Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на филтър купе на фиат линеа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    От тези твои перипетии в сервиза аз се сещам за друго. Сега нали ще искат да въведат сервизите да дават гаранция за ремонтите, които извършват. А каква гаранция ще имаме за ремонтите, които сами си извършваме на поляната и излиза ли, че няма да можем да си правим ремонти, защото не можем да си дадем и гаранция? Казвам това, защото с шурей ми много пъти правим такива ремонти на Мареата, но той е инженер, има всякакви инструменти и постоянно чете и се интересува. Той проверява в спецификациите всеки болт с колко нютон-метра да затегне. Аз в сервиз не съм виждал някой да ползва динамометричен ключ, а всичко се стяга до отказ. Преди две години с отбелязвания и шублер ми смени накрайниците и като отидохме на стенд, всички стойности светнаха в зелено, а в сервиза казаха, че такава регулирана кола не са виждали. Та, аз вярвам много повече на това, което виждам, че прави шурей ми, отколкото на някакви измислени гаранции. Така и ти - отиваш за едно в сервиза, а после се оказва, че са ти "ремонтирали" някои други неща без гаранция
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #17
      А иначе за монтажа през коша, предполагам, че ако се свали кората под чистачките, пак ще се стигне до филтъра. Не че това е нормалният начин, но вероятно е възможно.
      Не съм виждал такава кола и как ѝ се сменя филтъра, но в едно съм напълно сигурен - на света няма кола, на която да са си играли да предвидят и проектират два начина за смяна на филтър, от две противоположни места. Дори и да свалиш корите, може би ще успееш да видиш филтъра, все пак от там някъде е въздуховодът за свеж въздух, но със сигурност няма да можеш да го изкараш без да го унищожиш, а след това няма начин да поставиш нов филтър. Ти нали имаше една Мареа преди? Все едно на Мареата да го изкараш през жабката. Няма начин.

      А това, което са ти разказали в "сервиза" - наистина е много забавно. Сигурно им е влязла вода в мозъка през ушите и са им ръждясали мислите. Е такива мърлячи да има... добре че нямаш повече поражения.

      На Бравата ми като спря да работи вентиалтора преди 2-3 г. (преди това работеше бавно, неравномерно, на пресекулки.. ), реших, че трябва да му сменя четките. Свалих, отворих и се оказа, че има четки за най-малко още 5 години при същото ползване. Почистих хубаво със спрей за карбуратори и после с контактен спрей там, където контактуват четките, подадох му 12 В и щеше да литне. И до момента си работи мощно и без грешка.

      Коментар


        #18
        Така е . За филтъра ме излъгаха и не разбрах за какво беше този цирк. 30-те лева, които им дадох, и сега не ми се струват много. Дано вентилаторът работи, а другото са дреболии.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #19
          Другия път ги дай на мен и аз може да те /излъжа/дори по правдоподобно
          Един дедо миналата година му бяха казали че вентилатора трябва да се смени с тези безстепенен с платка да 300 лв
          а имаше проблем само в лагерите и стария го бяхме оправили без да пипаме електрониката
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #20
            Ами пак казвам, че 30 лв. за монтаж/демонтаж и профилактика на вентилатора ми се виждат съвсем нормална сума. Даже ми оправиха и две крушки - една изгоряла габаритна (смениха ми я заедно с нагорялата фасунга) и наместиха едната крушка на дългите, която не беше монтирана както трябва. За това че са сваляли поленовия филтър - и то през корите, ме излъгаха, нямам представа защо. Че е почистван вентилаторът е сигурно, защото той беше започнал да издава едни скърцащи звуци, преди да откаже да работи, а сега работи много тихо. Дали е влизала вода във вентилатора, няма как да знам. Ще махам периодична тапата в най-ниската му част да видим ще пада ли нещо от нея. Единствено ме хвана яд, че са откопчали тапицерията - фабричната. И уверявам ви, че закопчаването ѝ не е никак лесна задача, почти невъзможна за сам човек. Подобна простотия досега никъде не бяха ми правили.

            Това, което ме интересуваше - откъде се монтира поленовият филтър, го разбрах. През жабката се монтира! И благодаря на отзовалите се. Оттук нататък темата става безсмислена.
            Последна редакция от snake; 26.02.2018, 11:37.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар

            Working...
            X