Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с десния фар на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с десния фар на Браво

    Здравейте колеги,днес ми се случи следния проблем както си карах изведнъж ми изгаснаха и двата фара (къси и дълги),след смяна на крушките и един изгърмял бушон левия фар тръгна(къси и дълги),но десния го няма,не стига 12волта до кабела(проверих го с фазомера) който е към крушката,проверих всички бушони до таблото и не знам вече къде да търся проблема,ще съм благодарен ако помогнете.Колата е Фиат Браво 1.6 1999година
    Последна редакция от plovdiv1111; 02.03.2018, 20:49.

    #2
    Можеш ли да работиш с мултицет?

    Как провери бушоните? Визуално или с уред?

    Какви са бушоните, които са на местата за светлините - оригинални или допълнително поставяни?

    Инсталацията оригинална ли е, или има някакви външни намеси?

    Лампите, които извади, бяха ли със сигурност изгорели, така че жичката им видимо да е откъсната от двете страни и да се търкаля свободно из балона?

    Ако всичко, което описваш, по време на настъпване на проблема, е точно така, и нищо друго не е отказало да работи - габарити, осветление на табло, мигачи, и т. н., то най-вероятно някоя пластина в лоста за светлини - конкретно тази, която се командва от врътката - е сдала багажа от топлината. Все пак за по-точно диагностициране наистина ще трябват някои измервания с уреда.

    Коментар


      #3
      Благодаря за отговора колега,значи като спряха и двата фара нямах нито габарити нито къси и дълги,всичко останало си работеше по таблото,крушките бяха изгоряли и на двата фара.Проверих с фазомер 12 волта че нямям ток на десния фар.Бушоните си бяха оригинални на пръв поглед от тях само 1 беше изгорял.Ще натоваря ли системата ако пусна един кабел от левия към десния фар

      Коментар


        #4
        Възможно е да гори постоянно бушона, който е за съответната къса или дълга светлина, от която смяташ да пуснеш кабел. Все пак е по-добре да намериш къде е проблемът и да го решиш, а не да го оставиш така и да го заобикаляш.

        Коментар


          #5
          Под таблото, зад жабката и малко в ляво, захваната почти на ламарината, има една едноредова клема/букса, бяла, с около 15-ина кабела на входа и изхода. През нея минава всичко що е за десните предни светлини. Погледни да не се е стопила/нагоряла. Не можах да намеря снимка как изглежда.
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар

          Working...
          X