Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT BRAVA 1.6, 16V, 1996 - Проблем при палене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT BRAVA 1.6, 16V, 1996 - Проблем при палене

    Здравейте колеги,

    Нов съм, както във форума, така и зад волана.
    Преди няколко месеца си купих първата кола - Фиат Брава 1.6 1996 година, с газова уредба, тук там външни забележки, но работеше добре, както на бензин, така и на газ.

    Преди няколко дни ходих до един магазин с въпросния ми автомобил. Паркирах, влезнах до магазина, върнах се, мушнах ключа, завъртях, но не искаше да запали, пробвах няколко пъти но не стана. Сякаш не достига горива... Пробвах на газ и на бензин - без резултат. Няколко души ме видяха и ми казаха да бутнем, с надеждата да запали. Бутахме около 50-60 метра на паркинга на магазина, но не запали.
    Имах въже в колата и в крайна сметка един приятел ме задърпа до вкъщи, не ми се искаше да преча вече на този паркинг.
    Този приятел ми сподели, че е възможно акумулатора да не генерира достатъчно ток, за да запали и да трябва да се зареди.
    Зареждах го цяла нощ, сложих го обратно, но уви-нищо. Същият проблем-сякаш не достига гориво...пък и газ и бензин имам по половин резервоар сигурно....

    Почват да ми споделят разни мнения за бензинова помпа, клапани, бушони и т.н.
    Решил съм да я завлека до един сервиз, но преди това исках да чуя мненията ви, за да добия малко представа от къде може да идва проблемът.
    Ще се радвам да чуя някакви мнения!

    П.С. Извинявам се за дългата тема.


    Темата е преместена в правилният раздел.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    От къде си?
    Каква е газовата?
    Помпа на контакт чуваш ли?
    Затормозяване при въртене на стартер ?
    Стартера върти или само пука?
    Висящи ремъци от някаде?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
      От къде си?
      Каква е газовата?
      Помпа на контакт чуваш ли?
      Затормозяване при въртене на стартер ?
      Стартера върти или само пука?
      Висящи ремъци от някаде?
      Пазарджик.
      Газовата система е обикновена.
      На контакт не се чува помпа.
      Няма затормозяване при въртене на стартер и си върти нормално.
      Няма висящи ремъци.

      Коментар


        #4
        натисни краша под седалката.
        Жълт ключ на таблото да свети постоянно?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Ако е от бензиновата помпа няма да имаш проблем на газ ,този проблем го елиминираш, бутона под седалката спира бензина така че и той не е проблем.Търси проблема по тока ,защото гориво имаш няма какво а спре и двете горива искра няма .Има едно скапано двойно реле което спира и помпата и бубината или датчик на коляновия вал.Пиши поне от къде си може аз или някой колега да ти помогне със здрави части да разбереш точно кой е проблема ,успех.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            Колегата е писал, че е от Пазарджик.

            Преместих темата в раздел Бензинови двигатели, защото определено проблема не е общ.


            Сега на въпроса:
            Можеш ли да провериш дали идва ток на свещите?
            Ако не знаеш как помоли някой, който има опит и пиши като разбереш.
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Факта че колата е с АГУ говори че бензина се прекъсва когато тръгва газта с реле. Смятам че там е разковничето
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Да де, ама бензина се прекъсва на дюзите и от същото място взима газовата. Колегата да каже дали чува клапаните да цъкат като дава контакт. Същия проблем съм го имал с датчика на КВ. Обаче тогава светва лампата на таблото за проблем.

                Коментар


                  #9
                  отговор

                  Здравейте колеги,

                  Получих информация от сервиза, в който оставих колата.
                  Бензиновата помпа си е добре, не е датчика на коляновия вал. Свещите са добре.

                  Проблемът е от компютъра и имобилайзера...
                  Казаха ми да си потърся Компютър + Имобилайзър от някъде втора ръка...
                  Какво мислите?

                  Коментар


                    #10
                    От сервиза ми казаха, че не идва ток на свещите... писах по-горе за компютъра и имобилайзъра...

                    Коментар


                      #11
                      Ако не свети жълтият ключ на таблото ме съмнява да е от имобилайзера.
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #12
                        1.8 16V е моята,виждам че темата е стара но да кажа защото аз имах голям проблем с паленето,бушон беше но неоткриваем,нямаше информация за него,намира се от дясно на джабката,не се вижда трябва да се разглоби само преиферията на джабката с 6 винта.

                        Коментар

                        Working...
                        X