Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Промивка на двигателя преди смяна на масло?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Промивка на двигателя преди смяна на масло?

    Някой промива ли двигателя преди смяната на маслото? До сега никога не съм промивал, но ми се иска да направя една промивка. Обаче ме плашат, че можело да се запушат някакви пътища...така ли е?
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    #2
    Промивка се прави поне с друго масло не токова скъпо
    или има такива течности за промивка .
    За да се запуши нещо трябва да не си сменял маслото и филтъра дълго време а само да си доливал.
    Промивката е все едно си сложил масло и после го сменяш
    но не да караш 10000 км а малко да поработи двигателя .
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Интересна статия по темата има ТУК, но не претендирам, че е изчерпателна и вярна.

      Ползвал съм промивно масло на Приста 1 път, на първата смяна. В останалите 9 смени не съм, а съм мешал всякакви бъркочи 10/40, 5/40, 0/40, пак 5/40... М10 не съм пробвал. Вярвам в доброто и съм сигурен, че е имало положителен ефект. В началото даже вярвах и в Селения.

      Коментар


        #4
        ПИтам понеже на много места препоръчвАт промивка с добавка при всяка смяна на маслото. Тези добавки са с 100% съдържание керосин, което е газ за горене. Така, че няма нужда да се купува скъпа добавка, може да се прави и с газ за горене за лев-два.
        Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
        https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

        Коментар


          #5
          При ползване на качествено масло и спазване на интервала за смяна, според мен не е необходимо да се прави промивка, иначе от пуснатия линк от Оги бих ползвал 3-ти вариатн, лятото, задължително лятото наливаш масло 10-40 например, минаваш 100-200км и го сменяш с качествена синтетика съгласно предписанието на производителя.
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Промивка съм чувал и правил с минерално масло източване на старото наливане на минерално с което колата да работи 20-30мин. източване изчакване да се изцеди дори и по възможност завъртане на стартер или на скорост така че да направи двигателя 2-3 оборота без да запалва да не стане беля чак тогава нов филтър и масло каквото трябва.
            Това упражнение според мен ,не е необходимо ако колата е подържана добре по скоро при някакъв изявен проблем или докарана от държава където не обичат да сменят масла.

            Коментар


              #7
              George1984 написа: Преглед на мнението
              ПИтам понеже на много места препоръчвАт промивка с добавка при всяка смяна на маслото. Тези добавки са с 100% съдържание керосин, което е газ за горене.
              Е да, ако сменяш веднъж на 70 000.... и после като питаш каква добавка - "Ами ето тук ние СЛУЧАЙНО продаваме точно такава, тя е най-добрата..."

              Ако промивам - бих направил точно както колегата didich е написал, даже с напълно минерално, 15/40 дори, има разни дето са по 5 лв/литъра, даже и по-евтино сигурно.

              Коментар


                #8
                A защо с минерално, а не синтетика?
                Преди продаваха промивно масло на приста ойл, но скоро не съм го срещал. С него мисля, че се караше 50км. и след това източваше.
                Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                Коментар


                  #9
                  По бензиностанциите на Петрол няма ли го? Някакъв го продава в олх-а за 25 лева. Иначе с минерално - щото най-евтино, и без това ще го хвърлиш след 1 час или ден-два. Иначе не пречи да му сложиш и по-скъпо. Ама не му се заигравай толкова, както казват в един друг форум, на който да не му казвам името на Тойота - "с промивки ще го караш тоя двигател 6-700 000 км, а без промивки - 5-600 000". Важно си е редовна смяна със синтетични масла и не е задължително да чакаш точно 10 000 км, или там на колкото ще го сменяш. Сега смених на 7000 , за 8 месеца време. Октомври пак ще го сменя, може да пробвам някое екзотично 0-30. Маслата не са скъпи като преди години, то за кафета и цигари дават хората повече пари, ама иначе 50 лв масло им е скъпо.

                  Коментар


                    #10
                    Аз на 3 месеца правя 15 000км... и между 10 и 15 го сменям. Бих желал да удължа колкото мога живота на двигателя, понеже карам по 60-70 000км на година, а ми идва на нагорнище да сменям.....тоест не да сменям, а да хвърлям старата и да купувам нова кола ( на старо) :D Последно си вземах castrol edge fst от Германия, но скоро ми предстои смяна и май няма кой да ми докара
                    Има синтетики по 30лв. Total Quartz 9000 5W-40 - 29,90лв. - Това май е добро за промивка. В България мотул ли е най-читавото масло? Май него най-малко го кръщават?
                    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                    Коментар


                      #11
                      по време на гаранционният срок си носех колата в сервиз ,
                      преди всяка смяна на маслото наливаха добавка в маслото ,
                      и 10 мин на празен ход работи моторът ,после източваха маслото
                      слагаха Würth добавка за вътрешно почиствчне на двигатели
                      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                      ESP ASR CC HH MSR 6AB

                      Коментар


                        #12
                        Е, това вече трябва да питаш хората, които се интересуват повече, в раздела за консумативи. Аз отдавна спрях да се захласвам толкова по отделните марки и показатели. Поклонник съм на едно в сини туби, "Северно море" 45 лв за 5 литра - защото както казах и по-нагоре - вярвам в доброто и в това, че това масло е по-вкусно от всички останали. Вече три смени правя с такова, няма промяна - тече си еднакво както от капака на клапаните, така и от маркучите на картерната вентилация. Шумният двигател го заглушавам с двутактово масло в нафтата и всичко е точно.

                        Иначе щом сменяш толкова често, поразгледай из интернета, хората по форумите си поръчват от разни сайтове, общи поръчки дето им викат. Има доста продукти, не само масла, ами добавки, включително и промивни. Пиши например "ato 24" в Гугъла и виж резултатите от първата страница. Най-отгоре ще ти излезе самият сайт, да разгледаш продуктите им, а надолу - различни форуми, в които има желаещи да се занимават с логистиката. Даже някои дават и отстъпки.

                        ----
                        Даже като им гледам условията на тия на сайта, не виждам проблем да се организираме и тук и да си правим поръчки. Даже ще взема направо да спретна една тема да видим дали ще има интерес

                        ----
                        Готово, в раздел "консумативи".

                        Коментар


                          #13
                          George1984 написа: Преглед на мнението
                          В България мотул ли е най-читавото масло? Май него най-малко го кръщават?
                          Принципно това което най се хвали най много се кръщава, никой няма да седне да прави менте на масло което никой не е чувал и се продава много слабо.
                          От доста време съм заложил на Мегуин, хората ми дават и отстъпка защото на мое име пазаруваме няколко човека и досега никога не съм имал проблем с тази марка.
                          А ако двигателя е читав и маслото се сменя редовно за мен няма нужда от промивки. Сипвал съм такива гадости и след това в картера си имаше един пръст глеч която с шпаклата я изчегъртвах.

                          Коментар

                          Working...
                          X