Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на преден десен носач - Fiat Bravo 1.9TD 100(1997г.) как?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на преден десен носач - Fiat Bravo 1.9TD 100(1997г.) как?

    Здравейте колеги,
    нов съм във форума и малко трудно се ориентирам, затова извинявайте ако повтарям някоя тема. Търсих, но не намерих това, което ми трябва.
    Интересувам се как се сменя преден десен носач на Фиат Браво 1.9 ТД100 (1997г.).
    Ще ми бъде полезно ако споделите опит и за смяната на маншон на полуоската от същата страна.
    Също така ще Ви бъда благодарен ако имате някоя друга снимка, с която да ме улесните, както и какви инструменти ще са ми необходими. А бе въобще всякаква информация ще ми е полезна
    Благодаря предварително!!!

    #2
    Махаш напречния болт на шарнира, с щанга през дупките на носача го натискаш надолу да излезе шарнира, после сваляш 4те болта на тампоните на носача и това е. По обратния ред монтажа.
    За карето при сваления шарнир махаш гайката на полуоската, вадиш шлиците, после махаш карето и сменяш маншона.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      mircpolice написа: Преглед на мнението
      Здравейте колеги,
      нов съм във форума и малко трудно се ориентирам, затова извинявайте ако повтарям някоя тема. Търсих, но не намерих това, което ми трябва.
      Интересувам се как се сменя преден десен носач на Фиат Браво 1.9 ТД100 (1997г.).
      Ще ми бъде полезно ако споделите опит и за смяната на маншон на полуоската от същата страна.
      Също така ще Ви бъда благодарен ако имате някоя друга снимка, с която да ме улесните, както и какви инструменти ще са ми необходими. А бе въобще всякаква информация ще ми е полезна
      Благодаря предварително!!!
      Здравей, колега, в раздел "Често задавани въпроси, технически параметри и съвети" има нещо като индекс на темите, в темата "Съдържанието на секцията - директни линкове". Там има групирани теми за Браво, Брава и Мареа. Сред тях има тема "Смяна на носачи, накрайници, биалети, външно каре, Брава/о". При Мареата има дребни разлики в биалетите, но нещата иначе са същите. Надявам се тази тема да ти е от полза. А иначе какви трудности срещна при търсенето, че не успя да я намериш? Може би ще успеем да подобрим нещо, ако знаем какво не е било наред.

      Успех! Ако срещнеш нещо по-различно от описаното - сподели, за да е от полза на тези след теб.

      Коментар


        #4
        Благодаря, много за информацията. Помогнахте ми наистина. Всичко е точно какво на снимките, единствено трябва да се отбележи, че е от изключително значение единия от 2-та вътрешни края на носача да влезе точно на мястото си, защото при мен и пречеше една скоба, а той трябваше да влезе под нея за да пасне точно. Другото най-важно според мен е шаарнира да се вкарва последен! Първо се закрепят 4-те болта и най-накрая шаарнира. Още веднъж Благодаря Ви!

        Коментар

        Working...
        X