Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 46

Тема: Консултация преди покупка на Fiat Croma

Фиат фанатик Аватарът на noriaga
    Регистр. на
    21.06.2007
    Зависи какво търсиш колега... от към екстри и пространство Кромата е супер за парите си. Поддръжката й не е особено евтина за нашите стандарти (ако не случиш на кола може доста да се охарчиш). Возията за мен лично е неприемливо некомфортна за такъв клас автомобил и това е основното, което ме дразни в Кромата. Иначе кожен салон, навигация, Bose озвучение, автоматик, крузконтрол, панорамен покрив... всичко това за 5 бона си е ехеее
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

Кара Фиатче 126 Аватарът на Lakokara4a
    Регистр. на
    26.09.2017
    Цялата работа е, че чета за проблеми със скоростите и други разни. Сега, когато чувам че е некомфортна вече почвам да бия отбой нещо...
    Ако знам помагам, ако не знам питам - лична сентенция!

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Иди, качи се, покарай една, две и тогава реши. Комфорта е много субективно нещо, ако ме разбираш ...

п.п. Ако сравня с пунто, всичко друго е супер комфортно

Регистр. на
    26.09.2017
    Пунтото го взех за сина ми, като млад шофьор. Аз лично карам Тойота Корола Версо и Форд фокус С-макс. Та въпроса е Крома-та по-добре ли е или е по-зле от изброените. Аз ще седна, но това е едно от нещата. Ако ще патя със скорости благодаля, но не.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    За това ти казах задължително ръчна ск. От към комфорт и возия и сори поведение на пътя кромата бие и версото и форда.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Ми те ръчните са М32, които чат-пат имат проблеми. Т.е. те винаги имат, въпроса е дали ще е при теб. За икономия и здравина бих предпочел 120 коня дизел, за малко повече вървеж- 150.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Регистр. на
    26.09.2017
    Те точно за ръчните скорости казват че патят яко. Като се сваля трябва и съединител и отивало на много пари ремонта. А често се чупели в една тема чета. Другото дето спират какво ли не софтуерно- ЕГР, вихрови клапи, там още много неща... То ако с взимането ще тръгна да орязвам... ще видя, замислям се сериозно.

Бута детска количка Аватарът на roogdi
    Регистр. на
    27.07.2017
    1,6 бензин на газ Ланди Ренцо, монтирана от завода, ръчна ск. кутия, купена юли 2017. До сега 5000 км. Преди нея карах голф3, 1,8, 90 коня. След голфа ми се струва тромава, но свикнах. Първа и втора скорост са къси. С повече газ и високи обороти става пъргава. Седалките изключително удобни. Харесвам интериора много. След VW ми се струва че вози меко като кораб (легналите полицай ги минавам с 50 и бъбреците ми са на мястото си).
    След купуването веднага ми се счупи педала на съединителя, което е предизвикано от твърдия съединител(в сравнение с голфа не ми се струваше твърд, но след смяната му видях разликата):
    смяна на педал труд 200лв.(отпред се оголва до тенекия, има го в YouTube), педал от автоморга - 60лв.
    смяна комплект съедините и лагер помпа - 750 лв.
    смяна дюзи на газовата - 340+40
    вътрешна предна лява дръжка - 60лв. малко трудно се намира. От тук е най изгодно http://axm-auto.com/index.php
    Ходовата част е на Вектра, така че цените са като за Опел. Двигателя е на Опел.
    Карала съм я само градско в Пловдив със средна скорос 25-28 км (половината булеварди са в ремонт и задръстванията са ужасни) - гори 13-14/100 газ.
    Fiat Croma 1.8 16V 2007г
    Golf 3 1.8 ABS 94г
    ВАЗ 2101 74г

Фиат фанатик Аватарът на noriaga
    Регистр. на
    21.06.2007
    Да уточня нещо - ако се кара по хубав път (магистрално) със скорост до 150 км/ч наистина е доста комфортна кромата, но тръгнеш ли по по-кофти път... на мен лично ми е доста неприятна возията. И все пък съм подчертал, че возията е некомфортна за този клас автомобил. Ако се сравнява с Пунто... да екстра е Друса си яко, а препятствия тип легнал полицай с по-силно изразена гърбица (която няма хубаво заглаждане ами е като малък бордюр) се поемат изключително неприятно.. Карал съм доста автомобили вече и субективното ми мнение за возията на Крома е по-скоро отрицателно.
    Последна промяна от noriaga : 26.02.2018 в 12:56
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

Кара Фиат
    Регистр. на
    16.01.2017
    Здравейте,
    Карам Кромата /150к.с./ вече почти 15 000 км. премахнах вихровите клапи-цена на отстраняването 200 лв.Най-добре да се махнат като се сменява ангренажния ремък и ролките/при мен те заедно със водната помпа струваха 170 лева/.махнах и ДПФ филтъра -цена 300 лв./самият филтър обаче продадох за 180лв./
    В купето има много място както на предните,така и на задните седалки.Има и много място над главите.Купето е просторно.Динамиката е супер с този мотор.За тези километри освен гореописаното и масло не съм сменявал нищо.Нищо не тропа по ходовата част,май ще се окаже доста здрава.Не съм имал други проблеми.Колата си заслужава за тази цена.
    Ланча Капа 2,0 VIS
    Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Тема: Консултация преди покупка на Fiat Croma

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •