Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте тонколони

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръчайте тонколони

    Здравейте,
    Колата е fiat brava 99г. Можели да ми препоръчате някакви тонколони. В момента има 2 на предните врати и 2 до кората на багажника, но вече са за смяна всичките.
    CD-то, което имам е това pioneer-usb-aux-plejyr-za-avtomobil-mvh-09ub

    ---
    Модерирано. Премахнати са линковете към онлайн-магазините

    #2
    В предните врати са 5"x7" среди и пищялки на таблото. Тъй-като изборът на компонентни системи с 5"x7" среди е крайно ограничен, може да пробваш да сложиш 16.5 см компонентни с адаптери:

    rta-1-165-545-adapter-koloni-ford-1-broy

    kenwood-kfc-e170p

    Отзад са 13 см - ови:

    kenwood-kfc-e1365

    ---
    Модерирано. Премахнати са линковете към онлайн-магазините

    Коментар


      #3
      Вчера сложик JBL GX502 13 см в предните врати. Можеш ли да ми обясниш малко за пищялките, тъй като въобщене разбирам от тези системи. Как се свързват, има ли смисъл от тях? И кога са ми нужни усилватели?

      Коментар


        #4
        Пищялките (високочестотни високоговорители) са задължителни, но не трябва да бъдат инсталирани в краката (в твоя случай във вратите), тъй-като за да ги чуваш, трябва да сложиш главата си на височината, на която са монтирани, а в това положение е трудно да управляваш автомобил. Затова се използват компонентни системи - среди във вратата и пищялки някъде по-високо - на таблото, в триъгълника на вратата и т.н.
        При коаксиалните JBL, които си взел, пищялките са заедно със средите, и свирят съответно долу във вратата, което е напълно безмислено. И как точно монтира 13-ки в отвори 5" x 7"?

        Коментар


          #5
          Събират се точно след като е изрязана/направена рамка на струг.

          Коментар


            #6
            Рамката трябва да пасва и идеално да уплътнява, иначе ще имаш така нареченото акустично късо.
            След като вече си купил коаксиални 13-ки, аз бих ги преместил отзад, а отпред бих сложил компонентна система (среди във вратите + пищялки горе):

            alpine-spg-13cs

            ---
            Модерирано. Премахнати са линковете към онлайн-магазините

            Коментар


              #7
              audio_mania_max написа: Преглед на мнението
              Рамката трябва да пасва и идеално да уплътнява, иначе ще имаш така нареченото акустично късо.
              След като вече си купил коаксиални 13-ки, аз бих ги преместил отзад, а отпред бих сложил компонентна система (среди във вратите + пищялки горе):

              alpine-spg-13cs

              А можеш ли да ми обясниш на кратко как се монтират тези - hertz-dsk-130-3_2-way_compo

              ---
              Модерирано. Премахнати са линковете към онлайн-магазините
              Последна редакция от darkiis; 20.03.2018, 12:16.

              Коментар


                #8
                Колеги, ако обичате, моля да изписвате моделите чрез копиране на текста от описанието, а не чрез копиране на линковете към онлайн-магазините. В 7 мнения в темата има 6 линка. В нито един не видях да има линк към нашия форум. Предварително ви благодаря за разбирането!

                Коментар


                  #9
                  Някой да има представа откъде е най-лесно да прекарам кросоувъра на двукомпонентната система отпред? По принцип имам изкарани кабели за пищялки. Ако направо вържа новите без да прекаравам кросоувъра дали е удачно?

                  Коментар


                    #10
                    Да използвам темата на колегата,колоните 5х7 на марката Mac audio вършат ли работа?Имам предвид хубаво ли свирят,не че съм експерт,но се чува когато едни колони нямат “глас”

                    Коментар


                      #11
                      Не са лоши, но ако имаш възможност търси на Hertz или Alpine, а най-добре е да си ошириш отворите и ги направиш кръгли. Едни изнасящи фланци+16.5см. говорители, кросоувър, високочестотни(пищялки) в таблото и си ти...
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #12
                        Да ъпна малко темата! Нуждая се от съвет, и се обръщам към по-вещите в тази тема. Тъй като имам крещяща нужда от смяна на говорителите (колата е Гранде Пунто 2005 г.), моля за препоръка на марка, или дори конкретен модел говорители. Предните са 6.5"/16.5 см. компонентни, задните - 4"/10 см. коаксиални. Не се стремя към най-висок клас, но и не ми се иска да правя цялата тази гимнастика и да сложа най-обикновени говорители. Благодаря предварително на отзовалите се!

                        Коментар


                          #13
                          Тази събота най-накрая сложих нови говорители - спрях се на Morel Maximo - някакви израелски, които, честно казано, за пръв път чувам в живота си, но определено не сбърках. Втори ден ги "скъсвам" от слушане и мисля че за цената си абсолютно си заслужават - конкурентните по цена Hertz били в пъти по-некачествени и не си стрували. И да добавя едно уточнение - задните говорители не са 10 см., а 13 см.

                          Коментар

                          Working...
                          X