Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат крома 1,9jtd ниско налягане на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат крома 1,9jtd ниско налягане на маслото

    Здравейте, вчера на път София - Смолян, към Пловдив започна да присвртва датчика за маслото и на дисплея да изписва ниско налягане на маслото. Не я спрях веднага изкарах 5 км. Спрях. Изчаках 15/20 Мин погледнах новото на маслото добре беше, запалих двигателя отворих капачката отгоре да видя дали хвърля масло - хвърляше. Тръгнах за Смолян. По пътя започна пак да присвртва или като натиснеш рязко спирачка или когато стрелката на оборотите минаваше 2200. Но през цялото време премигваше, нямаше момент, в които постоянно да свети. Стигнах до Смолян, двигля не промени нито шум нито нищо, нормална работа през цялото време.
    Дали е само датчик или?
    Да ми препоръчате къде в Смолян могат да ми проверят налягането

    #2
    Най-вероятно е датчик. Маслото преминава през него и след време ще започне да свети постоянно и да цапа по двигателя.
    Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
    Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

    Коментар


      #3
      Да допълня. Днес я карах доста време, започна да свети пак чак след като загря и доста натоварване из баирите на Смолян

      Коментар


        #4
        А маслото на колко км е и от кога не е сменяно?
        Ако е сменяно скоро, катера долу и се гледа маслената помпа, понякога се пълнят с боклуци и помпата не може да вдигне налягане. И да ти измерят някъде компресията за всеки случай.

        Коментар


          #5
          Ами маслото е на 3-4 хиляди 2 месеца, въпроса е колко е читаво...аз исках тук в Смолян да ми измерят налягането, но не намирам сервиз, който да го направи... Сега се чудя дали да си карам така обратно към София или да викам рапатрак, или пък да карам до Пловдив и там да замерят налягането

          Коментар


            #6
            Ако няма проблем с датчика по добре не я карай. Повечето датчици сработват при 0.8 бара а това е ниско налягане и за празен ход. Нищо обаче не пречи да купиш датчик и да го сменят, това поне могат да направят във всеки сервиз. Най много да се набуташ с 20-30лв.

            Коментар


              #7
              ами аз вече я докарах в София на ход, през цялото време леко я карах, по магистралата 110-100, не се разпищя, вторник ще я карам да мерят налягането, ще сменя пак масло и филтър и най-вероятно ако налягането се окаже ок (както предполагам) ще сменя и датчкиа

              Коментар


                #8
                Така, смених малсото, филтър и датчика за налягане... след 300км нивото на маслото е значително над макс (при смянта беше в средата). Та нафта в маслото...

                Коментар


                  #9
                  Ако имаш ДПФ махай го и няма да ти се покачва нивото,също провери и дюзите
                  Последна редакция от Alfa tuner; 10.03.2018, 18:38.
                  Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

                  Коментар


                    #10
                    Този автомобил не трябва ли при палене ако има нафта в маслото да мига лампата за маслото?

                    Коментар


                      #11
                      Езио,търси проблема другаде.Ако всички с дпф за 300км маслото им гони господ какво трябва да значи това.Лесно е да се каже махай дпфа,а защо не диагностицираш проблема пич.Ние Българите много мразим правилата,но ще се научим в един момент като разберем че без некои неща като дпф катализатор и тн нещата с въздуха ще са в пъти по ок.извинявам се за отвличането от темата,но не дпфа ти е проблема.Търси причината юнак
                      198mjet Bravo

                      Коментар


                        #12
                        Не твърдят,че дпф-а е проблема,но ми е интересно ти как реши ,че не е той ? Твърде вероятната причина е да е точно дпф-а ?

                        Коментар


                          #13
                          Ако не ДПФ, какво е? Мотора работи перфектно, ако бяха дюзи нямаше да е така. Идната седмица ще ходя да я закача на диагностика все пак.

                          Коментар


                            #14
                            Имал съм такъв случай и то с кола без дпф.Причината беше точно в дюзите,така,че можем само да гадаем.Според мен започни с проверка на всички дюзи,от там нататък,всичко ще лъсне.

                            Коментар


                              #15
                              Валибой,човека ти е отговорил в 16ч 52 м.Мотора работи перфектно.Ти видял ли си мотор да е ок с преетакован или запушен пдф.хайде по сериозно.Или си помагаме или не си пречим.Има диагностика за тези неща.Нищо лично
                              198mjet Bravo

                              Коментар

                              Working...
                              X