Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси за съобщението "Preheat fault - Stilo JTD" - РЕШЕН

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпроси за съобщението "Preheat fault - Stilo JTD" - РЕШЕН

    Здравейте,

    от няколко дни когато запаля автомобила ми изписва Preheat faulture и ми светват 2 лампички - триъгълника за внимание и реотанчето, след минута две изгасват всичко си работи нормално , имам няколко въпроса

    1 - проблем ли е, че карам колата с този проблем
    2 - какви биха могли да са причините за този сигнал (на компютърна диагностика ли да отида)
    3 - възможно ли е да повлияе на оборотите проблема

    Поздрави

    ---
    Заглавието не може да бъде на друг език. Допълних го.
    ogi28b
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2004 г.
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2005 г. - за части

    #2
    fiat_potrebitel написа: Преглед на мнението
    Здравейте,

    от няколко дни когато запаля автомобила ми изписва Preheat faulture и ми светват 2 лампички - триъгълника за внимание и реотанчето, след минута две изгасват всичко си работи нормално , имам няколко въпроса

    1 - проблем ли е, че карам колата с този проблем
    2 - какви биха могли да са причините за този сигнал (на компютърна диагностика ли да отида)
    3 - възможно ли е да повлияе на оборотите проблема

    Поздрави
    1-не е проблем
    2-изгоряла подгряваща свещ
    3-не

    Коментар


      #3
      Сега не е проблем, че караш с този проблем, защото вече е по-топло и паленето е лесно и без свещи. Проблем ще е след време, защото ще имаш проблем със смяната на съответната изгоряла свещ, заради която е твърде вероятно да мига реотанчето. Съвет: не отлагай подмяната, ако проблемът е в това, че е изгоряла някоя свещ (най-вероятно). Може да е повече от една. По-малко вероятно е да имаш обща повреда в управляващата електроника на подгряването, но също е възможно. Не влияе на оборотите, освен в много студено време, ако един цилиндър остане студен и в него няма горене. Всеки средно-кадърен човек, занимаващ се с дизелови двигатели знае как да провери свещите и да каже ок ли са или не. Най-точно това се прави с ампер-клещи на кабелите. Свещите обикновено са около 200-ватови (15-18 А ток).

      Ако можеш да направиш клипче и да го качиш, за да видим какви са колебанията на оборотите, ще можем и по-точно да ти отговорим дали нещата са свързани или имаш два отделни проблема.

      Коментар


        #4
        Изгоряла подгряваща свещ/и.
        Не е проблем да я караш в предвид на идващата пролет, на минусови температури ще палиш по трудно. Не влияе на оборотите.

        Коментар


          #5
          Благодаря Ви колеги, две от свещите бяха изгорели сменихме ги и старателно свалихме ,почистихме и другите ! Всичко си дойде на мястото и триъгълничето и реотанчето вече не светят
          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2004 г.
          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2005 г. - за части

          Коментар

          Working...
          X