Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Фиат Мултипла.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Доколкото знам съединителя на Мултипла дизел е с помпа.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #32
      Не е с помпа, с жило е поне на моята, при другите незнам. Жилото си е добре и няма да се сменя, не ми се дават излишно пари, като се скъса ще го сменя. Колата е разглобена и е сложен новия съединител, маховика е добре по преценка на майстора. Смених и висящия лагер на дългата полуоска, че беше много зле. Ще налеем и ново масло.
      Мерси за препоръките.
      Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

      Коментар


        #33
        Да ползвам темата на колегата - някой сменял ли е датчика за скоростомера? От няколко дена спря да отчита скорост и изминали километри. За модела метан `99г. става дума /без ABS/.

        Коментар


          #34
          По-скоро е привода/червяка, който предава сигнала на датчика.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #35
            Вчера свалях седалката за да я оправя, оказа се че трябва само заварка. Тя заводски е била заварена, но явно някой е скочил върху нея, че да се счупи. Заварихме я и сега си работи идеално. Благодаря на колегата за снимките. Свалянето стана много бързо, държи се на 4 болта и има 2 букси, но преди да ги откача махнах минусовата клема на акумулатора.
            Друг въпрос, някой да знае от къде мога да си намеря(сваля) сервизно ръководство за колата, ако е ПДФ формат още по добре.
            Поздрави!
            Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

            Коментар


              #36
              Здравейте колеги, търся си втори комплект джанти за мултиплата. В момента е с джанти с размер 6.5J 15 цола ЕТ 31.5 алуминиеви, намерил съм железни с размер 6.5J 15 цола ЕТ43. Въпросът е ще станат ли на колата и ще има ли проблем заради разликата в ЕТ на джантите, за да знам дали да ги поръчвам.
              Поздрави!

              Целта на темата е постигната - събрани са мнения и автомобилът е купен.
              Въпроси по конкретни технически въпроси - в съответните раздели.
              Модераторски екип на fiatforum.bg
              Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

              Коментар


                #37
                Сервизно ръководство( с описание на ремонти) няма или поне аз не съм намерил. Ще е полезно ако някой го има и го качи. Иначе имам оригиналната италянска книжка и същата в PDF на англ. език. Вътре са описани интервалите на смени и по важна информация за колата( размер гуми, работа с бордкомпа и т.н.). Ако ти върши работа пиши на ЛС.
                По въпроса за размера на джантите - аз лично купих от Мултипла тоест същото ЕТ. Не си прави експерименти, защото колата е тежка и е важно да спазиш стъпката. Огромна вероятност има да опира при пълен завой с макс размер гуми.
                тралала

                Коментар

                Working...
                X