Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

I - ОБЩА ПОРЪЧКА на моторно масло, добавки и други консумативи за автомобила от немски сайт

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    https://www.ato24.de/en/shell-helix-hx7-5w-40.htm - Shell Helix HX7 5W-40, 5 L - 1 бр. - €22.95
    https://www.ato24.de/en/ravenol-selfmix-2t.html - RAVENOL Selfmix 2T, 1 L - 1 бр. - €5.89

    Всичко: €28.84
    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

    Коментар


      #17
      Ако правилно съм проследил - 110 Е до този момент. Още 3-4 човека да се включат и мисля, че може да действаме, да повлечем крак.

      Коментар


        #18
        Съжалявам, но днес си поръчах масло, филтър и проникващо масло. Просто докато пристигне след 10тина дена ще направя километри за смяна. Тук ще участвам с 15-20евро. Не виждам смисъл към момента само да пълня темата с мнения...бройте ме с 15-20евро. Като наближим сумата ще огледам пак какво ми тряба и ще пиша.
        Поздрави
        Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
        https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

        Коментар


          #19
          Пристигна поредната доставка от ато24 Click image for larger version

Name:	DSC00001.jpg
Views:	1
Size:	321,4 KB
ID:	2097521
          Филтъра за кромата(made in germany) излезе 13лв и изглежда доста по-качествен от българският MANN който взимах до сега за 30лв.
          Спрея е италиански за 6лв -400мл със смарт дюза ми се видя изгодно.(Все още не съм го ползвал)
          С маслото реших да експериментирам и взех това за 50лв -5л. пълна синтетика....утре ще го сменям.
          Продуктите са качествени и излизат на същата цена или дори по-евтино от колкото в България. За редовни клиенти има от 15 до 30% отстъпка. Доставките пристигат за 9-10 дни.
          Надявам се скоро да се съберем и да започна да си поръчвам продуктите от тук. Според мен си заслужава...цените са добри и качеството в Германия е на светлинни години от това в България.
          Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
          https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

          Коментар


            #20
            Аз пък направо се учудвам, че интересът е толкова слаб, сякаш хората не сменят масло на колите.

            Коментар


              #21
              И аз не мога да си го обясня. Oще повече,че преди няколко месеца имаше тема за масло на далавера и там също се коментираха поръчки на масла от Германия. Цените са по-добри от Българските. Качеството също. Единственият минус който виждам е, че се доставят за 9-10 дни, а не за ден както е в БГ. Другото е, че трябва да платиш и след това да ти доставят продуктите, но така е в цял свят. В чужбина не съм виждал наложен платеж, а смея да кажа, че съм бил почти в цял свят.
              На националната среща ще разпитам колегите от къде си набавят масла. Може пък тогава да се задвижат нещата
              Последна редакция от George1984; 21.04.2018, 20:44.
              Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
              https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

              Коментар


                #22
                Аз пък направо се учудвам, че интересът е толкова слаб, сякаш хората не сменят масло на колите.
                Мисля че хората нямат вяра на този тип поръчки. И аз като организирах общи поръчки, се доверяваха трудно, макар да не им исках предплата, а сам да заплащах всичко. Дори в момента доставям витамини и хранителни добавки от Германия, които излизат 4-5 пъти по-евтино от същите тук и то за мои роднини. И пак са скептични, щом било толкова евтино, било съмнително дали не са менте.... Не са менте, просто тука вносители и търговци работят с огромни надценки. Вече съм писал в друга тема, че по стечение на обстоятелствата подразбрах на каква цена се закупува на едро туба масло RAVENOL VSI 5w40. Ако се вземе от рафинерията, цената е 13 евро. Като се сложи транспорт, едва ли идва на повече от 26-27лв. Вносителят го продава на 85лв. Ха направете си сметката сами. Май не е тъп германеца, дето ни го продава на 50лв с безплатна доставка до вратата.
                Последна редакция от DJPOPA; 24.04.2018, 11:13.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #23
                  Включвам се с едно масло 5л. за - 22,95 €*

                  1 Shell Helix HX7 5W-40 ЛИНК (https://www.ato24.de/de/shell-helix-hx7-5w-40.html )

                  От София съм, така че ще дам лично парите. Нужно ли е още нещо да посоча?
                  Последна редакция от tralala; 24.04.2018, 12:00.
                  тралала

