Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат браво 2 волан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат браво 2 волан

    Здравейте,колеги . Имам Фиат браво 2 . От колата съм много доволен ,единствено волана ме дразни . Като от гума е няма копчета и някак на допир не ми харесва . Намерих волан (с копчета ) ,но не знам арбега ще стане ли ( волана няма арбега) . Човека не знаел дали ще стане ,а не му се и мерило (не знаел как :д) Та въпроса ми е следния . Някой знае ли арбега на обикновения волан ,става ли и на този волан с копчетата ?! Малко с глупости ви занимавам ,извинявам се . Благодаря на всички за отговорите . Лек ден .

    #2
    Трябва да са еднакви
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Колега, не мога да ти отговоря, извинявай за което, но ми стана интересно - воланът ти не е оригинален ли, че няма възглавница? Защото от много години насам (може би 20, поне) възглавницата за шофьора е задължителна, иначе колата не може да излезе от завода и да се продава в Европа. Това значи, че независимо какъв волан имаш в момента, то колата 100% има инсталация за възглавница, окабеляване в ярко-жълти шлаухи, централа за управление на възглавницата, евентуално колани, свързани към централата, индикация на таблото и каквото още се сетиш. Та стига воланът да е от такава кола и някога да е работел - няма причина, ако всичко друго ти е наред, да не работи в твоята кола. Може би след като се нулира централата, да ѝ се изтрият грешките и лампата на таблото да не свети.

      Ако лампата на таблото ти не свети, то има малко по-сериозна авто-джамбазка намеса.

      Коментар


        #4
        Не съм се изразил правилно . Оригинален е с възглавница ,просто няма копчета . А този който ми дават с копчетата ,няма въздушна възглавница . За това питах дали ще паснат . Мерси за включванията ! И аз мисля ,че ще паснат ,но не съм сигурен .

        Коментар


          #5
          Най-добре свали твоята и пробвай, защото са два чешита.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            И лентовия кабел, дядо попе. Него да незабравиш.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Благодаря ви за отговорите . Няма как да го пробвам ,понеже волана е на 500 километра от мен . С преглед и тест може да ми го пратят . Но пак не знам как ще го меря.

              Коментар


                #8
                Димо,става волана не се притеснявяй.Разликата е в пласмасите отстрани на възглавницата.Иначе като размер са еднакви.Пипкава работа е да свалиш възглавницата на волана ако не си свалял такава.Трябват ти 2 шестограма 4мм и през точките отстрани на възглавницата натискаш едновременно и тя излиза нагоре.Ако не си го правил потърси някой който е свалял.И Банков ти каза за лентовия кабел
                198mjet Bravo

                Коментар


                  #9
                  Благодаря ти много колега !

                  Коментар


                    #10
                    Само още нещо да питам . Дали има изкарани кабели/букси от волана за сд/навигация . Понеже искам нали да мога да контролирам сд/навигацията от копчетата на волана (най - вече за това искам такъв волан) . Благодаря на всички за включванията . Живи и здрави .

                    Коментар


                      #11
                      Да де, нали за това ти писах да не забравяш лентовия кабел
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Димо по принцип жабарите окабеляват за всички екстри.При доставен лентов кабел ще ти бъде по лесно да си инсталираш(монтираш)всичките опции от волана.Това ще го разбереш като свалиш волана.Дано съм бил от полза
                        198mjet Bravo

                        Коментар


                          #13
                          Сваляш твоята и отиваш в Еконт с нея. Обръщаш я и сравняваш отзад дали са еднакви.
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар


                            #14
                            Естествено че еърбега е същия.
                            Само за протокола - на Алфа 159 излязла без мултиволан лентовия кабел има буксата за такъв.
                            Само волана се сменя, после се активира в бодито.
                            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря ви за отговорите.

                              Коментар

                              Working...
                              X