Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За какво е този маркуч за вакум при Фиат Крома 1.9 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За какво е този маркуч за вакум при Фиат Крома 1.9 16V

    Здравейте,

    Днес от женско любопитство реших да махна пластмасовия капак на кромата и да видя какво има отдолу. Не сем карал дизел до сега и мотора ми е непознат. Кое къде се намира и така нататък. Без да искам забелязах един маркуч, който се беше опекъл и почнал да се рони. Без да искам имах доста подобен по дължина и диаметър, та махнах стария и сложих тоя който имах. Прикачвам две снимки за да се ориентирате, на снимките е вече с това което съм сложил аз. Моля да споделите за какво е вакума там и ако маркуча който съм сложил се даде скоро (спука или нацепи) какво да очаквам.

    Click image for larger version

Name:	IMG_20180317_164142.jpg
Views:	1
Size:	155,3 KB
ID:	2167778Click image for larger version

Name:	IMG_20180317_164148.jpg
Views:	1
Size:	174,6 KB
ID:	2167779
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    #2
    Турбината, така като гледам в какво влиза.

    Коментар


      #3
      Там е вакуум помпата
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
        Там е вакуум помпата
        От помпата в маркуча, метална тръба и натам виждам отново маркуч който отива към радиатора....

        Коментар


          #5
          Има ли някакви специални изисквания към маркуча който трябва да е там. Така като гледам освен да издържа на температура, друго не му трябва. От това което прочетох, вакуума е под 1 бар. Не открих съществена промяна в работата на спирачките, явно от стария маркуч не е смучело много въздух. Единствено, може и да си втълпявам, но при палене имаше едно претрисане на мотора, сега след смяната е като че ли една, даже две идеи по-гладко.
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            Претриса, при палене, защото е CF4. Всичките са така, и 159ки, и Кроми.
            Няма го перфектното палене на CF3 JTD.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар

            Working...
            X