Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 16

Тема: Фиат крома 1,9jtd ниско налягане на маслото

Фиат крома 1,9jtd ниско налягане на маслото

Здравейте, вчера на път София - Смолян, към Пловдив започна да присвртва датчика за маслото и на дисплея да изписва ниско налягане на маслото. Не я спрях веднага изкарах 5 км. Спрях. Изчаках 15/20 Мин погледнах новото на маслото добре беше, запалих двигателя отворих капачката отгоре да видя дали хвърля масло - хвърляше. Тръгнах за Смолян. По пътя започна пак да присвртва или като натиснеш рязко спирачка или когато стрелката на оборотите минаваше 2200. Но през цялото време премигваше, нямаше момент, в които постоянно да свети. Стигнах до Смолян, двигля не промени нито шум нито нищо, нормална работа през цялото време.
    Дали е само датчик или?
    Да ми препоръчате къде в Смолян могат да ми проверят налягането

Кара балканче
    Регистр. на
    25.11.2013
    Най-вероятно е датчик. Маслото преминава през него и след време ще започне да свети постоянно и да цапа по двигателя.
    Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
    Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

Да допълня. Днес я карах доста време, започна да свети пак чак след като загря и доста натоварване из баирите на Смолян

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    А маслото на колко км е и от кога не е сменяно?
    Ако е сменяно скоро, катера долу и се гледа маслената помпа, понякога се пълнят с боклуци и помпата не може да вдигне налягане. И да ти измерят някъде компресията за всеки случай.

Ами маслото е на 3-4 хиляди 2 месеца, въпроса е колко е читаво...аз исках тук в Смолян да ми измерят налягането, но не намирам сервиз, който да го направи... Сега се чудя дали да си карам така обратно към София или да викам рапатрак, или пък да карам до Пловдив и там да замерят налягането

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Ако няма проблем с датчика по добре не я карай. Повечето датчици сработват при 0.8 бара а това е ниско налягане и за празен ход. Нищо обаче не пречи да купиш датчик и да го сменят, това поне могат да направят във всеки сервиз. Най много да се набуташ с 20-30лв.

ами аз вече я докарах в София на ход, през цялото време леко я карах, по магистралата 110-100, не се разпищя, вторник ще я карам да мерят налягането, ще сменя пак масло и филтър и най-вероятно ако налягането се окаже ок (както предполагам) ще сменя и датчкиа

Така, смених малсото, филтър и датчика за налягане... след 300км нивото на маслото е значително над макс (при смянта беше в средата). Та нафта в маслото...

Ако имаш ДПФ махай го и няма да ти се покачва нивото,също провери и дюзите
    Последна промяна от Alfa tuner : 10.03.2018 в 17:38
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Този автомобил не трябва ли при палене ако има нафта в маслото да мига лампата за маслото?

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Фиат крома 1,9jtd ниско налягане на маслото

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •