Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капак клапани - почистване 115 jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И все пак за мен проблема е в турбото,сменяйте го!

    Коментар


      #17
      [QUOTE=tralala;1356625]
      valentin_63 написа: Преглед на мнението

      5w40 Titan supersyn
      5w40 raxoil
      всички с доливане... При условие че спазвам препоръките в мануала, за спецификации... В чудо се видях с тази кола приизвън градско...харчи си като е в обороти и това си е.
      Смени марката на маслото.

      Коментар


        #18
        [QUOTE=chaveto;1356653]
        tralala написа: Преглед на мнението
        Смени марката на маслото.
        И това съм го мислил - приготвил съм 6 л. Игат 10w40 като много краен вариант.
        Но първо ще сипа една скъпа Селения, но ми се струва, че ще са поредните пари на вятъра.....
        тралала

        Коментар


          #19
          Пробвал ли си на празен ход да отвориш капачката за маслото духа ли много?

          Коментар


            #20
            panasonic1 написа: Преглед на мнението
            Пробвал ли си на празен ход да отвориш капачката за маслото духа ли много?
            Струва ми се, че духа от там нормално като за 200к+ км двигател, според моите разбирания. Мога да направя клип, но как би могло това да помогне?
            тралала

            Коментар


              #21
              От от там винаги подухва и цапа. Теста който те кара колегата да направиш го направи през тръбата на щеката.
              Опитва да разбере дали има повишено картерно налягане.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #22
                Ами мисля си само на теория ако въпросният клапан на капака ако е запушен малко или много и подухва малко повечко при такава ситуация няма ли да се повиши налягането на маслото и да избива от някъде като не е изключено и от турбото да избива и да чезне от там. Карам същия двигател 7-ма година дойде от италия с проблем в турбото (беше счупено поради попадане на твърд предмет при него)
                смених го със втора ръка турбина и до сега няма проблеми с двигател и турбина не пипа маслото поне не видимо от смяна до смяна.
                Та не ми се вярва да е виновна турбинта още повече че са я погледнали за луфтове.

                Коментар


                  #23
                  Ще направя теста с духането от пръчката на маслото и пак ще пиша.
                  Един въпрос за гумичките на клапаните. Гледам струват 5-6лв, обаче предполгам поставянето им нелека задача. Затова питам сваля ли се главата за смяната им при jtd 115?
                  тралала

                  Коментар


                    #24
                    Не не се сваля. Но ти трябва инструмент за това. Без него рискуваш да оттанеш я без зъби я без око. Теб ли пращах за смяна на свещи? Там може да стане да го направят. Ще ти трябва и компресор.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      Какво се случи - в крайна сметка не сложих капака на клапаните и не смених гумичките. Направо действах с турбото закупено от Англия 2-ра ръка.
                      Смених него + някой гарнитури.
                      Равносметката -
                      1 Старо турбо : износено с осезаем луфт. Най- вероятно маслото е изчезвало във високите обороти.
                      2 "Ново" турбо + почистени изпускателни колектори. Колата върви една идея по рязко, все едно се вдигна мощността. Определено не пуши при рязко подаване на газ както преди.

                      Надявам се, харчалъка на масло да е отстранен завинаги. Ще пиша отново щом я покарам повече извънградско.
                      тралала

                      Коментар

                      Working...
                      X