Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Фиат Мултипла.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не съм от София колега, затова искам снимки, нямам наблизо колега с Мултипла. Ако си съгласен да ми пратиш снимки може на лс. да ти дам тел номер да ми ги пратиш на Вайбър.
    Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

    Коментар


      #17
      Колега, утре ще пробвам да снимам механизма отзад.
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар


        #18
        Click image for larger version

Name:	IMG_20180314_144033.jpg
Views:	1
Size:	238,9 KB
ID:	2095432Click image for larger version

Name:	IMG_20180314_144003.jpg
Views:	1
Size:	244,6 KB
ID:	2095433
        Дано да разбереш нещо, колега. Не мога да снимам по-добре, без да сваля седалката.
        Dacia Duster 1.6 4WD

        Коментар


          #19
          Мерси колега, снимките са добре, но точно където е счупена моята го няма на снимките. Ако не те затруднява да щракнеш още две, но снимай по надясно. Счупеното се пада в долния десен ъгъл на снимката, но на тези снимки не се вижда, трябва да снимаш дясната част от механизма, повече в задния край. Ако не ти се занимава няма проблем, благодаря и на това.
          Поздрави!!!
          Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

          Коментар


            #20
            Дано да не забравя утре да снимам. Не е проблем, колега, стига да се сетя, че малко ме вее вятъра на бял кон.
            Dacia Duster 1.6 4WD

            Коментар


              #21
              Click image for larger version

Name:	IMG_20180315_134930.jpg
Views:	1
Size:	254,9 KB
ID:	2095434Click image for larger version

Name:	IMG_20180315_134955.jpg
Views:	1
Size:	286,3 KB
ID:	2095435Click image for larger version

Name:	IMG_20180315_135026.jpg
Views:	1
Size:	262,1 KB
ID:	2095436
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #22
                Мерси много колега, тези снимки ми вършат идеална работа. Сега ще я оправя седалката и ще работи както трябва. Друг проблем се появи днес, задна започна да хърка при запалена кола, а на изгасена си влизат добре. Сигурно и съединител ще трябва да сменям, а като я оглеждах при покупката и до днес нямаше проблем.
                Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

                Коментар


                  #23
                  salih84 написа: Преглед на мнението
                  Мерси много колега, тези снимки ми вършат идеална работа. Сега ще я оправя седалката и ще работи както трябва. Друг проблем се появи днес, задна започна да хърка при запалена кола, а на изгасена си влизат добре. Сигурно и съединител ще трябва да сменям, а като я оглеждах при покупката и до днес нямаше проблем.
                  Не бързай. На мен ми правеше същото. Смених маслото в скоростите(само оригинално Тутела наливай , има много строга спецефикация) и проблема изчезна.
                  тралала

                  Коментар


                    #24
                    Мерси колега, ще пробвам със смяна на масло, ако не се оправи, смяна на комплект съединител. Поръчах масло Tutela transmission Technyx 75W85 - 2 литра предполагам стигат.
                    Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

                    Коментар


                      #25
                      Колата е супер, но ми се струва, че прекалено много й се вглеждаш, вместо да я караш
                      Счупената седалка явно е чест проблем. И на моята не искаше да се вдига, не че ми е трябвало.
                      Не знам този съединител дали може да се регулира, ако може, врътни го напред-назад, може и да изчезне хъркането, но по спомен май само бензинките можеха.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #26
                        salih84 написа: Преглед на мнението
                        ...Друг проблем се появи днес, задна започна да хърка при запалена кола...
                        Ако се вслушаш, ще установиш, че много коли го имат този проблем. Най-вероятно не става дума за съединител, а за скоростна кутия, синхронизатори на задна и т.н. Аз съм намерил два начина за справяне с хъркането на задна:
                        - Минаване през първа и след това задна
                        - Не знам как се сменя задна на мултипла, но да предположим, че е просто надясно и назад, както е на повечето коли. Натискам съединителя, давам лоста надясно, задържам за секунда-две и тогава давам лоста назад

                        И при двата начина не хърка. Пробвай.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #27
                          Още един начин, спирам, натискам съединителя, вкарам на втора, веднага след това на задна и не е хъркала никога задната така.

                          Коментар


                            #28
                            Аз до колкото знам задната няма синхронизатори или поне на нашите евтини колички няма такива. Според мен хъркането на задна е или от масло или съединител или помпа - горна/долна или ако е с лагер помпа от нея.
                            Fiat Bravo II 1.4 16v
                            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                            Коментар


                              #29
                              Мерси за мненията колеги, да колата е идеална поне за мен. Когато реших да взема друга кола си я харесах веднага и си казах, това ще е следващата ми кола. До сега карах Алфа Ромео 146 и съм много доволен от нея и не изневерих на италианските марки.
                              За задната скорост, моята е с жило и има за регулиране. С майстора ми дето обслужи колата, го натегнахме малко и се пооправи донякъде. Като е студена е добре, но загрее ли пак малко хърка. Според майстора е за смяна, защото е и доста твърд педала, поръчахме комплект и ще се разглобява да видим какво става вътре. Като го оправя ще пиша какво е положението.
                              Още веднъж благодаря за мненията!!!
                              Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

                              Коментар


                                #30
                                Като сменяш съединител, смени и жилото задължително щом е с жило.
                                Fiat Bravo II 1.4 16v
                                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                                Коментар

                                Working...
                                X