Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ESP , ABS , ASR

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ESP , ABS , ASR

    Здравейте, момчета
    имам Фиат Крома 1,9 Мултиджет 150 к.с.
    Преди 15 - 20 дни по време на движение от време на време ми светваше лампичката на ESP и след няколко секунди се изключваше и ASR-a.
    За няколко дни индикацията се учести и вече си светят постоянно, дори още като дам контакт, преди за запаля.
    Преди около седмица имам и бонуси премигват и лампите на ABS-a, ръчната спирачка и хидравликата ( едно червено воланче )
    + това като премигнат тези лампички ми се " удървя " волана за 5-6 секунди и след това се оправя, скоростомера ми удря 0 след това си показва отново скоростта с която се движа, когато загася двигателя контактният ключ не се връща до края ( на OFF ) и съответно не мога да го извадя, трябва да запаля отново и тогава евентуално да го сложа в джоба. Ноооо разбира се това не е всичко поняхога преди запалване една много интересна лампа свети КОЛА С КАТИНАР ( предполагам имоболайзера ) и няма палене.
    Трима човека я четоха, двамата не са много надеждни, но пък за сметка на това третият е много в час ( изчисти ми софтуера, когато изкормих DPF-a ), но за съжаление и той нямам представа какво се случва с моята каляска
    И така, колеги, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно или знаете някой "магньосник " , моля сподете.
    Благодаря предварително!

    Живея в Пловдив
    Прикачени файлове

    #2
    Алтернатор.
    Ланча Капа 2,0 VIS
    Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

    Коментар


      #3
      Замерих, зарежда си 14,2 - 14,3 V

      Коментар


        #4
        Правилната диагностика при този вид грешки е да се закачи диагностика с осцилоскоп за КАН шините и да следи за аномалии - замасяване или +12 на някоя линия.
        Ако пък ли не, може да се започне с откачане на модулите един по един и да се види дали след това КАН-а ще бъде "изчистен".
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Добре, колега. Само остана да разбера къде да го направят това.

          Коментар


            #6
            Алтернатор е вероятно. Погледнете фриуей шайбата.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Ходих на поредната диагностика. Момчето поне бе по-конкретен... Каза, че се губи връзката ( няма информация) по КАН, което е нещо. Обясни ми че може да е абсолютно всичко що е вързано с кабел от задната регистрационна табела до Боди компютъра. Овлажнена букса, протита изолация, прекъснат кабел.... Тааа тия дни ще я поразкормя моята каляска и дано изскочи бързо, преди да стигна до таблото

              Коментар

              Working...
              X