Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Формула 1 - 2018

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Формула 1 - 2018

    Ами да ни е честита новата тема. Днес започват предсезонните тестове. Към края на седмицата, ще чуем първи отзиви за това кой къде се намера. Като по интересни се очертават линиите Мерцедес-Ферари-Ред Бул, както и дали Макларън, ще имат силите да спорят с Форс Индия и Рено. А предполагам е крайно любопитно за всички Алфите на какво ниво са.

    Очаквания за титла при пилотите...честно казано не искам да се надъхвам от сега. Ако статуквото се запази Мерцедес да са много по-бързи от Ферари, ще е много трудно. Въпреки, че Тото Волф се съдра да се оплаква миналата година,ч е колата им е "капризна". Също така се наслушах на коментари на Хамилтън, че е по-бърз от Фетел и т.н. За това ще си гледам с удоволствие любимия спорт, ще се наслаждавам на битките на пистата, а вече ако Ферари имат шанс за титлата след Спа...ще се надъхвам хаха
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    #2
    Вече си имаме и първи инцидент за новия сезон и той е на Алонсо (не добре закрепена задня дясна гума)
    До обяд резултатите са

    1 Hulkenberg Renault 1m20.547s
    2 Raikkonen Ferrari 1m20.970s
    3 Bottas Mercedes 1m21.106s
    4 Ricciardo Red Bull 1m22.086s
    5 Stroll Williams 1m22.452s
    6 Hartley Toro Rosso 1m22.661s
    7 Grosjean Haas 1m23.092s
    8 Alonso McLaren 1m24.202s
    9 Ericsson Sauber 1m25.504s
    10 Mazepin Force India 1m26.940s
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      Айде!
      Интересен сезон ще е, надявам се поне. В момента нищо не може да се каже категорично, защото всички напасват и коригират болидите си. Предполагам за първият старт почти всеки отбор ще изкара доста променен автомобил в сравнение с този от настоящите тренировки - тестове.
      Въпреки "изгубената" задна, дясна гума от Алонсо, мисля си че тая година ще ни напомни за най-добрите си стартове. Интересно ми е, Торо Росо кво ще направят заедно с Хонда ... малко на пачи яйца се нахендриха.
      Ще стискам палци на Алфите, много ми харесва болида им, а и като добавим към това двигателя на Ферари и, предполагам инженерните им иновации интерпретирани според болида на Алфа-Заубер ... може да стане нещо много интересно. За тая година няма да коментирам Фетел, Кими и Ферари ... просто ако те не се бият сами, никой няма да успее да го направи, дано не провалят и този сезон!!!

      п.п. тестовете нещо ... "забуксуваха" ...
      Прикачени файлове
      Последна редакция от Jimy; 27.02.2018, 22:51.
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #4
        Оооо добре, че отговори. Помислих си, че сам ще си пиша. Ще се прехвърля в АР форума, че там повече се пише за Ф1.хаха
        Мисля, че ситуацията около Хонда е такава, че Макларън ще трябва да се извиняват. Торо Росо за двата дена са направили към 150 безпроблемни обиколки. Макларън и двата дена бяха с проблеми - първо гумата на Алонсо, а вчера с изпускателната система на Щофел.
        Днес нещата отиват на стоене по боксовете. Прогнозата е за сняг и температури около нулата.
        За шампионата - гледат ми се битки с много изпреварвания и ако може шампиона накрая да не се казва Хамилтън или Верстапен. хаха
        Да зачоплим и ореола. Изглежда сравнително добре върху колите, но някак им е като подарено. Ще се свикне предполагам. Така 2010 като направиха онези етажерки вместо задни крила ми беше трудно да свикна
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #5
          Не, не ... хич!
          ... Ще се прехвърля в АР форума, че там повече се пише за Ф1 ...
          Там нещата са още по умрели, поне за сега?! От две седмици се опитвам да ги ангажирам ... някак си, но не! Даже си мислех, че след като Алфа Ромео, вече реално е на грида ще има егати разпалените писанки, но уви?! Ще видим, кат опочне сезона.

