Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръка за входна блиндирана врата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз бих се включил с един практичен съвет: много добре обмисли дали да е с дръжка за отваряне от двете страни, или само от едната.

    Ако е от двете страни - никога няма да се заключиш неволно, но понякога ако си се замислил и бързаш, може в бързината да забравиш да заключиш. Може също да забравиш да заключиш след като си влезеш у дома, например ходи ти се до офиса да размишляваш, бързаш, после жената те занимава с шикалки и то останало отключено.

    Ако е само от едната - винаги има риск да тръгнеш да излизаш без ключове и докато ги търсиш из джобовете, вратата да хлопне отвън и да не можеш да влезеш, а на близо да няма кой да ти помогне с ключ. Ще викаш Ключаря да я чупи. Ще трябва да държиш резервен ключ извън къщата за такива екстремни случаи, че не е много приятно да олекнеш непредвидено с 50-100 лв за патрон и 30 лв транспорт на Ключаря.

    За у дома съм избрал първия вариант. Понякога забравям да заключа, предимно като вляза. На излизане обикновено забравям дали съм заключил, че го правя инстинктивно без да го помня, та понякога се връщам да проверявам.

    Коментар


      #17
      Това дето го обяснява колегата ogi28b съм го изпитвал на гърба си, понеже при нас е двойно прецакано положението входната ми врата е с дръжки и от двете страни, но входната ни е с топка и като ида да хвърлям боклука доста често увисвам навън (ако някой е успял да мине в това време и да хлопне вратата). Наскоро мръзнах така навън по чехли... Затова ако в блока можете да се съберете и разберете за домофонна уредба ще е добре (щото ние не успяхме).
      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

      Коментар


        #18
        Зависи кой как е свикнал.
        Слагал съм топка на една жена за една седмица се заключи два пъти
        После си върнах дръжките иначе с топка е по добре .
        Ако има патрон и той е Аблой BEKS ако има ключ от вътре от вън с резервен може да се отвори при другите не става .
        При касовите и другите винаги трябва да има резервен ключ от вън за всеки случай .
        Винаги като отключвам някой пи тези случай му казвам да си направи ключ ама рядко някой слуша или ключа на врата да си носят .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #19
          krasio_79bs написа: Преглед на мнението
          Може да погледнете вратите на Стар чилик (Турция)
          Един колега също ми препоръча тази марка турски врати. Ще ги разгледам. Иначе относно топката - абсурд. Преди години бях на квартира и вратата беше такава - 2-3 пъти сме викали ключар. А и съм с две малки деца... Иначе идеята ми е вратата да е достатъчно сигурна, че да откаже дребни кокошкари. Не държа нищо ценно в апартамента - нито пари, нито ценности, само дребна техника, TV-та и това е
          Последна редакция от noriaga; 21.02.2018, 08:37.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #20
            noriaga написа: Преглед на мнението
            Колега това за " не повече от две" за пантите при външен монтаж не го разбрах. Можеш ли да разясниш
            използването на 3 или повече панти води до излишни напрежения тъй като оста на пантите в 99% от случаите се разминава и средната или средните оказват напрежение върху крайните две поради това много често явление е счупването предимно на горната
            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

            Коментар


              #21
              Ако пантите ги монтира майстор Тричко с ролетката може и да е така. На моите интериорни врати местата за пантите са фабрично изрязани с машина във вратата и касата. Едната от вратите е от горе до долу 1см триплекс стъкло и е доста тежка.

              А колкото до блиндираната - има брави с два патрона - или два секретни или секретен и касов. Бравата с патроните и бронировките ми излезе към 700лв - Abloy, Mauer, Securemme. Инвестирай в хубава брава и патрони. Никой няма да тръгне да ти реже вратата с флекса.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #22
                Дори не е необходимо патроните да са скъпи и до 100лв става например Декаба =МD стават може и FAB
                има такива където не се отварят
                важно е да има зашита Click image for larger version

Name:	магнитна защита Disec 1.jpg
Views:	1
Size:	40,6 KB
ID:	2095379
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #23
                  Ето вече монтираната врата:





                  Според мен за парите, които струва, си заслужава. Преди тази тема уикенда обиколих много магазини за врати и цените бяха доста по-високи. Предвид бюджетното решение мисля, че си намерих моята врата, както се вижда.
                  Нещо, което ми хареса е средната, вътрешна ключалка. Като я заключиш служи като резе-синджир от едно време. Може да отвориш вратата да кажем 10см, колкото да видиш кой е (има механизъм, който се отваря и задържа вратата).
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #24
                    Сга остана да смениш поне един патрон и защитата.
                    може да добавиш и малко електроники ако ти се занимава.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #25
                      Даже може за по сигурто да вържеш един гладен тигър.
                      Во, изглежда страхотно.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #26
                        Ето вече монтираната врата:





                        Според мен за парите, които струва, си заслужава. Преди тази тема уикенда обиколих много магазини за врати и цените бяха доста по-високи. Предвид бюджетното решение мисля, че си намерих моята врата, както се вижда.
                        Нещо, което ми хареса е средната, вътрешна ключалка. Като я заключиш служи като резе-синджир от едно време. Може да отвориш вратата да кажем 10см, колкото да видиш кой е (има механизъм, който се отваря и задържа вратата).
                        Супер е колега. Колко ти излезе целия масраф
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          #27
                          500 лв. вратата, 100 лв. за монтаж и 40 лв. за къртене, че панелния "вход" се оказа с около 15см по-тесен и нисък от необходимото.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #28
                            Ползва Solid с двойно заключване ,вградена аларма и sms оповестяване. Първоначалната инвестиция е малко водичка, но се изплаща с времето, а и е много добра. Много е вярна приказката ,За грош петел-за грош пее. Инвестирах и не ме е яд изобщо. Цената преди 6 години беше около 1500 лв.
                            EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
                            EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
                            FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

                            Коментар


                              #29
                              kluchar написа: Преглед на мнението
                              Сга остана да смениш поне един патрон и защитата.
                              може да добавиш и малко електроники ако ти се занимава.
                              Ключар казваш да се смени поне единия патрон.. кое го налага - т.е. препоръчваш по-сигурен? И лесно ли става замяната или трябва да се преправя вратата? Питам ако си взема същата и реша да я ъпгрейдвам
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар


                                #30
                                Според тези, които ми я продадоха, горния патрон е обикновен и няма проблем с разбиването. Но долния бил хубав и ако искам нещо по-добро, може, но е излишно.
                                Точно за това не се вманиачавам. Ако държа на сигурност, не инвестирам във врата, а в застраховки, СОТ и т.н.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X