Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Формула 1 - 2018

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да,в края на деня резултатите на Рикардо са с новите ХиперСофт, на Хамилтън и Ботас с УлтраСофт, а на Фетел със Софт. Но това време 1:18:945, Хамилтън постигна с небрандирани гуми, които казват, че били медиум. Което си е сериозно постижение.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #17
      Айде, небрандирани - нелегални, т.е. времето хич не го гледаме!
      Така мисля, сега пробват какво ли не, видях даже че почнаха с промените по кокпита. Мерц имали малка промяна по страничният борд ... !? Мисля си че надуват мускули, не искам и да си помислям, че този път Ферари ще изпуснат инерцията от миналата година, където сами се биха /аз пак да си кажа /.
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #18
        Хахха, ама наистина така ги водят тези гуми не се шегувам. И при други отборе от снимките забелязах промени по страници, предни крила. Нормално е да са дошли с няколко пакета за да видят какво става. Ферари 2017... Проблемите с техниката в Малайзия и Япония, както и Холандското ла@но в Канада и Мексико - много неща дойдоха. Като цяло отбора, болида и пилотите бяха на високо ниво, но при условие, че сме догонващи нямахме право на тези грешки.

        Пак да засегна оста Макларън-Хонда. хаха Сега Торо Росо правят безпроблемни обиколки, докато Макларън са проблемите един след друг. Течове на масла, болтове на колектора, електроника. Да не се окаже, че Японците с абили доста търпеливи.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #19
          Ами да, напълно си прав! Както за Ферари, така и за Хонда. Имаше някакъв текст, цитиран от фен в една от темите, в сайта S1. Та там се цитираше, че Мак имат голяма "заслуга" за проблемите си миналата година и са притискали Хонда не основателно?! Дали е вярно, незнам. Налагали са някакъв, техен компонент в двигателя ... не разбрах точно. И от там са идвали и част от проблемите, но защо пък японците са мълчали ... не знам.
          И сега пак с болида им се случва нещо ... ?! Нали щаха да работят в синхрон - Рено и Макларън, кво стана ... има пак несъвместимост. Чакаме какво ще каже Алонсо.
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #20
            Click image for larger version

