Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Формула 1 - 2018

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Хаха. Спокойно знам разликата каква е. Ако забелязваш, ти говорех от началото на състезателния уикенд, за това ти казах всички комплекти. Тези таблички си си имам на компютъра за всеки старт. За да изкара Фетел до 40 обиколка, трябваше преди това много да пази гумите. Ако ще пиша едно и също оо 200пъти, не ми се занимава. Виж, че Ферари покриват стратегията на Хамилтън. Ако Фетел беше почнал да дава времена като Ботас с по половин секунда по-бавни на обиколка, Хамилтън щеше да го е отвял в 10обиколка. Двата РБ, бяха на 25секунди зад Кими и да им бяха умрели гумите накрая...те се бореха помежду си. За Ериксон, не съм му следял времената как беше с времената. Но то имаше и накрая 8обиколки СК, какво щеше да е нз. За мен стратегията на Ферари не беше грешна. От гледна точка на СК в края и кога се появи, излиза че стратегията на Ботас е була правилната. Но без инцидента между РБ, Най-вероятно Фетел щеше да завърши първи. Разбирам гледната ти точка, но не я приемам и вече в трети пост обяснявам защо. Ботас, и двата РБ съа Суперсофт, първите 27-8 обиколки виж с колко изостанаха от Фетел и Хамилтън. Там се крие коя гума колко ще издържи. Първите двама им взеха живота за 30обиколки. Ако Ферари бяха заложили на тази стратегия в 30обиколка разликата с Хамилтън щеше да е поне 10секунди в полза на Британеца. И влиза Фетел в бокса в 36-7об в бокса и идва с нови ултрасофт и 15секунди пасив. И към 48-9обиколка да кажем е стигнал Хамилтън и е без гуми, докато Хамилтън е със софт в разцвета им....еми не виждам логика. От гледна точка на финалния развой с инцидента накрая, тогава има смисъл, но от къде да знаеш какво ще стане. За мен Ферари не направиха грешка в тактиката, както Мерцедес с Хамилтън в Австралия и Китай. Щот късмет имаше Фетел в Австралия, но победата отиде там заради грешка в бокса на Мерцедес.

    Мисля, че РБ ще останат в Рено. Изобщо двигателя на франсетата не е слаб. Миже би решението ще се наклони в зависимост от клаузите по договора с доставчика.

    То не остава за какво да си говорим, освен да се чоплим за ситуации на пистата. Кажи за БМВ заубер, че ми стана интересно. Някой елемент на Ансис ли си изследвал?

    П.п. Пиша от телефона, а и ми се спи. Цял ден съм на зор и пиша на бързо. Малко постовете ми изглеждат все едно ееин друг потребител ги е писал. Хаха Дано разбереш замисъла.
    Последна редакция от Kay_; 30.04.2018, 23:05.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #47
      За съжаление не мога да навлезна в толкова задълбочени анализи, че и да споря с вас! Адмирации за погледа ви! Обаче, тва което дори моето "невъоръжено" око вижда е, че имаме скорост!!!! И то много скорост.
      Може би за това Фетел е толкова спокоен, дори като греши и прави тъпотии.
      Само да имаше стила на стартиране на Алонсо ... баси кефа! Онзи е като шахматист, как знае кой - къде ... но 3-4 места са му вързани в кърпа.
      Фетката дано има повече късмет този уикенд, а бат Райко, ми адски ме кефи и съм фен, но май хич не му е до Ф1?! В тая връзка, няма ли как да го разменим с Льоклер?
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #48
        М дам. Много грешки се събраха на Фетел при стартиране. Последните 1-2 сезона си го обяснявах, с по-ниското темпов състезание, като единствен шан да мине пред Мерцедес. Сега колата е добра и няма смисъл толкова да се рискува. Хамилтън и Ботас, много хубаво го затвориха Фетел на старта. Нз не бяха добре загрети гумите ли? Предницата загуми сцепление ли? Но трябваше да е по-внимателен. Леклерк иначе е страаашен. С Алфата ги прави криви в средата на колоната.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #49
          "Льоклер се разбрал с Ферари да подпише 2-годишен договор"
          източник:
          https://clubs1.bg/news/leclerc-se-ra...-dogovor-44801
          Което бе логично, нищо че имаше и други възможности ... примерно Ботас?!
          И дано до края на сезона Кими успее да направи нещо по-значимо, пожелавам му го! Не искам, да напусне отбора ... просто така.

