Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.6 16V 103 конски сили - не пали след подаване на ток

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Това си го знам, но много пъти съм подавал и взимал ток по "стария" начин, защото е по-бързо и по-лесно, но сега стана белята.

    Както и да е. Поръчах вече схемата от Полша. Ще ви държа в течение.
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #17
      Слав написа: Преглед на мнението
      Ето тази схема е изгоряла:
      ST L9116

      Сега се издирва такава !
      Ако някой има негодно ЕКУ, но тази схема е здрава нека се обади за оферта


      П.П.
      Ето това ми трябва:

      http://allegro.pl/st-l9116-st-ue06ab...045663464.html

      Идеи как да го взема от Полша?

      http://www.leomodulos.com.br/st-l911...erto-ecu-drive

      Или от Бразилия?
      Имам една китайска схема в нас, пише ST, ама си е китайче за 1 долар, доста се харчи в алиекспре, даже има поръчки и от България, утре ще го потърся и ще ти го подаря ако го намеря. Аз мойто чипче (ЕКУ драйвер) го смених за 10 лв в Пловдив, изгорях го с кофти поялник. Това драйверче мизерно изработва 5 волта за датчици, педали и дросели като същевремнно и "храни" половината интегрални схеми в компютъра. Голяма простотия е. Някой пробвал ли е да си закачи един мултицет на 5 волта и да наблюдава дали пропада при изпищяване на таблото за загуба на връзка, прегряване, работа на 3 цилиндъра и грешки в TPS, според мен ще пропада туй захранване. Ако си от Пловдив може направо да се видим да ти дам схемата

      Коментар


        #18
        Сърдечно благодаря за желанието!

        Дано да я имаш и да свършим работа

        Стискам палци!


        П.П. Искам да уточня - ЕКУ-то вече не е в Михаил.
        Взех си го и го дадох на приятел, който от дете се занимава с електроника и сега разчитам на него да го съживи.

        П.П.2 Крум е успял да намери схемата и ще ми я прати. Огромно благодаря на колегата!

        Ще ви държа в течение
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #19
          Аз съм любопитен как установихте,че тази интегрална схема е изгоряла?
          OVB X18XE1 седан+ГИ

          Коментар


            #20
            Не го правя аз.
            Човека, на който го дадох така казва.
            Едва ли за професионалист е особена тайна как точно се установява.
            Предполагам, че и с обикновен мултицет може да се провери? Някой по-запознат да сподели.
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #21
              Взех схемата от Еконт.
              Благодарности отново на Крум!

              Сега тръпна в очакване за крайния резултат...
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #22
                Първо честит 3 март и се извинявам за спама, но ми изникна тревога сега. Карам фиат мареа 1.9 жтд 105коня и досега съм дал ток поне 20 пъти последно вчера давах на един комшия с опел астра 1.6 бензин там стана лесно. Останалите пъти на колегата рой кара бмв 525д и там доста трудно пали - около 20 минути коата е свързана с неговата и я държа на 3000 оборота и така няколко опита докато запали той (това при тотално изтощен негов акумулатор всмисъл неможе да отключи колата) та въпроса е трябва ли да се притеснявам за моята кола? Ако трябва оставям си кабелите в къщи и това е.
                Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
                Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

                Коментар


                  #23
                  Хубаво е като му дадеш ток да поизчакаш малко поне 10 -15минути.
                  и тогава той да стартира
                  Да си има ключ поне да отвори багажника
                  там нали му беше акумулатора и тогава да си отваря
                  Ако няма ток и вътре да си не може да си отвориш вратите - това е безмислена екстра
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #24
                    Слав написа: Преглед на мнението
                    Взех схемата от Еконт.
                    Благодарности отново на Крум!

