Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капак клапани - почистване 115 jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Капак клапани - почистване 115 jtd

    Здравейте,

    Заподозрял съм сепаратора, че не си върши работата на моето JTD 115 и взех още един капак с идеята да разгледам устройството. Уви, то е капсуловано и няма как да се пипне. Как да го почистя- с газ за горене, бензин? Може ли да се продуха с въздух и някак си да се тества дали си върши работата?
    тралала

    #2
    Не мога да ти дам съвет как да го почистиш любопитно ми е защо си го заподозрял.

    Коментар


      #3
      Ами маслото се губи на дълъг път при високи обороти. Градско е Ок, но ходене до морето напр. ми коства 400 грама. Дани гледа турбината и според него няма луфт, говорихме и той сподели, че тая джаджа може да не функционира правилно. Все още не съм огледал съдчето(ако има такова на изхода на сепаратора), за пукнатини или някаква др. повреда.
      Ще съм благодарен на всякакви идеи как да отстраня разхода на масло.


      Ето няколко снимки на "новия капак" , с който се сдобих.
      Прикачени файлове
      Последна редакция от tralala; 14.03.2018, 10:53. Причина: снимки
      тралала

      Коментар


        #4
        По-скоро сегменти и/или гумички на клапани.
        Доста от JTD-тата са половин милионници...
        Нормално е.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          99% проблема е в турбото- според мен ! Може и да и замерите компресията , тогава главата долу(сегменти,маслообирачи).
          Познат имаше същия проблем,беше се отчаял,колата не вървеше и с разход на 1000км около 300-400 мл масло- като я натискаше,оказа се че не е сменял въздушен филтър3-4год,като го смени няма загуба на масло и има разлика във вървенето.

          Коментар


            #6
            Аз моя на 2.4 обаче го чистих с помпа за шадраван. Закачих я към капака и сипах нафта, газ.....

            Коментар


              #7
              можеш да накиснеш капака и в нафта и в газ и в обезмаслител за ден два, после да продухаш с компресор, спрея за карборатор също върши работа.

              Съвета ми е да почнеш от маслоотражателите.
              Провери и за течове и обърни внимание на маркуча за високото налягане към маслоохладителя
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                chaveto написа: Преглед на мнението
                Аз моя на 2.4 обаче го чистих с помпа за шадраван. Закачих я към капака и сипах нафта, газ.....
                Колега,може ли да споделите каква беше причината за да го почистите?

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                  можеш да накиснеш капака и в нафта и в газ и в обезмаслител за ден два, после да продухаш с компресор, спрея за карборатор също върши работа.

                  Съвета ми е да почнеш от маслоотражателите.
                  Провери и за течове и обърни внимание на маркуча за високото налягане към маслоохладителя
                  Дайте жокер къде да ги търся тия маслоотражатели? За първи път чувам за тях.
                  тралала

                  Коментар


                    #10
                    гумички на клапаните
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                      гумички на клапаните
                      Така се разбира. Ще сменя капака на клапаните, гумички и даже едно отлично турбо съм взел (втора ръка от UK) за всеки случай. Ще го боря Фиата, върви мн. добре обаче разхода на масло извън града ме дразни. Обмислям дори едно полусинтетично 10w40 да му налея, пък ще видим.
                      тралала

                      Коментар


                        #12
                        valentin_63 написа: Преглед на мнението
                        Колега,може ли да споделите каква беше причината за да го почистите?
                        Просто така, да е чисто. Не съм имал проблем с мотора, обичам да ровя и да правя разни такива неща без причина.

                        Коментар


                          #13
                          [QUOTE=tralala;1356598]Така се разбира. Ще сменя капака на клапаните, гумички и даже едно отлично турбо съм взел (втора ръка от UK) за всеки случай. Ще го боря Фиата, върви мн. добре обаче разхода на масло извън града ме дразни. Обмислям дори едно полусинтетично 10w40 да му налея, пък ще видим.[/QUOTE
                          10w40 да му налея
                          А с какво масло е карано досега?

                          Коментар


                            #14
                            QUOTE=chaveto;1356601]Просто така, да е чисто. Не съм имал проблем с мотора, обичам да ровя и да правя разни такива неща без причина.[/QUOTE]

                            Коментар


                              #15
                              [QUOTE=valentin_63;1356615]
                              tralala написа: Преглед на мнението
                              . Обмислям дори едно полусинтетично 10w40 да му налея, пък ще видим.[/QUOTE
                              10w40 да му налея
                              А с какво масло е карано досега?
                              5w40 Titan supersyn
                              5w40 raxoil
                              всички с доливане... При условие че спазвам препоръките в мануала, за спецификации... В чудо се видях с тази кола приизвън градско...харчи си като е в обороти и това си е.
                              тралала

                              Коментар

                              Working...
                              X