Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат пунто 1.1 55 Гасне на празни обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат пунто 1.1 55 Гасне на празни обороти

    Здравейте, колеги имам следния проблем. Колата ми гасне на празен ход и придърпва на втора независимо дали е студена или заграля, като спра на светофара и угасва,

    #2
    Здравей, колега! Ако искаш да получиш отговор трябва да дадеш повече подробности, тук няма гадатели. Тази кола газ има ли? Ако да - на газ ли е проблема или и на бензин? Правено ли е нещо по мотора скоро?
    Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

    Коментар


      #3
      Ами колата е газ/бензин проблема го прави на газ, а интересното е че не винаги прави така а понякога, по мотора не е пипано нищо. Съмнявя ме филтъра на газта

      Коментар


        #4
        На бензин усеща ли се някакъв проблем. Може да имаш свещи/кабели за смяна (много важно, когато си на газ). Може изпарителят да не е настроен добре. Пробвал ли си да си играеш с врътката за празния ход? Когато смениш въздушен филтър и филтър на газта може да е нужно да се настрои пак изпарителя. Нищо чудно и изпарителя да е за смяна вече(на колко км е? ). Аз от калпави кабели имах такъв проблем, пробвай с други ако имаш.
        Последна редакция от didoroki; 21.03.2018, 12:56.
        Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

        Коментар


          #5
          Врътни винта за ниските обарати на изпарителя с 1/4 назад напред. Проблема е в изпарителя
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Преди да бараш винта смени газовия филтър /на 20-30 000 ще имаш една шепа мръсотия в него/, след това смени възд. вилтър на двигателя и след това си играй с винта като му запомни или бележи в какво положение е бил. Изпаритела ако е над 80 000 му смени всичко гумено в него и ако няма стабилни обороти и не се засилва хубаво отиди да настроят испарителя
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #7
              Благодаря за съветите от филтъра е било

              Коментар

              Working...
              X