Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със спирането.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със спирането.

    Колеги, от два дни от как започнаха интензивното топене на снеговете изведнъж ми се появи проблем със спирачките. Колата е от подписа и спира с повече натиск от нормалното, абс си работи, при по силно натискане си спира, но трябва повече усилие, което го нямаше до онзи ден. Възможно ли да е от мизерията и химикалите, които пръскат по дисковете или пък е станало нещо? Предните ми дискове са чисто нови, накладките ми са на няколко хиляди километра, последния месец е карана само градско на къси разстояния.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    #2
    Иначе казано искаш да кажеш, че педала се е втърдил? Тогава имаш проблем някъде с вакуум помпата (серво усилвателя на спирачките).

    Коментар


      #3
      Ми може да се каже, че е малко втвърден. Ама след няколко километра сякаш се оправя... не мога да преценя.
      Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

      Коментар


        #4
        Спирачни маркучи може да са напукани и да правят проблем .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          При някои автомобили от водата става по зле при други обратно за кратко време след намокряне. Този автомобил няма вакум помпа и ако има проблем с вакумите... ще почне да краде въздух и двигателя ще си промени работата.

          Коментар


            #6
            Тази сутрин се заслушах и се чува някакво стържене от някое колело, като натисна спирачката.. май ще трябва да се поразглобява.
            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

            Коментар


              #7
              Изсъхна мизерията по улиците и спирачките се оправиха.. май ще трябва да проверя ламарините дето пазят дисковете в какво състояние са.
              Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

              Коментар


                #8
                Май май ще трябва да прегледаш цялата система
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Така, оказа се че проблем има. Задно ляво колело е останало почти без накладки, явно задържа. Има ли някаква специфика при разглобяването на апарата? Буталото с въртене ли излиза?
                  Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Буталото влиза с въртене. Едното е с обратна резба.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      Тези дни покрай хубавото време реших да се заема със проблемното колело. Купих си ремонтен комплект, свалих апарата, смених всички гумички където бяха в комплекта, изчистих хубаво вътре от боклуци, сглобих, обезвъдушихме... и греда. Същата работа, пак задържа, че сега май и повече от преди. Направи ми впечатление, че доста трудно се прибра буталото а нямаше нещо, което да го спира. Маркуча е добре, сякаш е сменян, няма никакви следи от напукано или деформиране, при обезвъздушаването хубава силна струя пуска от щуцера. Трябва да сменям апарата ли, може ли нещо в неразглобяемата част да е?
                      Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                      Коментар

                      Working...
                      X