Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чипосване на автомобила или нови гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Бравата ми от 2008 е с чип-тунинг, беше на около 148 000, съединител смених 5 години по-късно при показание на таблото около 200 000. Лагерът му сдаде багажа, което не мисля, че е свързано с чипа, но може и да е. Колата си понавървяваше повече от заводско, почти наравно със Стило 1.9 115, но никога не съм я карал с настъпване до дупка. Много рядко съм използвал тази допълнителна сила, която получава моторът, и то главно е било в такъв диапазон, че все едно без чипа да натисна педала малко повече, но не и до долу. Съединител и маховик може да скапеш много по-бързо със заводски настройки, ако не караш правилно.

    Не мога да кажа дали разходът е паднал, защото не съм я карал достатъчно в различни условия без чипа. Разходът ми в София средно през лятото е окло 6.5 / 100, а през зимата около и малко над 8.0.

    Истината за запазване на колата, двигателя, съединителя, маховика, нисък разход, спирачки, карета, скоростна кутия.... всичко опира до плавното каране. Независимо от скороста - ако се кара плавно, всичко се запазва по-дълго. Ако се кара рязко, нервно - всичко се износва много по-бързо.

    Коментар


      #17
      Валио, ти до Франция и обратно с една и съща нафта ли кара или до чипосването с БГ нафта а след това с европейска? За цолажа на колелата,като бях таксиментаржия сложих ниски гуми и 30 км. до Кричим ги издокарах 33. На тази бях сложил пак некви малки и мн. хубаво си тръгвах на втора...след малко на трета и бегачката почти стана като автоматик
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #18
        Сваляхме турбо пътищата от интеркулера до всмукателния колектор, че на диагностика с данни в реално време показва, че е малко дебита на въздуха и пуши. Турбо пътищата не са запушени и остава колектора да го проверя.
        Fiat Marea Weekend 1.6 16v 103к.с
        Fiat Idea 1.3 16v MultiJet 70k.c

        Коментар


          #19
          Абе нещо ми се струва че някой нещо те плакне с хладка вода. С тоя въздух дето бил много бил малко, нещо ви звучи като дай сежа още пари да чистим колектора
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            arsenal6890 написа: Преглед на мнението
            Сваляхме турбо пътищата от интеркулера до всмукателния колектор, че на диагностика с данни в реално време показва, че е малко дебита на въздуха и пуши. Турбо пътищата не са запушени и остава колектора да го проверя.
            А преди да я чипосаш пушеше ли, и аз не мисля че проблема ти е всмукателният колектор .Къде прави чипа и от там ли диагностицираха проблема с ниският дебит на въздух.

            Коментар


              #21
              Не искам да изпадам в излишни спорове колега,а относно колектора изчисти го ,няма да загубиш кой знае какво ,често е задръстен.

              Коментар


                #22
                Преди чипа и сега като го сложих пуши само като я натискам, а за малкият дебит го установихме при настройването и тестването с чипа.
                Fiat Marea Weekend 1.6 16v 103к.с
                Fiat Idea 1.3 16v MultiJet 70k.c

                Коментар


                  #23
                  Иначе тези дни ще демонстирам всмукателния колектор и ще го почистим, взел съм и нова гарнитура да я сменим, така и така ще го свалям.
                  Fiat Marea Weekend 1.6 16v 103к.с
                  Fiat Idea 1.3 16v MultiJet 70k.c

                  Коментар


                    #24
                    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                    Абе нещо ми се струва че някой нещо те плакне с хладка вода. С тоя въздух дето бил много бил малко, нещо ви звучи като дай сежа още пари да чистим колектора
                    Принципно е възможно, но веднага може да се разбере дали го пързалят, но това зависи от мястото на МАП-сензора. Иначе не пречи да почисти колектора, но съм на 100% сигурен, че саждите ще си останат.

                    Коментар

                    Working...
                    X