                  Коментар


                    #24
                    Аз пък направо се учудвам, че интересът е толкова слаб, сякаш хората не сменят масло на колите.
                    То не е като да не продават моторни масла и в България. 5-10 лв. икономия, а гаранция, че е истинско - колкото и от нашите доставчици. Може би затова хората не се редят на опашка за тези поръчки. Просто си разсъждавам.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #25
                      Няма интерес, защото по форумите има достатъчно хора, които правят това нещо и всеки вече се е ориентирал от кой да си купува, аз например си пазарувам от същия сайт, но през хонда форума вече 2-ра година, според мен тука биха се включили хора, които ще поръчат масло за първи път и със сигурност ще направят нещо в положителна насока, защото ще получат качествен продукт на цена = на повечето минералки 10-40, които плащат като влязат в, който и да е сервиз, но пък има и хора за които това не е от голямо значение, даваш едни пари, някой ти сменя всичко и ти си взимаш обратно ключа от колата и караш заветните 10 000км и те така ....

                      п.п. някакъв вид реклама или положителни отзиви за получените продукти биха дали някакъв положителен тласък на това начинание, съответно повече желаещи, за друго не се сещам.
                      punto HGT

                      Коментар


                        #26
                        Еми... никой не караме насила, а тия дето казваш в другия форум - те не само че поръчват от отдавна ами напоследък забелязах, че вече не се чака да се съберат определен брой хора и определена сума за поръчка, а момчето си казва - на еди-коя-си дата поръчвам. И през 2 седмици пуска поръчка. Значи не е като да няма интерес, просто там е набрало популярност. Отделно той като голям клиент получава и допълнителна отстъпка, а съм напълно сигурен, че отстъпката му е по-голяма, за да спечели и той, било то и за една бира да се почерпи.

                        КолегаDJPOPA, докато четох коментара ти, се сетих за наскоро обявените данни от проучвания за цените и качеството на едни и същи продукти в България и в Западна Европа. Та мнението ми е, че не само, че тук е по-скъпо, но и качеството е по-ниско. След като дори Европейската комисия (или там който орган беше, може да не е комисият) се е заела да наложи на производителите и доставчиците да уеднаквят продуктите, то какво остава за разни неща като масла и авточасти, които не са под такъв контрол като храните.

                        Да не говорим пък за стотиците, хиляди хора, които купуват дрехи от известни западни сайтове, включително и аз. Напоследък и китайците от Алито станаха много популярни, дано да изкупят Български пощи и да променят от тетрадки на компютри.

                        Коментар


                          #27
                          Колега,
                          Искам да поръчам:
                          https://www.ato24.de/en/ravenol-hvt-...sae-5w-50.html - 2 туби от 5л. Общо 63.25 EUR.
                          https://www.ato24.de/en/alco-oelfilt...na-megane.html - 1бр./5.71 EUR.
                          https://www.ato24.de/en/alco-oelfilt...oe-650311.html - 1бр./5.49 EUR.
                          Моля, да ми изпратиш сметка, по която да ти преведа парите и ми кажи какво искаш да пиша като основание за плащане.
                          Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                          Chevrolet Aveo

                          Коментар


                            #28
                            Май се събраха към 200 евро, ако правилно съм запомнил, ще помоля колегите, с които говорихме по телефона, да си напишат заявката, за да направя точен списък. Понеже е краят на седмицата, докато се преведат парите и докато ги получа от сметката или от Спиди, ще мине събота и неделя, вторник е почивен ден, затова да кажем, ще направя поръчката към сайта в сряда, дотогава моля всеки да си погледне и потвърди поръчката, за да няма недоразумения.

                            Който иска - може да ми превежда пари по Спиди за това, което си е поръчал.
                            Ето данни:



                            Моля който пуска пари, да пише тук или на ЛС, за да мога да си отбелязвам, че едновременно с това ми пращат пари и за националната среща на форума, да не стане някоя грешка. Може също СМС, Вайбър, пощенски гълъб, или каквото ви е удобно, но трябва да знам, че сте изпратили пари по Спиди, защото те си мълчат и не ме информират.

                            По-късно ще напиша и някаква сметка, само да ида до банката до я направя.

                            Коментар


                              #29
                              Оги аз пропускам за сега. Ще се включа следващия път.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #30
                                Ето и сметка:

                                Click image for larger version

Name:	Untitled.png
Views:	1
Size:	5,8 KB
ID:	2097530

                                Коментар

                                Working...
                                X