          Иначе за ХАЛО ... личното ми мнение е, че много ми харесва!!! Да!
          За мен това си е един класически ролкейдж, който в случая е адски добре и красиво направен, като форма. Със сигурност ще предпази пилота от летящ голям предмет, гума или дори болит срещу него. Дано няма подобни случки, но ако се случи и си свърши работата ... още повече ще ми харесва!
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #6
            Ако го имаше преди години, може би Жул Бианки щеше да е жив. От тази гледна точка е хубаво решение. Гледайки различните онборд кадри, не мога да направя преценка до колко пречи на видимоста. Ама щом пилотите не се оплакват...явно всичко е Ок.
            От първите кадри на писта до момента ми прави впечатление (въпреки сравнително ниската скорост все още за обиколка), че пак го има типичния звук от обдухване на дифузьора с топли газове. Както беше преди 5-6 години. Не съм разглеждал правилата за тая година, но мисля бяха забранени тези неща.
            https://www.youtube.com/watch?v=5OnYOdEFi4s
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #7
              Не вярвам да им пречи ... все едно на нас да ни пречат чистачките?! Така си го представям.
              Иначе това обдухването на дифузьора ... не познавам вдетайли тая система, още повече как звучи, не съм толкова технически запознат. Слушал съм и чел, но само зная, че съществува.
              Аеродинамично обаче, много се дискутира аеродинамиката в клуб - S1, та ... най-интересни са ми Ферари и Алфа/Заубер/. Имат най-странни и иновативни отвори за обдухване на радиаторите.
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                #8
                От доста време не съм чел на Иван Тенчев статиите. Трябва да отделя малко време. Преди време имаше една статия за енджин маповете на Рено и обдухването при Ред Бул = перфектен баланс и скорост в бързите завои. Вярно е, че на Ферарито има доста вертикални и хоризонтални елементи - ще има повече неща да падат след като Макс на н-ти път се торпелира в някое Ферари.
                Като казах Тенчев....понеже ще гледам пак по Диемите Ф1, искрено се надявам Момчил Манчев най-накрая да го разкарат от коментаторския стол. Траян Сарафов,Георги Иванов и Тенчев са достатъчни. Манчев е толкова некомпетентен, че няма да къде. А той явно живее близо до мен, щот го засичам често в супермаркета. Един път бях на фаза и като го сгащих на зеленчуците....Така и не ми отговори как Ферари са подарили победата на Фетел в Монако2017 (а той постоянно го повтаряше това)
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #9
                  Няма обдухани дифузьори, колега. И няма как да има. Виж къде излизат ауспусите. Ако са вкарали по-мощен ускорен поток под колите, това е заслуга на аеродинамиката, вече не на изгорелите газове. А от всички отбори, Ферари извадиха най-иновативните радиаторни кутии, които са с малък фронтален отвор на въздухозаборника, но за сметка на това имат отвор от горната част на кутията. Дълго се пулих как вкарват въздух там, при положение, че отвора е хоризонтален, но после видях, че огледалата им са с аероелемент, който улавя потока, насочва го нагоре и после с извит елемент го изпраща право към горния отвор на радиаторната кутия. Освен това под огледалото има аеро елемент, работещ като куанда обтекател, който също насочва поток към горния отвор на радиатова. Според мен това е гениално решение, което намалява челното съпротивление от радиаторите и създава допълнително притискане в средната част на автомобила.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #10
                    ... Един път бях на фаза и като го сгащих на зеленчуците....Така и не ми отговори как Ферари са подарили победата на Фетел в Монако2017 (а той постоянно го повтаряше това) ...
                    Не искам да го защитавам, но той си има заучени фрази, които предъвква?! Не му се дразня, просто чакам думата да вземе някой друг ... най вече инж. Иван Тенчев. Голям капацитет и адски зарибяващо говори, няма да забравя първият брой на списанието му, тогава беше все още "клуб F1". Имаше и заведение с болид в него ... далечен спомен ... може и да бъркам за болида?!
                    А този младеж Траян Сарафов - какъв е, в смисъл: спортен журналист, бивш или настоящ автомобилен състезател ... не знам? Защото и той се изказва много точно, според мен, разбира се.

                    ... Ферари извадиха най-иновативните радиаторни кутии, които са с малък фронтален отвор на въздухозаборника, но за сметка на това имат отвор от горната част на кутията. Дълго се пулих как вкарват въздух там, при положение, че отвора е хоризонтален, но после видях, че огледалата им са с аероелемент, който улавя потока, насочва го нагоре и после с извит елемент го изпраща право към горния отвор на радиаторната кутия. Освен това под огледалото има аеро елемент, работещ като куанда обтекател, който също насочва поток към горния отвор на радиатова. ...
                    Напълно съгласен, че е много интересно решение ... дано сработи и ще видим всички от грида как си разпробиват огледалата и горната част на кокпита, в зоната на радиаторите. Всички освен Алфа, защото те са интерпретирали тая идея и нормално, защото Алфа=Ферари ... поне като моторизация, а според мен и за доста други компоненти от болида. Идеята на Алфа е с двоен отвор, просечен от крило, като горната част е доста изместена назад по борда. Разликата е в по-лошата аеродинамика на Алфа, но със сигурност като площ на обдухване на радиаторите имат същите, ако не и по-добри параметри?!
                    И някак си Алфата, погледната фронтално е брутална!
                    Прикачени файлове
                    Последна редакция от Jimy; 28.02.2018, 14:55.
                    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                    http://www.keepfighting.ms