                    Сега тръпна в очакване за крайния резултат...
                    Има ли резултат?
                    OVB X18XE1 седан+ГИ

                    Коментар


                      #25
                      Blad3maz7eR написа: Преглед на мнението
                      Първо честит 3 март и се извинявам за спама, но ми изникна тревога сега. Карам фиат мареа 1.9 жтд 105коня и досега съм дал ток поне 20 пъти последно вчера давах на един комшия с опел астра 1.6 бензин там стана лесно. Останалите пъти на колегата рой кара бмв 525д и там доста трудно пали - около 20 минути коата е свързана с неговата и я държа на 3000 оборота и така няколко опита докато запали той (това при тотално изтощен негов акумулатор всмисъл неможе да отключи колата) та въпроса е трябва ли да се притеснявам за моята кола? Ако трябва оставям си кабелите в къщи и това е.
                      Виж тук какви сме ги дробили преди 10 години: ПАЛЕНЕ С КАБЕЛИ

                      Там в темата може и да не го пише, но от годините практика и прочетено тук-там, предимно тук, мисля, че най-разумно е следното:

                      - Свързваш плюсовете на двата акумулатора
                      - Свързваш минуса на акумулатора на работещата кола с шасито или ако има - ухо на двигателя.
                      - проверяваш щипките да са сравнително здраво хванати, да не мърдат лесно, да няма опасност от откачане от вибрациите.
                      - стоиш така и чакаш, колкото повече чакаш - толкова по-добре.
                      - когато решиш да палиш втората кола - гасиш първата, без да махаш кабелите.
                      - ако решиш да не гасиш първата - откачаш един от двата кабела и внимаваш да не го допреш до другия

                      Вчера така палих едно Стило, имаше нужда от съвсем малко помощ, но все пак поизчакахме 15 минути да "вдигне". Много хора в незнанието си закачат кабелите и мислят, че това е магия, при която колата 100% ще запали. Изчакват 1, най-много 2 минути и пробват. Комбинацията между скапани кабели, скапани щипки и празен акумулатор води до резултат = 0. Интересното е, че като не им запали от първия път, пак чакат 1-2 минути и пак пробват. И пак нищо. И така просто си губят времето.

                      Това с няколкото опита е било доста нездравословно за твоята кола. А държането на 3000 оборота няма смисъл, ако нямаш някакъв волтметър. Целта е да осигуриш 14 волта на клемите на изтощения акумулатор. Ако на празен ход не се получава, може да дадеш малко газ, за да се вдигне напрежението до 14 волта от реле-регулатора. Като стигне 14 волта, обороти над текущите са просто загуба на гориво.

                      Също, като даваш ток е много важно да знаеш колата насреща с какъв двигател е. Защото Астрата с 1.6 литровия двигател е със стартер около 1 - 1.2 киловата, а средностатистически 2-литров дизелов двигател е със стартер около 2 киловата. Това е почти двойна разлика в стартовия ток. С други думи - за дизелов двигател е добре да се изчака доста повече да се възбуди акумулаторът му, отколкото за бензинов.

                      Малко се отклоних лирично, но пък може да е полезно.

                      Коментар


                        #26

                        - Свързваш минуса на акумулатора на работещата кола с шасито или ако има - ухо на двигателя.
                        Т.е. Какво искаш да кажеш. Обясни по-подробно моля. И каква е причината за тази необичайна процедура?

                        Коментар


                          #27
                          stilo_new написа: Преглед на мнението
                          Т.е. Какво искаш да кажеш. Обясни по-подробно моля. И каква е причината за тази необичайна процедура?
                          Това е реално най-обичайната процедура, където може да прочетеш във всяко ръководство за употреба. Огън е причината.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #28
                            Така може да се избегне бъдещи повреди докато се дава ток .
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #29
                              stilo_new написа: Преглед на мнението
                              Т.е. Какво искаш да кажеш. Обясни по-подробно моля. И каква е причината за тази необичайна процедура?
                              Прегледай темата в линка от мнението, което си цитирал, там някъде из страниците има обяснения. Освен това, което колегата е написал, за огън, така също се елиминира вероятността за лош контакт между акумулатора и шасито/двигателя. Т.е. така свързваш поне единия кабел по-близо до консуматора, а при токове от порядъка на над 150 ампера, това не е за пренебрегване. В идеалния случай трябва да свържеш и плюсовия кабел към самия консуматор, на болта на стартера, но това в 99 % от случаите е невъзможно. Нещо такова:
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                                #30
                                Отнесох ЕКУ-то готово и поправено и майстора май го изгори, но не иска да си признае
                                Не знам какво е станало, защото не съм бил на място, но факт е, че пак съм там откъдето тръгнах.

                                Сега пак отваряне, за да видим какво е новото 20...
                                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                                Коментар

                                Working...
                                X