всички това разбрахме.
                  Аз, дачия кола под наем не съм виждал, ама карах типо на 25000 км кола под наем и беше идеално. Но Дачия са по - хубави, да се знае

                  Коментар


                    #54
                    Аз да си призная гледам Логан за втора кола. Е гледам и добло че алфата ми идва тясна за въдиците и инвентара. Ама много ме е страх че или ще проснат мотора или ще улетя някъде
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #55
                      По-добре си вземи куфар за Алфата, по-евтино ще ти излезе отколкото да подържаш 2-ра кола, иначе Доблото изобщо не е лоша кола, щом немците хлОпел са взели да правят combo D със 1 към 1 купе и слагат даже италянските двигатели, не е току така. Щом Pegueot Boxer, Citroen Jumper, Fiat Ducato, които са разработени съвместо ползват предимно двигатели Ивеко, които са Multijet, значи са признати за добри. Италианските двигатели не са изобщо лоши, било то бензин/дизел, просто не правят големи кубици за нашенските кибици да се трепат по пътищата и затова за заклеймени като боклуци. Аз пък съм пипал доста двигатели и смело твърдя, че двигателите на италианките са един от най-елементарните, изчистени и умно измислени и е удоволствие да се работи над тях.
                      Fiat Bravo II 1.4 16v
                      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                      Коментар


                        #56
                        Ами, честно казано в случая за мен е доста показателно. Принципно, всички знаем, че българина винаги си хвали колата и дори да е изтеглил късата клечка с някой лош екземпляр, той пак е много "доволен". Това, че доста хора се изказаха меко казано неласкаво за Типо наистина ме притеснява...
                        Не виждам причина да се притесняваш. Не мисля, че някой от критикарите притежава новото Типо и/или е навъртял 100 000+ км. с него . На външен вид хваща окото. Аз съм естет, така че можеш да считаш мнението ми за меродавно . Прилича на Пасат, но да кажем на някаква недодялана версия на Пасат. Което е Ок - казвам го съвсем сериозно. Двигателите на фиат винаги са били Ок, другото - не съвсем. Малко късо ми идва (мисля, че е 4.40-), аз харесвам големите коли.
                        Бих си купил новото типо! Миналата година по това време бяхме в същата дилема, но избрахме новата Астра само заради малко по-добрите условия и по-любезните дилъри. Иначе и към нея имам няколко забележки . П.П. Направихме първото гаранционно обслужване - 150-на лв. Чувал съм легенди за други марки.
                        Последна редакция от snake; 24.10.2018, 18:34.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #57
                          Nasko написа: Ами, честно казано в случая за мен е доста показателно. Принципно, всички знаем, че българина винаги си хвали колата и дори да е изтеглил късата клечка с някой лош екземпляр, той пак е много "доволен". Това, че доста хора се изказаха меко казано неласкаво за Типо наистина ме притеснява...

                          Принципно, тоя принцип в тоя форум не важи. Обаче бяхме свикнали (щото всички знаем, че българина там едни други марки...) да караме супер свестни коли за никви пари и сега се чувстваме ощетени. Ти знайш ли, че на новото Браво втора ръка масово му искаха точно колкото на съответното Пежо, аз като взех моето?! Ми това навремето не беше така! Брава-та тогава беше почти 2 пъти по-евтина от оная гробница 306, пък мегдан за сравнение между двата автомобила почти никакъв.
                          Затова така в тоя форум, ама лека полека се връщаме в правата вяра.
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар


                            #58
                            Така е, щом някой хора във форума почнаха да хвалят недоразумението наречено Дачиа пред велика марка като Фиат, сме ударили дъното като фен група и се рием в тинята.
                            Fiat Bravo II 1.4 16v
                            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                            Коментар


                              #59
                              Колега, верно че Бравата заслужено беше Автомобил на годината през далечната 1995 -та, но да кажеш, че 306 е гробница е леко преувеличено.306-цата има по-голям набор на двигатели и всякакви купета, включително кабриолет.А Брава комби знаем, че се казва Мареа.Да кажеш, че е с по-добри, прости откъм обслужване двигатели, по-динамични да, но определено 306-цата е следващият хубав автомобил в онези времена.Вината за цената на Браво 2 търси у немците.На теста в Автобилд заглавието е "Браво на Браво".Рекламира го Михаел Шумахер.Определено държи цена.Това е първият Фиат, който не се обезценява.Факт, е че Крома с автомат е по-евтина често от Браво с ръчка.

                              Коментар


                                #60
                                Колега, верно че Бравата заслужено беше Автомобил на годината през далечната 1995 -та, но да кажеш, че 306 е гробница е леко преувеличено.306-цата има по-голям набор на двигатели и всякакви купета, включително кабриолет.А Брава комби знаем, че се казва Мареа.Да кажеш, че е с по-добри, прости откъм обслужване двигатели, по-динамични да, но определено 306-цата е следващият хубав автомобил в онези времена.Вината за цената на Браво 2 търси у немците.На теста в Автобилд заглавието е "Браво на Браво".Рекламира го Михаел Шумахер.Определено държи цена.Това е първият Фиат, който не се обезценява.Факт, е че Крома с автомат е по-евтина често от Браво с ръчка.
                                А марае седан какво е ???

                                Коментар

                                Working...
                                X