Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко ви горят Кромите градско?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко ви горят Кромите градско?

    Ако може да кажат само хората които на колонка са засичали. Понеже моята 120 к. с. в София сега под 10 не иска да падне,а по борд не качва над 8. Без да я натискам грам. Без дпф съм. 1 дюза не ми е наред, но казаха, че не може да е от нея. Не мисля, че е нормален тоя разход. Карам я по булеварди само.На дълго си харчи ок. До 120 макс 5.5.
    Последна редакция от ogi28b; 27.02.2018, 18:49.

    #2
    Привет, колега! Градско във Велико Търново по колонка сега зимата с престой на място, приблизително по 10 мин. сутрин и не повече от 5 км., че града е малък. От вкъщи до работното място отиване и връщане към 15 км. дневно общо с пуснат климатроник около 12/100! Последно извънградско в събота заредена нафта с форумска карта за отстъпка Велико Търново-Варна-Велико Търново, заредени 35 литра изминати 520 км. отново с пуснат климатроник!
    link

    Коментар


      #3
      Мда, и моята показва по борд 11.4. Сега я карам рядко, само градско, когато е хубаво времето, че е с летни гуми. Бях напълнил резервоара и не съм зареждал, но както каза и ти най-вероятно на колонка ще покаже повече. Само да допълня че средната ми скорост е 15 км/ч.
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        morfein_a написа: Преглед на мнението
        Привет, колега! Градско във Велико Търново по колонка сега зимата с престой на място, приблизително по 10 мин. сутрин и не повече от 5 км., че града е малък. От вкъщи до работното място отиване и връщане към 15 км. дневно общо с пуснат климатроник около 12/100! Последно извънградско в събота заредена нафта с форумска карта за отстъпка Велико Търново-Варна-Велико Търново, заредени 35 литра изминати 520 км. отново с пуснат климатроник!
        Колега,
        Климатроника няма да повлияе на разхода през зимата. Разлика ще усетиш само лятото като работи компресора на климатика за да охлажда
        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

        Коментар


          #5
          Моята е автоматик и под 12/100 е утопия тая кола да я свалиш градско. Като под градско имам предвид средна скорост под 20 км/ч. Иначе лично моя разход сега зимата е 15/100 (за последните 90км), но карам на много кратки разстояния - тип тръгни спри. Това е при средна скорост 14 км/ч.
          Така че колега.. нормален си ти е разхода. Колата е тежка и си гори
          Последна редакция от noriaga; 28.02.2018, 14:08.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            Ясно значи е нормално.Сиреч си плаче за леко чипосване да се компенсира теглото.

            Коментар


              #7
              Колега,
              Климатроника няма да повлияе на разхода през зимата. Разлика ще усетиш само лятото като работи компресора на климатика за да охлажда
              Може би е така,но явно на мен ми се струва, че влияе, но да прав си, че именно при включен компресор ще се повиши разхода. Поздрави
              link

              Коментар


                #8
                Последното зареждане: средна скорост 24 км. разход по колонка 7,62 л. по борд не обърнах внимание.
                За мен е много добре, то по магистралата ми е давала повече.
                Това за 1.9 120 коня.
                Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                Фиат Крома 1,9 2009г.
                Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                Коментар


                  #9
                  Хора не знам как ги карате тези кроми, ама аз във Рим януари за 10 дни повече от 7/7.5 не ми даде, а магистрално с 120-130 ми даде средно 4.95 пълно пълно. Хем моята е ремапната 150+ кончета.
                  FIAT STILO 1.9JTD 2002

                  Коментар


                    #10
                    За колата от подписа ли? Тя е малко по-лекинка, като че ли... А и римското гориво е друго на вкус, най-вероятно, не е като нашето с бонус 2 литра вода на 20 кила. Много хора твърдят, че с гориво, което не е заредено в България разходът е по-нисък. Аз лично не знам някой да е казал, че е с по-висок разход. Рим е и с друг климат. Станаха няколко фактора.

                    Коментар


                      #11
                      Става дума за Крома 1.9 мултиджет 120к.с. ремапната на 150+. Иначе митовете и легендите за горивата на запад ги е измислил някой глупак. Давам пример веднага. От Мездра до първата бензиностанция в Словения, че трябва да купувам винетка разхода ми е 5.3 с магистрално каране минимум 130км/ч. В Словения пълня резервоара и карайки малко Словения и после в Италия разхода до Рим пълно пълно ми е 4.7 на 100 демек излиза, че словенската нафта е боклук. Да ама никой не взима предвид релефона до Словения и релефа в Италия от там идва разликата. Иначе много зависи от тежестта на крака. Имах джип с 2.5 мотор преди време жената под 13 не може да го свали градско, а аз му правех 8.5.
                      FIAT STILO 1.9JTD 2002

                      Коментар


                        #12
                        Аз пък бих казал, че има разлика в стандартите, най малкото е, че не те лъжат. Защото преди месец на автомобил който винаги след като светне лампата не е събирал повече от 42л колкото и да го мъчиш събра 46л и то преди да дам възможност на лампата да светне.

                        Коментар


                          #13
                          Моята 1.9 150 автомат само градско Велико Търново по 3 - 4 км и работа на място по 5 - 6 мин към 13л. Слагам и добавка Манол.

                          Коментар


                            #14
                            R.Hristov написа: Преглед на мнението
                            Моята 1.9 150 автомат само градско Велико Търново по 3 - 4 км и работа на място по 5 - 6 мин към 13л. Слагам и добавка Манол.
                            Толкоз... напълно нормално за този автомобил с този мотор и автоматик.

                            ПП. Колегите като си казват градските разходи да казват при каква средна скорост са постигнати. Защото разхода винаги е обратно пропорционален на средната скорост (за скорости под 50км/ч) Например при мен при средна скорост от 14 км/ч разхода е около 15/100. При 12 км/ч - 17/100. При 20км/ч е около 12/100. Разбира се може съвсем леееко да варира, но горе долу това са стойностите. Така, че някой като каже, че му горяла под 10/100 кромата да каже при каква средна скорост е това. Защото скорости над 24-5 км/ч за мен вече не е типично градско а отива към смесено.
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар

                            Working...
                            X