          едит.
          Утре на старта наще тръгват с УС гуми, а мерцедесите са със СС ... да не би пак нещо със стратегията да ни куца? Странното е, че Ферари правят добри обиколки със СС, почти толкова бързи колкото на Мерцедес с УС ... ?! Не знам ква е тая врътка, която се получава ще видим в състезателно темпо какво ще се получи.
          Последна редакция от Jimy; 30.06.2018, 19:12.
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #50
            Медец ... първите трима на грида в една десета от секундата, като резултат! Е тва искаме, още повече два от тях са наши! Густууу ... аве утре ше ги размажем мерниците!
            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
            http://www.keepfighting.ms

            Коментар


              #51
              Ми надухме им шошоните. И пак цигански чалъми след състезанието, тоя така ми е омръзнал с фасоните си.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #52
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  #53
                  Ох....недей. Щях да си изхвърля Тв-то. Мн тъпа грешка, хем започна спирането по-рано, остави колата насочена напред за да не се завърти...което може бе беше по-доброто решение. Все пак състезанието беше много интересно и напрегнато. Дано за напред не губим така леко точки. В крайна сметка най-много точки взима този, който прави най-малко грешки. Днес това беше Хамилтън, въпреки проблемите му в събота.
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #54
                    Ох....недей. Щях да си изхвърля Тв-то. Мн тъпа грешка ...
                    Мани-мани, кво говориш! Спрях го директно ... защото резултата беше повече от ясен. Докато следяхме яката борба за 2-та позиция ... бам, нашия хубусник се прасна в оградата?!?!? Да ви кажа, по тъпо изпускане на толкова важна и чиста победа, само за Хил се сещам ... когато не му стигна горивото, буквално пред финала.
                    А за бат Райко ... къде му е спортната злоба на тоя ве!? Извинявам се за говора ми, фен съм му още от Макларън - ският му период, когато се бореше с най-големия СШ! Ама толкова безропотно, само с псувня в радиото да си дадеш позицията?! Не го разбрах и това. Надявам се Ферари да подадът контестация за неспазен син флаг и застрашаване на безопастността на пистата, ама евентуалното наказание на съответният пилот кво ни грее ... може би да не се случват подобни простотии, надявам се!

                    едит: и фетката, искал да бъде като идола си ... божеееее, къде бреее, СШ със сликове на по-силен дъжд по цялата писта ги минаваше като спрели ! Тоз не можа на бързия завой да си хване колата ...
                    Двама са тея, които си караха като пичове в подобни атмосферни условия Михаел и Аертон, това е!
                    Последна редакция от Jimy; 23.07.2018, 10:04.
                    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                    http://www.keepfighting.ms

                    Коментар


                      #55
                      И после всички се смеят на Грожан, за забивката по време на загряващата ... аз сега умрех от смях! Да не говорим за "Шекспир" ... колкото бе като умряла риба миналото състезание, сега все едно на 5см от земята бе!
                      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                      http://www.keepfighting.ms

                      Коментар


                        #56
                        Но пък за сметка на това Льоклер направи страшен пирует! Красота!

                        Коментар


                          #57
                          blue_coconut написа: Преглед на мнението
                          Но пък за сметка на това Льоклер направи страшен пирует! Красота!
                          Мда, невероятен е тоз младеж!!! Много млад и видимо талантлив. Този път го объркаха, но и не само него ... ?! Обаче как си хвана болида ... и с колко КМ/Ч бе това?! Дали има някъде данни, защото бе уникално.
                          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                          http://www.keepfighting.ms

                          Коментар


                            #58
                            На Шарл си беше също грешка. Качи задните гуми на бордюра и ... https://www.youtube.com/watch?v=0IZu-uHkSi8 Преди години Вилньов имаше 360градуса пирует, ама не помня на коя писта беше. аххаха
                            На Фетел....много, много тъпа грешка. Класическа зона за спиране с чакъл, не дава никакъв шанс да се върнеш на пистата. Наистина по-добре да не беше контрирал, а да се завърти и да се върне на пистата.
                            Грешки прави всеки, този случай много ми напомни на Интерлагос 2003, когато Шумахер се бумна в стената. Също така в един дъжд на Спа с почти обиколка преднина се удари в Култард. Всеки пилот има и такива тъпи моменти. Лошото е, че сега в средата на сезона, при инициатива в нашите ръце и равностоен болид, се подари една победа на Хамилтън.
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #59
                              Здравейте, фенове ... ама до кога?! Кво стана този път, при абсолютно доказана сила на пистата и 100% фаворит за победата, въпреки идиотската квалификация, кво стана с наще?
                              Ако може някой да ми обясни! Моля!
                              Кими бе с 15с + зад Фетю, който се чудеше как да изпревари Ботас. И бат Райко ги настигна, а оня нашия льольо, все едно някой го ощипа, взе че се активира, но за капак се джасна с мерцедеса ... ?! Колкото и да уважавам пилотите ни, това опропастяване на потенциала на болида НИ е супер идиотско. Да бе пуснал Кими, за да му покаже, а и да му даде малко допинг като хъс и спортна злоба.
                              Дайте някакво логично обяснение за пропуска ни от изминалият уикенд, моля?!
                              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                              http://www.keepfighting.ms

                              Коментар


                                #60
                                Просто Фетьо не може да изпреварва. Кими със софт гумите ги настигаше с по 2 сек на обиколка, Фетел беше с ултра-софт. Смятай каква делта е имал с Ботас и не можа да го мине. Това ако беше Дани Рик, да беше изял Ботас за нула бройки. А Фетел толкова глупаво затвори завоя на Ботас, хем го знае че е без гуми. Как се отърва без спукана гума не знам.
                                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                                Коментар

                                Working...
                                X