Name:	DXwdF-XWkAAiFwW.jpg
Views:	1
Size:	100,2 KB
ID:	2095411

            Еми..хубавица е.
            Ето малко резултати от днес


            1 Vettel Ferrari 1m17.182s
            2 Magnussen Haas 1m18.360s
            3 Hulkenberg Renault 1m18.675s
            4 Gasly Toro Rosso 1m18.758s
            5 Vandoorne McLaren 1m18.855s
            6 Ericsson Sauber 1m19.244s
            7 Bottas Mercedes 1m19.532s
            8 Kubica Williams 1m19.629s
            9 Perez Force India 1m19.634s
            10 Verstappen Red Bull 1m19.842s
            11 Stroll Williams 1m20.422s
            12 Hamilton Mercedes 1m20.550s
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #21
              Жалко, мнооого жалко!
              Бат Райко много ми хареса, Фетел също ... вероятно ще са много бързи в състезателно темпо?! Хаас започнаха много убедително, като миналата година и дано не се задоволят само с това ... Грожан ще бъде наказн най-вероятно и дано запази спортният си хъс и за напред. За Ред Бул ... нищо не е ясно, освен, че автомобила им е адски бърз, явно Рено са направили голям скок, като вземем предвид доброто представяне на Алонсо ... ще има изненади, със сигурност, пожелавам му го!
              За мерц ... измикярска раота, бутон ли е, масло ли е ... пауър бокс ли е ... но е подигравка с кервана, а и с феновете на спорта!!! Според мен, разбира се!
              Не е възможно Q1, Q2, Q3 пилотите на първите три тима, като възможности на този етап, да се събират в рамките на 1/една/ десета от секундата?! И това в продължение на доста обиколки, имено от Хам-стера и изведнъж ... още в първият сектор, бам ... -0,44.. нещо си по-бърз!? Айде стига шитни!
              Всички се накефихме на малките разлики в дори първата десетка, но накрая като попаррени?! Жалко!
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                #22
                Първо да ние честита първата победа за сезона. Да не съм лош пророк, но с това което виждам не стм много доволен и може да ни е последна тая победа. В състезателно темпо Хамилтън беше по-бърз от Фераритата в диапазона +0,200 до +0,600 за обиколка. Това е огромна разлика. Ред Бул ми се виждат също много бързо. Не можахме да ги видим какво темпо имат заради трафика, но Рикардо с чиста писта малко преди ВСК даде време 1:28:150 със суперсофт на 23 обиколки, а Фетел даде 1:28:750 с ултрасофт на 23 обиколки. Тази победа си беше абсолютен чист късмет...Разликата между Фетел и Хамилтъб преди ВСК беше около12секунди. Разковничето беше, че ВСК излезе, когато само Себ беше преминал през първи сектор и така в първата обиколка с ВСК той имаше време на първи сектор 30сек., а Хамилтън имаше 35сек. От там скочи разликата до 17сек, които стигнаха на Фетел за пит-а. Но силно се надявам, че колата е добра и е въпрос на намиране на точните настройки при пилотите. Този уикенд Кими и Себ работеха с различни предни крила. Явно е, че нямат пълно доверие в баланса на колата. Иначе скороста н аправите я има и е на лице.
                В перспективен план тази победа може да има голямо значение. Този сезон с 3 отбора на едно ниво и след тях още 3 не толкова далеч, всяка грешка на пилот от Мерцедес, Ферари и Ред Бул ще бъде наказана до след 5-6 място на финала. Ще има повече от 2-3 победители този сезон. Постоянството ще е ключово и няма да се очудя шампиона да има 3-4 победи за сезона. Ако Хаас запазят тази скорот и представяне ще измъкнат някой друг подиум.
                Холандското протеже на РБ го видяхме колко струва. Продължавам да съм в недоумение защо отбора се върти около него, а не около Рикардо (който е в пъти по-кадърен пилот).
                И за финал, ще спомена думите на Алонсо от Монца 2017..."Карма" за Хамилтън и приказките му с изтриването ан усмивката на Фетел от събота..хахаха
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #23
                  Да, нека се накефим на победата и двоен подиум!!! Дано имаме повече поводи за подобни поздрави!
                  Истината, поне за мен не е толкова песимистична. Позволявам си да съм оптимист, защото реално от към моторизация наще нямат проблем! Както каза скорост има, още повече като видим какъв фурор направиха HAAS ... реално моторизацията е супер. Жалко, че Алфа /за мене си е Алфа, не Заубер ... / имаха проблем, но поне това ще е атестат за Ферари и HAAS.
                  От тук насетне, трябват прецизни настройки, защото и с гумите сме добре, за разлика от Мерц и според мен ще се получи. Предвид взаимстваното по-дълго междуосие, скорост имаме, както каза повече увереност и атака на завоите, и Хам-стера ще гризне дръвцето.
                  А тяхната скорост за мен е загадка ... както споменах по-горе с парти бутонче, или копче, но е факт, че Ботас не е със същата скорост. Така и не успя да прескочи осмото място, говори се нещо за охлаждане ... но, дали?!
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    #24
                    В тази си конфигурация на болидите, аеридинамичния поток след тях създава доста неприятни вълнения за колата след нея. Следването плътно на болид (както Фернандо си подготвя атаките) става доста трудно. Мерцедес изпитвах затруднения с охлаждането на двигателя. На тях това им е слаба страна от 2014, но не се е налагало да се движат зад някой за да се види. Промяната на междуосието, означава, че РБ стават недостижими на Унгария, Монако, Сингапур. Но ще се намери скорост на други писти. Надявам се късмета да е с нас тази година. Защото като си спомня първата половина на сезон 2016...имахме скорост, но СК или Квят попречиха на доброто представяне.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #25
                      Хамилтън направи доста обиколки плътно ... под една секунда, зад Ферарито на Фетката?! Нямаше проблем с охлаждане, а Ботас има проблеми?! Още повече, че в челото първите бяха почти винаги с най-високо темпо.
                      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                      http://www.keepfighting.ms

                      Коментар


                        #26
                        Мисля, че по едно време олаби малко (покрай грешката, която направи) за да може да охлади. И после нали каза по радиото, пичове почвам го...хахах Даже и проблем с охлаждането на задните гуми имаше. Абе, ако беше излязал първи, щеше да има една поредица от рекордни обиколки и сега д си говорим за Хамъртайм и как за 25 обоколки сме на 15 секунди зад Мерцедес.
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #27
                          Честито на всички фенове на Ф1!
                          Супер състезание ... още от квалификациите до финала!
                          Въпреки субективната, ферари фенщина ... пистата беше гореща и много оспорвана! Браво Хонда, Браво Гасли!
                          Жалко за Кими, ах как ме е яд ... много се надявам Бат Райко да покаже какво може, защото явно болида ... го чака!?
                          Интересно ми е, защо тоя старт липсваше Хам-стер фактора, който толкова обсъждахме преди това??????? Ботас го разцепи по цялата дистанция, със същият мерц? Но ше видим ... дано не е толкова уплашен за в бъдеще, колкото бе на призовата стълбичка ... така "странно" гледаше Хам, че ... .
                          п.п. кво ше кажете за гумите на Ферари ... уникална работа, която не е само и единствено заради карането на Фетел, поне за мен и Ферари са успели си свършат работата по настройките
                          Последна редакция от Jimy; 09.04.2018, 23:40.
                          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                          http://www.keepfighting.ms

                          Коментар


                            #28
                            Ууууухуууууу....
                            Честно да си призная, не съм очаквал Ферари да запонат годината с две поредни победи...(бтв, последния път с 2 поредни победи беше 2010 година). Ако силите се запазят така, нещата изглеждат по изравнени. И както винаги съм казвал Хамилтън срещу Фетел или Алонсо - няма никакъв шанс при изравнени сили (ето малко фенщина тука хаха). Бахрей си е по принцип сравнително неудобна писта за Мерцедес, нека видим в Китай какво ще стане. Потресен съм от скороста на Ферари на правите. В края Ботас с ДРС, изобщо не се приближаваше до Фетел. Миналата година за сравнение при рестарта, само опита на Фетел го спаси от изпреварване на 4ти завой. За нз си кой път Себ показа, перфектна работа с гумите за мн голям прозорец. Гледайки лайв тайминга, още към 25 обиколка Фетел почна да дава с до 2-3 десети по слабо време от другите. ТОгава си казах, че или няма скорост или ще иска с един стоп ( по-скоро мислех, че няма скорост). Феноменално каране. Яд ме е за Кими при това много... С така разделена стратегия, мисля, че Кими щеше да догони Ботас накрая, а можеше и за победата да пробва. Очертаваше се двойна победа за Ферари. Жалко и за механика, четох, че е със счупен крак на две места.

                            Хамър-тайм, май е забравил да врътне часовника напред...хахаха В квалификацията отстъпваше и то значително от уж бавния Ботас. И тази година се вижда слабост в пилотирането му на определени писти и по -точно в уточняването на колата, щот той като пилотиране си е класа. Така беше миналата година в Русия, Австрия, Монако, Унгария. Липсата на Розберг в другата кола си оказва влиянието. Преди отбора лесно намираше правилния път, във функция на добрата основа от другата кола.

                            Голямо "БРАВО" за отбора на Торо Росо. Фернандо няма какво да каже против Хонда... Но ще се окаже, че Макларън май нямат това толкова добро шаси, колкото казват,че имат. Отбора на Рено стои по-добре на пистата от тях, а разликата с РБ е огромна.

                            Също така първи точки за Алфите Малко още не вярвам, че точно Ериксон успя да вземе точки. Той за два старта се скъса тая алфа да я разхожда по чакълите, покрай пистата ( Дано окачването му е да е по - евтино от на 159, че заплатата му там ще отива ххаха). Леклерк, май още опознава почваната. Все още не е показал това пилотиране от миналата година във Ф2. Надявам се и той и Окон в близко бъдеще да окупират първите места.

                            Като почнах да говоря за млади пилоти...стана перфектно и плавно пренасяне към "любимият" ми пилот, а именно "Холандското аки". Така...голяма надежда на РБ и на Момчил Манчев, показва нагледно, че скачането от европейскаат формула 3 и печеленето на "Зандвоор мастърс" направо във Ф1...не става бате Пилотиране и маниер точно като на олигофренестия си баща. Все едно съм се върнал 15-20 години назад във времето и гледам оня кретен Йос си играе на блъскащи колички, докато съотборника му (Шумахер) печели титлата. Какъв е резултата му до момента - две квалификации и една катастрофа. Две състезания с една катастрофа и едно завъртане. Нз...нз... Миналата година с еоплакваше,ч е нямало какво да губи и за това бил агресивен както в Малайзия и Мексико. И двете му маневри бяха " Бягай, че идвам". Вчера беше на косъм от отпадане на Хамилтън заради него. Ама то всичко се връша. последните две години Макс, направи поне 5 инцидента с Фетел. Време е да почне да подбутва и Мерцедесите малко. Но е несериозно от негова страна в първите стартове да се впускаш като див, при условие, че ти е предоставена конкурентна кола. В тези моменти се събират най-много точки с цел постоянство. Все ще дойде и твоя момент за 2-3 победи и вече ставаш конкурент. А сега...на 40+ точки зад Фетел.
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #29
                              Фетката бавно и методично си настройва Ферарито за неговия стил на управление. В Австралия имаше колебания, в Бахрейн Ферарито седеше като залепено за пистата. Според мен SF71H има още потенциал за отваряне, това изобщо не й е максимума в тази конфигурация. Ферари демонстрират вече воторо състезание, че на правите са много бързи. Което може да означава две неща-или карат с по-изправени крила, тъй като шасито им дава повече механично сцепление в завоите, или задвижващата им система е много сериозно развита. А може би е и комбинация от двата фактора. Пожелавам късмет на Скудерията и все по-силно представяне.
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар


                                #30
                                Не, Ферари в никакъв случай не "жертват" Кими..
                                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                                Коментар

                                Working...
                                X