Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крома отказва да запали, индикация за куп грешки на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Диагностиката няма да помогне. Само ще покаже куп грешки. Както казаха някои колеги, всичко идва от мокрене, но не се знае къде е.
    На мен ми се е случвало два пъти и след като престои няколко дни и изсъхне и се оправя.
    Карах я и на сервиз и там казаха че не могат да намерят от къде е.....или по скоро не им се занимаваше.
    Трябва някой наистина добър жичкаджия да се заеме и да открие проблема.
    Макар че винаги може да е заминал и компютъра де.
    Stilo 1.9 JTD 115Hp

    Коментар


      #17
      Проверете ключалката.
      Лесно се разглобява пластмасата между седалките, а ключалката се вади още по-лесно (след пластмасата).
      Ако трябва, разглобете ключалката, вътре е цялата електроника за имобилайзера.
      Аз имах подобен проблем - бях залял ключалката с кафе в движение, и таблото заприлича на космически кораб. И след това даже не искаше да се заключи. Симптомите след това бяха същите.

      В тая ключалка има навика да кондензира влага.
      Например при мен сутрин, когато температурите са под нулата, почти винаги ми се налагаше да слагам и вадя ключа 2-3 пъти, докато го разпознае, и това само заради кондензиралата влага. При положителни температури никога не го е правила.

      Та... почнете от там.

      http://www.fiatforum.bg/showthread.p...BB%D1%8E%D1%87

      П.П. А какво пише на дисплея като дадеш на контакт? Би трябвало да изписва грешките?
      Последна редакция от Immortal; 16.02.2018, 22:19.

      Коментар


        #18
        Благодаря на всички за коментарите и насоките. Вчера около 3 часа съм си играл с нея и пак благодарение на Боби локализирахме проблема. Идва от т10 релето във fuse box-а, което не подава сигнал до екуто и съответно то не може да тръгне. Когато подадем принудително захранване към екуто всичко се нормализира, грешките изчезват и колата си стартира нормално. Днес ще разглобя таблото, за да огледам и пренаредя всички обувки и връзки. Ако се оправят нещата ще пиша отново за инфо

        Коментар


          #19
          Привет отново. Към момента се оказва, че няма връзка между между захранващ пин в буксата на таблото на релетата и пин за захранване в едната букса на екуто. Вероятно прекъснат кабел. Утре ще пробвам връзвайки друг между двете за тест. Ако стане се пуска по трасето и се запоява. Надявам се инфото да е полезно ако някой попадне в подобна ситуация ...

          Коментар

          Working...
          X