Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат гранде пунто 199 1.2 странен проблем с оборотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат гранде пунто 199 1.2 странен проблем с оборотите

    Здравейте колеги. От няколко дни пунтака започна да се държи странно. Като загрее, усещам едно супер леко тресене. Оборотите леко играят, но днес изчистих дроселовата калапа и няма проблем с оборотите. Когато е студена, колата си работи нормално, без това леко тресене. Загрее ли обаче се усеща. Друго което ми прави впечатление е че когато я форсирам излиза бял дим. Четох нещо че, имат проблем с ламда сондата. Не е махнат катализатора. Някакви идеи и ако има колега от Пловдив, който да има специална диагноза за фиат нека да остави координати.
    Последна редакция от ivanyurukov; 25.02.2018, 17:11.

    #2
    Гледай си антифриза поне 1 път на ден.
    пп. Напрайх са на интересен; съмнявам се че ти е тръгнала гарнитурата на главата .
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Ами гледам го но си седи точно там където съм го налял. Правило ми е впечатление, че някой път като я запаля е държала ниски обороти и е светвал чека, но като я изфорсирам всичко е било ок

      Коментар


        #4
        Измерете компресията на топъл мотор. Прилича на глава ама не е гарнитура.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Днес гледах свещи кабели дросели сонди. Закачих я на диагностика и ми показа богата горивна смес. Другото което не съм написал тук е че, това се случи след смяна на ангренажа, което ме кара да мисля че не е зацепен правилно. Някой да се е сблъсквал с подобно нещо

          Коментар


            #6
            ivanyurukov написа: Преглед на мнението
            Днес гледах свещи кабели дросели сонди. Закачих я на диагностика и ми показа богата горивна смес. Другото което не съм написал тук е че, това се случи след смяна на ангренажа, което ме кара да мисля че не е зацепен правилно. Някой да се е сблъсквал с подобно нещо
            Колега, ако се е появил проблема точно след като сте сменили ангренажа първо търсете там проблема. Няма смисъл да сменяте сонди, датчици, дросел евентуално ако не се провери отново този ремък. Може и да сте го зацепили хлабав и да е прескочил.
            Fiat Coupe 1.8

            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              Измерете компресията на топъл мотор. Прилича на глава ама не е гарнитура.
              И ти си прав ама ако не са го зацепили както трябва или е прескочил след това незнам какво ще измерят.
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #8
                типичен симптом на износени легла.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Утре ще го презацепвам на ново и ще пиша по темата. Купих специализиран уред, защото със сигурност знам че е зацепван без уреда. Така и така ще свалям капака на клапаните, ще сменя и гарнитурката заедно със свещите с които карам вече 40000 км

                  Коментар


                    #10
                    Проблемът е решен с правилно зацепване на ремъка. Колата вече работи правилно. Само че инструмента който купих нещо не мога да му схвана чалъма, та се наложи да се зацепва по стария метод с горна мъртва точка. Някой ако има снимки и схема как се ползва този инструмент ще съм му много благодарен. Другия вариант е този инструмент да не е за моя фиат въпреки че пише че става за 199A4.000

                    Коментар

                    Working...
                    X