                    Коментар


                      #11
                      Не е толкова радикално решение. Миналата година за предсезонните тестове пак се изсипаха с хоризонтални отвори, но се отказаха от тях. Но да, може да се каже, че секцията около радиаторите е най-силно еволюирала. Работата е там, че не може да се разглежда като отделен елемент. В общата картинка: Предното крило има доста малки вертикални елементи в краищата си, които приличат на РБ13 (от миналата година). Най-сериозно впечатление прави (за мен поне) развитието във вертикалния и особено хоризонталния (до пода) панел зад предните колела. Ферари са направили шасито по-дълго спрямо миналата година. Това ми подсказва, че търсят малко по-голям хориз елемент с цел притискане в средната част на болида. Това беше сериозно предимство на Мерцедес миналата година, особено в по-студено време с по-твърдите гуми (в частност бързото им загряване). От там, вдигнатите радиаторни отвори, пак говорят за увеличаване на потока въздух, към задната част на пода, задната ос и дифузьора. Вертикалния елемент, на който пише "Леново" и улея под него спомагат точно за това. А пред радиаторните кутии има едни малки крилца, подобни на тези от 2007/2008, които спомагат за точното отвеждане към радиаторните кутии. Това с огледалата е впечатляващо. Като сравнение може би с носа на РБ13 имаше отвор за въздух. Отделно отвора с тройната секция (с допълнителното охлаждане) над главата на пилота е 1:1 с тази на Мерцедес. Също така се виждат в пода нарези и профили пред задните колелета за намаляне на турболентния поток под пода. Като казах пода....имам съмнения, че колата в плоскоста на пода е по-тясна от миналата година. Ако е вярно това е крачка напред - там Мерцедес имаха предимство с въздушното съпротивление. На мен с леки детайли колат ами изглежда като логична еволюция на миналогодишната, без някакви нови неща.

                      Сега....въпроса с двигателя и хибридните модули. Там ми е тъмна Индия. Всеки си мълчи. Ферари казват, че са надградили миналогодишния мотор, а Мерцедес са направили нова концепция.

                      П.П.Понеже толкова много глупости написах. Да си кажа, че нямам претенции да разбирам от аеродинамика. Може и да греша в изводите си за нещата.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #12
                        ... а Мерцедес са направили нова концепция ...
                        Четох някъде, че са прескочили 1000кс в състезателен режим ... ?!
                        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                        http://www.keepfighting.ms

                        Коментар


                          #13
                          Тия изпълнения на Мерцедес, където се правят на умрели лисици, малко ме дразнят. Наясно са (както и всички ние), че този отбор е абсолютен хегемон от 2014 до сега. Няма друг отбор в историята на Ф1 с толкова висок процент спечелени пол и победи. И вчера четох едно интервю на Волф, как се притеснявал от Рено и Макларън...ще се застрелям честно. Хубаво е да уважавш противника, но това звучи чак като подигравка. Всяко нещо си сима начало и край, за това чакам с нетърпение края на тази ера "Мерцедес". Малко хейтърски звучи, но поведението на шефовете в този отбор ми е леко префърцунено.
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            #14
                            Времето на Хамилтън е...нямам думи. Неофициален рекорд на пистата, постогнати с немаркираните като кант гуми. Това значело - Мидиум гуми, но изработени в друга фабрика на Пирели (каквото и за означава това). Явно и тази година Мерцедес ще бъдат над всички, като техника. Ето и времената до сега за днес:

                            1m18.317s
                            1 Hamilton Mercedes 1m18.945s
                            2 Vettel Ferrari 1m19.541s
                            3 Alonso McLaren 1m19.856s
                            4 Ricciardo Red Bull 1m19.955s
                            5 Sainz Renault 1m20.202s
                            6 Ocon Force India 1m20.805s
                            7 Hartley Toro Rosso 1m21.230s
                            8 Grosjean Haas 1m21.330s
                            9 Leclerc Sauber 1m21.432s
                            10 Stroll Williams 1m29.271s
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #15
                              Хамилтън и Рикиардо имат и по-добри времена, но мисля постигнати с най-бързите гуми. Докато другите си каркат със софт смесите, не съм мега сигурен обаче ... не откривам съответните статистики?!
                              Мда ... оказах се прав:
                              hypersoft tyre - Ricciardo - 1m18.047s
                              ultrasoft - Hamilton - 1m18.400s
                              soft - Vettel - 1m19.541s

                              ... но дори и така, разлика от ~1,5 сек е доста ... но пък спрямо Ред Бул, които не вярвам да са фактор, поне не и до средата на сезона.
                              Последна редакция от Jimy; 08.03.2018, 08:27.
                              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                              http://www.keepfighting.ms

                              Коментар

                              Working...
                              X